Ireneusz  Dołączył: 16 Lis 2009
powalos napisał/a:
To lepiej poszukać brandowanego Vivitara lub Cosinę, bo one zawsze były w komplecie z dedykowaną soczewką 1:1. lukaszszcz, odezwij się na PW diaIreneusza. Na ostatnim PPD nabył takiego Vivitara ode mnie. Być może już go nie używa, bo z tego co wiem to nabył też inne macro.

Zgadza się.
Ale było dwóch zainteresowanych i dlatego zostawiłem go dla Ryszarda.
Pozdrawiam
Irek
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ireneusz napisał/a:
zostawiłem go dla Ryszarda
:shock: Ki czort?! Kradzież forumowej tożsamości?! :shock:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
dickett to też Rysiek ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Uff... ;-)
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
W swoim czasie sporo zdjęć rybek popełniłem Jupiterem 135/3,5 z pierścieniami makro. Nawet kilka wyszło :mrgreen:
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
greentrek napisał/a:
dickett to też Rysiek ;-)
Zgadza się.
Ale rzeczonego Vivitara nie kupiłem. ;-)
Nawet nie widziałem, nawet nie wiedziałem, że macają. ;-)
 

Ireneusz  Dołączył: 16 Lis 2009
Przepraszam
Sprostowanie
RYSIEKLL
Ryszard z Tarnowa
Pozdrawiam
Irek
 

mtz  Dołączył: 06 Sty 2015
Cześć.
Ja zupełnie przypadkiem nabyłem kiedyś pierścień macro oryginalny Pentaxa 100mm (w futerale skórzanym :-) ), niestety tylko z przeniesieniem popychacza przysłony, bez styków. Wiem, że były też 50mm bo z tym, co kupiłem, dostałem prospekt z całą gamą wyposażenia.
Także można poszukać - zanim stałem się szczęśliwym nabywcą Vivitara 105 Macro - to było moje główne 'szkło' + pentax 135 mm. Ale szczerze: wyostrzyć tym, to jest sztuka. No i nie masz możliwości regulacji skali odwzorowania przy szkle stałoogniskowym.
Także uogólniając - pierścieni raczej nie polecam, zwłaszcza do ruchomych obiektów.

Pozdrawiam.
M
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
Minęły 2 lata. Swoich szkieł nie sprzedałem. Miałem trochę na głowie (ciut więcej) więc aparat nie używany w ogóle. dosłownie tylko kilak zdjęć poszło. Myślę, że do jesieni zainwestuje w jakiś konkret. Gdy coś ustalę to się w temacie przypomnę. Dziękuję póki co za rady,

Nawet forum nie odwiedziałem i bardzo dziekuję za zaangażowanie :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach