andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
W sobotę 10 listopada Roman Polański wręczył Witoldowi Sobocińskiemu nagrodę za całokształt twórczości.
Na 26 energa camerimage 2018 mówiono wiele o 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Przewodniczący Amerykańskiej Akademii Filmowej ( tej od wręczania oscarów) John Bailey wygłosił w związku z rocznicą okolicznościowe przemówienie.
Zdjęcie 2 John Bailey
1.
2.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Enzo - nie chcę politykować na forum - poleciało PW.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Nie chciałem tu pokazywać podziałów politycznych, mówiąc o wykasowanym PKiN.
Martwi mnie to, że historię naszego kraju dzieli się na tą wartą pokazania i na tą do wymazania.
Jakby jednak nie patrzeć, cokolwiek się działo to nadal jest to historia, której nie można traktować wybiórczo, bo dzięki całości naszej historii takiej czy innej jesteśmy dziś w tym miejscu w jakim się znaleźliśmy.
I aby nie było - odkładam na bok wszelkie sympatie polityczne - chodzi o samą historię, jej nie można po prostu stosować wybierając co ciekawsze kąski przemilczając resztę i udając, że jej nie było, bo w pewnym momencie może się okazać, że zapomnimy o historii a skupimy się na narracji tego kto w danym momencie ma siłę przebicia i głośniej jest w stanie wykrzyczeć wygodne dla niego fakty (bądź mity).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakaranda napisał/a:
Chyba niedobrze, że określiłam wygaśnięcie tematu po jednym dniu. Można to jakoś zmienić?

Nie jest ustawiona, chyba, że ktoś już wyłączył.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
A wiecie, że wczoraj sobie przypomniałem, że były pomysły, by zburzyć PKiN? I co mi przyszło do głowy? - W żadnym wypadku nie burzyć, o ile z punktu widzenia konstrukcji nie ma nic do zarzucenia. Skoro wywozili od nas ludzi, mienie, surowce, nawet fabryki, to pozostawione przez nich dobre mienie należy wykorzystywać do oporu. Dlaczego mielibyśmy wywalać kupę kasy na taki gest, skoro można ją lepiej wykorzystać.
Historia alternatywna może i jest fajna, ale dobrobytu nie daje. Mrzonki to nie mrożonki, zupy się na nich nie ugotuje. Cieszmy się tym, co mamy i troszczmy się o to, by jakoś to było.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
KasiaMagda napisał/a:
Zdjęcie Ady Zielińskiej absolwentki ASP, wczoraj obiegło sieć. Oddaje mój stan ducha, na to co się dzieje i chyba wiele osób, które nie uczestniczy w podziałach ucieka, właśnie tak, do swojego świata.
Hmmm, w Warszawie było wczoraj pięknie. Odwiedziliśmy kilka symbolicznych dla naszej historii miejsc i nie widzieliśmy ani jednej racy. Kwestia wyboru sposobu świętowania. Ja nie miałam ochoty na uczestnictwo w marszu, więc nie poszłam - nikt nikogo nie zmuszał, to nie pochód pierwszomajowy.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
I nie można opublikować zdjęcia pejzażu miasta na którym PKiN jest jednym z wielu elementów? Nie dominującym, nie na pierwszym planie? Nie wciska ktoś kitu?

Wciska. Wizerunek panoramy miasta nie jest chroniony.
Zresztą zarząd PKiN chętnie zezwoliłby za darmo, nikt nie spytał.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Nie żebym się zgadzał że ten zakaz jest efektywny ale http://pkin.pl/frontend/f...erunku-pkin.pdf
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Iza napisał/a:
Kwestia wyboru sposobu świętowania

Tak, to miałam na myśli - wybór innej alternatywy, z daleka od manifestacji i tym podobne.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
RPM, cytat z wypowiedzi członka zarządu...
"wizerunek Pałacu Kultury jako elementu panoramy miasta nie jest objęty prawami autorskimi i nie jest chroniony"
Ciekawe czy wizerunek innych wysokościowców wokół nie jest chroniony.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Temat wątku to "11 listopada", a tu jakiś marginalny problem na pierwszym planie...
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
No właśnie, żeby on był na pierwszym planie, to by jeszcze można było zrozumieć, ale on był na planie dalekim (znaczy byłby, gdyby go nie wystemplowali). ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
A może go po prostu celowo nie narysowali/zrenderowali? :-P
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Arti napisał/a:
RPM, cytat z wypowiedzi członka zarządu...
"wizerunek Pałacu Kultury jako elementu panoramy miasta nie jest objęty prawami autorskimi i nie jest chroniony"
Ciekawe czy wizerunek innych wysokościowców wokół nie jest chroniony.


Ja nie wiem, ja tylko cytaty donoszę (i linki). I kończę bo się offtop zrobił.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
MIchu :-B

Kasia, najprościej wyłączyć telewizor, jak się domyślam, nie miałaś za oknem takiego widoku, jak biedactwo ze zdjęcia? Pewnie było po ciężkiej pracy w nocy, skoro śpi w dzień ;)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Robert, nie ma tv u mnie w domu. Ale wystarczy, że wejdziesz na facebooka, czy jakieś wiadomości też trzeba przeczytać ale to jest tak właśnie jak na tym zdjęciu "za szybą"
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Fejsbuk? Ktoś tego używa i narzeka? :-P
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Robert napisał/a:
Kasia, najprościej wyłączyć telewizor,
Ale wiesz, że jak zamkniesz oczy, to to wszystko nie zniknie, nie?
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Mam nadzieję, że nie zniknie :-B

Uściślając, polecam trzeźwy osąd rzeczywistości, niekoniecznie przyjmowanie jej za pośrednictwem jakiejkolwiek stacji tv, oraz ustawek foto z różnych gazet. Fejsbuka nie wspomnę nawet.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ale ponieważ nie da się być wszędzie i wszystkiego zobaczyć na własne oczy, trzeba dużą część swojej wiedzy o bliższym i dalszym świecie czerpać z przekazu innych. I będzie to zawsze przekaz mniej lub bardziej subiektywny. Rzecz w tym, żeby umieć oddzielić ten lekko subiektywny przekaz od ewidentnej propagandy i przekłamań. Dalej nie ma się co chyba zagłębiać ze względu na ryzyko zdryfowania na tematy zakazane regulaminem forum.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach