Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Sporo interpretacji, aczkolwiek przyznam, że nie aż tak bardzo zróżnicowanych, jak się po RAWie spodziewałem. W sumie to chyba... dobrze? ;-)

To może po kolei krótkie uwagi - coś, co najbardziej rzuca mi się w oczy:

1. Blesso. Może napiszę tak: sam potrafisz komentować - wiesz jak ;-)
PS. Widzę, że zdecydowałeś się na drogie (dla mnie) C1 12. Ale to nie C1 tak woła (jest inna propozycja z v. 10.x i u siebie dziś wrzuciłem do v. 9.x z ciekawości), lecz użytkownik. Nie wiem na jakim elemencie się w wołaniu zafiksowałeś, ale co wysłałeś, sam przecież widzisz...

2. martinis. Z powodów regulaminowych taka uwaga: wielkość dopuszczalną dużego pliku w rc ustawiamy stopniem kompresji pliku jpg, a nie zmianą rozmiarów, co u Ciebie jest niestety regułą, a nie wyjątkiem...
Ale podoba mi się ta propozycja.

3. mh2012 - za dużo kolorowego szumu mocno psuje odbiór.

4. mr.ra66it - odszumione chyba najbardziej z jednoczesnym zachowaniem szczegółów również w ciemnych obszarach - to wyszło super. Gdybym miał się nieco na siłę czegoś czepić, to może przejść tonalnych na twarzach?
PS. Przyglądam się możliwościom DxO Photolab. Obecnie wołam w Silkypix, bo do wcześniej używanego C1 z uwagi na horrendalną jak dla mnie cenę kolejnych nowych wersji (v. 12 jest ok. 2x droższa niż moja ostatnia 9.x) już nie wrócę.

5. newt - podobnie jak 3. mh2012 - też wołane w RT, choć szumu już sporo mniej, ale ciągle jednak za dużo jak dla mnie. Chyba w RT można lepiej sobie z szumem poradzić?

6. powalos - białka oczne u dziewczyny po lewej. Mam wrażenie, że ucieczka od "czerwonego" spowodowała delikatną dominantę zieleni... Pomimo tych uwag, uważam, że jest OK.

7. pszczolowaty [miało być analagowo ;-) ] - nie wiem czy wyszło, bo... nie pamiętam - z analogami "skończyłem" (choć po prawdzie nawet dobrze nie.... zacząłem ;-) ) w XX wieku :-D
Co do cieni - no niby nic "ciekawego" się w nich nie kryje, ale też nie muszą być aż tak głębokie jak u Ciebie - choć oczywiście dopuszczam Twoje podejście i pokazana wersję. Też mi brak tych szczegółów jakoś nie przeszkadza.

8. moja wersja - jeśli ktoś chce, niech punktuje. W innym wątku pisałem (chyba), że tym razem wołałem inaczej, niż zazwyczaj. To inaczej polegało na tym, że bez czerwieni (która jak mi się wydaje, faktycznie występowała i dominowała) i jaśniej, niż było. Tak wybrałem tym razem...

9. rivelv.
Rivelv napisał/a:
ależ mi to ciemno wyszło

Teraz to zauważyłeś i "niechcący" tak obrobiłeś czy - "dziwnie" zapytam - taki był zamiar? Bo mnie się wydaje, że właśnie tak "ciemno" (lekki półmrok) mogło faktycznie być i w takiej właśnie kolorystyce jaką pokazałeś, i gdyby nie moje "odstępstwo" w tej edycji, właśnie tak chciałbym (na ile by mi się oczywiście udało) wołać. Czyli: bardzo podoba mi się to co pokazałeś.

10. rychu - sam napisałeś. Nie będę już nic dodawać.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Po wszystkich analizach spróbowałam wywołać. Wiem, że to się nie liczy ale też się uczę. Pipetą klknełam na czubek głowy blondynki, bo wiem że ma być czarny i tej wersji się trzymałam.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zielono Ci ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Rafi napisał/a:

To może po kolei krótkie uwagi - coś, co najbardziej rzuca mi się w oczy:
(...)
9. rivelv.
Rivelv napisał/a:
ależ mi to ciemno wyszło

Teraz to zauważyłeś i "niechcący" tak obrobiłeś czy - "dziwnie" zapytam - taki był zamiar? Bo mnie się wydaje, że właśnie tak "ciemno" (lekki półmrok) mogło faktycznie być i w takiej właśnie kolorystyce jaką pokazałeś, i gdyby nie moje "odstępstwo" w tej edycji, właśnie tak chciałbym (na ile by mi się oczywiście udało) wołać. Czyli: bardzo podoba mi się to co pokazałeś.


ech i forum mi wycieło całą wypowiedź :(

no to jeszcze raz.
Rafi - dzięki, i chciałbym Ci przytaknąć - bo owszem tak miało być - jak siedziałem przed monitorem i patrzyłem na zdjęcie i próbowałem wyobrazić sobie jak to wyglądało. - no i jak dla mnie nie było tam wiele światła. więc nie chciałem zbyt tego rozjaśniać. Teraz jak na to patrzę to mogłem jeszcze trochę podciągnąć. :)
a zafarb - no wybaczcie ale nie widzę. ;-( szukałem kawałka białego i wydawało mi się ze literka "Q" na tabliczce taka będzie. Jedyne co to fioletowy czubek głowy - ale chyba to raczej jakieś światło nad głowa tej blondynki niż inne efekty.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no nie ogarniam tego forum - 3 razy post poprawiałem i ciągle coś jest nie tak ;-(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
ech i forum mi wycieło całą wypowiedź :(

Jesteś pewny, że właściwie kierujesz skargę :evilsmile:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ot po prostu "nie ogarniam" - nie koniecznie skargę - po prostu załamałem się nad swoją nieudolnością :)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
plwk, masz rację ale odrosty u dziewczyn wyszły czarne, a nie fioletowe, za to włosy u chłopaka zielonkawe. Chyba w przypadku tego rawa dużo robi sztuczne światło w pomieszczeniu. W sumie fajny raw.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
KasiaMagda napisał/a:
Chyba w przypadku tego rawa dużo robi sztuczne światło w pomieszczeniu.

Oczywiście, trzeba szukać kompromisów.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
w ten sposób wywołując nie wiemy jakie było światło. ale jak byśmy wiedzieli to można wykorzystać to i owo :)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
KasiaMagda napisał/a:
Po wszystkich analizach spróbowałam wywołać. Wiem, że to się nie liczy ale też się uczę. Pipetą klknełam na czubek głowy blondynki, bo wiem że ma być czarny i tej wersji się trzymałam.

Obrazek
No i pipeta stworzyła She-Hulk ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, chyba lepiej było tej pipetki użyć na ramce obrazu nad głową tej blondi.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
KasiaMagda, koncertówki, to jest dopiero jazda ;)))
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
pszczołowaty, wtedy trzeba zdecydować co chcesz pokazać: ludzi czy efekty towarzyszące. ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Marooned napisał/a:
No i pipeta stworzyła She-Hulk

Raczej ten efekt mi pasuje. :-D
zielono mi

powalos, pszczołowaty do odważnych świat należy :-B

Popróbuje jeszcze, bo fioletowe mi też nie odpowiada.

 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
powalos napisał/a:
KasiaMagda, chyba lepiej było tej pipetki użyć na ramce obrazu nad głową tej blondi.

Z białego napisu na koszulce faceta. Wcześniej mocno powiększyć obrazek, żeby wybrać właściwe miejsce.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Jakaranda, pochwal się swoją wersją, im więcej pomysłów tym więcej do przemyślenia i ciekawie się robi ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
KasiaMagda napisał/a:
Jakaranda, pochwal się swoją wersją, im więcej pomysłów tym więcej do przemyślenia i ciekawie się robi ;-)

Niestety, poszło już do kosza a kosz opróżniłam. Musiałam zrobić na szybko drugi raz i wyszło gorzej ale pisałam co robię.
DxO 11
zwiększyłam ekspozycję do +0,54 i pobrałam próbkę z napisu na koszulce
w tym co wyszło troszkę podniosłam temperaturę i troszkę tintę
zmniejszyłam ekspozycję do +0,28, bo tam pewnie nie było tak jasno
contrast -54
microcontrast +14
odszumianie
reds - saturacja -9
jasność +7
eksport

DFine -2 - automatycznie

Gimp - balans kolorów - w światłach przesunęłam odrobinę z niebieskiego do żółtego i z niebieskozielonego do czerwonego,
wyostrzyłam maską wyostrzającą i szlus - eksport.
Za pierwszym razem wyszło lepiej, bo robiłam trochę dłużej ale już nie pamiętam co robiłam.


Mnie najbardziej podoba się wersja martinisa.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
No i bardzo fajna wersja.

Skorzystałam z rady powalosa i faktycznie zieleń znikła ale i tak podoba mi się moja wersja, bo miała najwięcej komentarzy :mrgreen:
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
KasiaMagda, :mrgreen: :-B

Pierwsza myśl, po zobaczeniu Twojej wersji: o! Jak u Shreka :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach