rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
Wkrótce 11-18 2.8 dojdzie - pewnie ceną wygra;)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
DA14 przegrywa i rozmiarami, i jakością obrazka. Poza tym zniknął z handlu, dawno temu raz miałem zapiętego testowo w sklepie.
Jeśli głównie podróże/krajobraz, to też bym celował w zooma.
 
dArio  Dołączył: 17 Sie 2018
Hmm dziękuję za Wasze opinie, zatem do finału przeszła "15" i zoomy: sprawdzona Sigma 10-20 lub wirtualny Pentax 11-18. Tak czy inaczej to zakup planowany na przyszły rok, mam zatem trochę czasu jeszcze, pozdrawiam serdecznie :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dArio napisał/a:
wirtualny Pentax 11-18

On jest jeszcze w planach i nie wiadomo kiedy będzie.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
dArio napisał/a:
do finału przeszła "15" i zoomy: sprawdzona Sigma 10-20 lub wirtualny Pentax 11-18

Jeśli pod cropa to wobec 15ltd nie ma wielkich alternatyw. S10-20 to dobre szkło, ale na 10mm przerysowania w rogach bywają karykaturalne, trzeba umieć zapanować nad kadrem. Znacznie fajniejszy jest wg mnie zakres P12-24, niestety też sporo droższy, używki są rzadkie. Na P11-18 biorąc poprawkę na obsuwy Ricoha to bym raczej nie liczył :roll:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
greentrek napisał/a:
S10-20 to dobre szkło, ale na 10mm przerysowania w rogach bywają karykaturalne, trzeba umieć zapanować nad kadrem.
Żaden problem, ja zawsze mówię lokomotywom żeby wciągnęły brzuch ;-) A tak na serio: ja z moją S10-20/3.5 byłem w serwisie, bo się soczewki rozjustowały i część kadru była nieostra. Po naprawie jest lepiej, ale ciągle myślę o tym, żeby się jej pozbyć i kupić Irixa 15mm.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
greentrek napisał/a:
S10-20 to dobre szkło, ale na 10mm przerysowania w rogach bywają karykaturalne, trzeba umieć zapanować nad kadrem. Znacznie fajniejszy jest wg mnie zakres P12-24, niestety też sporo droższy, używki są rzadkie. Na P11-18 biorąc poprawkę na obsuwy Ricoha to bym raczej nie liczył


W pełni się zgadzam. Dłuuugo wahałem się między DA 15 a DA 12-24 i wygrał ten drugi ze względu na szerokość i ogólną "optyczność". Jego chyba jedyną wadą jest aberracja chromatyczna. Sigma 10-20 zniechęciła mnie właśnie wspomnianymi przerysowaniami..., ale kolega używał sigmy 8-16 i też dawał radę. Niedawno DA 12-24 było w Algierze w dobrych cenach, więc jeśli się nie spieszy, to warto zapolować.
Jako,że mam DA 12-24, to mogę cierpliwie czekać na 11-18/2.8 ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Irixa 15/2,4 mogę każdemu z czystym sumieniem polecić.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
mogę cierpliwie czekać na 11-18/2.8

A w bazie dawców jesteś już zarejestrowany?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
rychu napisał/a:
Cytat
mogę cierpliwie czekać na 11-18/2.8

A w bazie dawców jesteś już zarejestrowany?


Jak zobaczymy cenę tego da*11-18 to okaże się, że cena sklepowa da12-24 jest wyjątkowo okazyjna :mrgreen:

Ja też nastawiałem się na tego nowego zooma UWA, ale przestałem się podniecać do czasu, aż nie poznamy ceny.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak pewnie z 7 tysięcy. ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
...i dlatego pozostanie mi męczyć się z moim da15...
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Jakoś tak to jest, że z każdą premierą coraz bardziej doceniam to co mam ;-)
Z drugiej strony, obiektyw do cropa nie powinien być droższy od obiektywu do FF (11-18 vs 15-30), chociaż pewnie się mylę...
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Niestety obiektyw może mieć tak bardzo wywaloną w kosmos cenę, na ile pozwolą wyznawcy danej firmy, format (FF, apsc czy m43) nie ma tu najmniejszego znaczenia.
 
dArio  Dołączył: 17 Sie 2018
To nie ten wątek .. ale .. jestem świeżym użytkownikiem K70, wcześniej przez lata było Sony zanim się nie utopił, potem przygoda z bezlusterkowcem Panasonic no i powrót do lusterka. Zastanawiam się nad wybijającym się kolorem zielonym w fotkach, to naturalne? Ustawienia zmieniam, próbuję i doopa. Proszę o opinie starych wyjadaczy Pentaxa, pozdrawiam
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
dArio, pokaż fotę może będzie łatwiej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dArio napisał/a:
jestem świeżym użytkownikiem K70

Nowy, czy odkupiony od kogoś? Zresetowałeś ustawienia puszki?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
dArio, udostępnij RAW a.
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
plwk napisał/a:
Tak pewnie z 7 tysięcy. ;-)

Ja tak zaszaleją to jest jeszcze Laowa 12mm 2.8 za 4tys. na Pentaxa, i pod K-1 też będzie pasować... Tyle że stałka, bez AF i uszczelnień.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
rororo napisał/a:
Laowa 12mm 2.8 [...] bez AF

Przy tej ogniskowej, to po co? Pytanie tylko o jakość optyczną.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach