plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nowa jest podobno optycznie dużo lepsza.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
krzyc sur napisał/a:
Canony maja Magic Lantern...może ktoś zrobiłby takie cuda na Pentaxa
Właśnie, właśnie, był jakiś pentaksowy "PK-Tether" do sterowania po USB - ale żeby przerabiać oprogramowanie wewnętrzne? O niczym więcej niż wejście w menu serwisowe nie słyszałem...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Jak w Leice się da takie rzeczy robić, to pewnie w Pentaksie tyż, ale cza umić: https://alexhude.github.io/2019/01/24/hacking-leica-m240.html :evilsmile:
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
KAF4 obsługuje też K-70, a obrazek podobny jak ten z KP. Przynajmniej ja większej różnicy nie widzę :)
 

mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
https://www.youtube.com/watch?v=NpQ8Em4uafg
Szukając informacji o tym obiektywie natrafiłem na taki filmik. Mimo że szkoło jest już na rynku parę lat przyznam że nie widziałem wcześniej jak szybki jest autofokus PLM.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Pod tym względem jest genialny. Tylko mało intuicyjny z tą koniecznością włączenia pierścieniem zooma z guzikiem. Mam go od 2 tygodni.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Jakies zdjecia bysie pokazali moze?
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
a proszę bardzo. Artystycznie i przyrodniczo to 0m, więc wyłącznie w funkcji sampla. Po kliku crop 1:1 z całości.

 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Do formowych mistrzów macro nawet nie startuję. Więc wrzucam jako sampla ze słoiczka. robione na 300mm f 6,7
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
radek_m napisał/a:
robione na 300mm f 6,7

Jest trochę narzekania na pentaxforums na ostrość tego obiektywu powyżej 200 mm. A jakbyś Ty to ocenił ?
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Jak na tę klasę obiektywu to ostrość jest powalająca. Podkreślam jak na tę klasę.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Ja z kolei natknąłem się w anglojęzycznym Necie na sporo uwag (z samplami), że największym problemem tego szkła jest bardzo duży spadek szczegółowości niewielkich obiektów w znacznym oddaleniu. Inaczej mówiąc - jeśli ptaszor wypełnia kadr nawet na maksymalnej ogniskowej, to obrazek - choć słabszy niż z 300/4 czy 150-450 ustawionego na 300mm - jest w pełni akceptowalny. Jeśli jednak ten sam ptaszor to tylko mały kawałek w centrum kadru, bo jest daleko - to zarówno stałka jak i 150 - 450@300 pokażą o wiele więcej szczegółów... Szczerze mówiąc zniechęciło mnie to do zamówienia tego szkiełka jako tele-zooma do wypadów na bardzo lekko. Może gdybym miał możliwość podpięcia szkła przed zakupem i własnej oceny... no ale u mnie jeśli idzie o Pentaksa to tylko rozpoznanie bojem - trzeba zamówić, zapłacić i mieć nadzieję, że będzie dobrze.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Dlatego podkreślam ze jak na tą klasę obiektywu jest ostry. nie można od takiego obiektywu za tą cenę wymagać takiej jakości ja z obiektywu 150-450 czy stalki 300
Jak do krajobrazu jest dobry jak na ptaki czy inne zwierzęta może był słaby
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Nie mogę wstawić zdjęcia jak by ktoś chciał sample to proszę o kontakt
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Dziś łapałem ptaszory z oddalenia. Po majówce wrzucę jakieś sample, Tu gdzie jestem internet tylko z telefonu i prędkość nie rozpieszcza : :mrgreen:
Jak za te pieniądze, to jestem zadowolony. Na stałkę300mm po prostu nie mam środków. A ja tylko prosty amator jestem ;-)

Jakieś ptaszory robione tym szkłem wrzucałem tu: https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=16593&postdays=0&postorder=asc&start=3520 - pustułka i bijatyka kaczorów
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
radek_m,
Na tych zdjęciach (nawet przy tej wielkości fotek) to bardzo widać. Zwłaszcza na pierwszym, z tymi baźkami. Ale wygląda to jakby bardzo duża kompresja jpg. Nie wiem, co jest nieostrością obiektywu, a co kompresją. A mógłbyś (po majówce) dać jakiś fragment 1:1, gdzie jest dobrze ustawiony focus, ale nie kompresować zdjęcia ?
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Apas,
No właśnie. Tak może być. To oczywiście nie dyskwalifikuje obiektywu, ale dobrze by było wiedzieć w jakim zakresie odległości ostrzenia/ogniskowej ten efekt się pojawia i po prostu unikać tego obszaru.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
adi24-78,
Ja bym bardzo chciał jakieś sample. Będę wdzięczny :-D
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010


 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach