dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Telewizor jako monitor, albo na odwrót.
Po wymianie bebechów w moim komputerze zostało mi tyle części że chcę córce postawić PC.
I tak się zastanawiam, czy ktoś z Was ma doświadczenia z wykorzystaniem TV jako monitora? To ma być zestaw bardzo budżetowy, karta ma złącze HDMI.
19" monitor a TV różnią się ceną może o 100zł, a mam u niej w pokoju jeszcze instalację UPC, którą by można wykorzystać.
Pamiętam że jak laptopa przez wejście HDMI podpinałem to jednak obraz był poobcinany na krawędziach.
Jeśli mam iść w koszty (oscyluję w okolicach 350 zł), to wybiorę sam monitor, ale może da się z TV?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie ma problemu z wykorzystaniem współczesnych telewizorów LCD, jako monitorów. Syn ma w pokoju telewizor 22 cale fhd, który ma w opisie informację, że może pracować jako monitor. Są również monitory z wbudowanym tunerem TV, czyli sytuacja jakby odwrotna.
dybon napisał/a:
Pamiętam że jak laptopa przez wejście HDMI podpinałem to jednak obraz był poobcinany na krawędziach.

Nie skonfigurowałeś zapewne opcji przesyłu obrazu w laptopie.

 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
plwk napisał/a:
Syn ma w pokoju telewizor 22 cale fhd, który ma w opisie informację, że może pracować jako monitor


A próbowaliście podpinać do niego komputer?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Swojego netbooka podpinałem do starszego telewizora w naszym pokoju i do różnych przypadkowych telewizorów, podczas pentaksowych imprez. Wszędzie to działało. Do syna telewizora go nie podpinałem bo obok stoi mój blaszak. Ustawiałem wyświetlanie obrazu tylko na telewizorze, w jego rozdzielczości.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W menu mojego telewizora wybiera się jako źródło sygnału komputer. W innych, jak pamiętam, trzeba było wskazać wejście, przez które ma być przekazywany sygnał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach