plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oficjalna cena to 5999 zł.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Nie stać mnie, i to bardzo.... Ale bardzo bym chciał go mieć i jeżeli testy i opinie użytkowników potwierdzą jego dobre osiągi to może uciułam fundusze do Black Friday.
I tak planowałem kupić coś szerokiego w tym roku.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Fajny, jego mać..... :roll:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
krzychu1979 napisał/a:
Nie stać mnie, i to bardzo...
O K-1 też tak pisali, a potem kupowali, głowa do góry ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Tak z ciekawości jak często używacie ogniskowych szerszych od 14-15 mm? (APSC) jak OT wywalcie. Nie mam na myśli "mam, więc używam"
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
pszczołowaty, bardzo często
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pszczołowaty napisał/a:
jak często używacie ogniskowych szerszych od 14-15 mm? (APSC)

Używałem bardzo często.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
no to jestem jakiś inny, nawet w krajobrazie, to dla mnie za szeroko, pakuje mi się w kadr już tyle niepotrzebnych elementów, kiedyś zmierzyłem się z Sigmą 10-20 Roberta, ostatnio w górkach konwerter do GR użyłem kilka razy :-/
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
pszczołowaty, mam podobnie. Jak kupiłem DA16-45 to przeżyłem zachwyt szerokością (a gdzie mu tam do UWA) - teraz zaś skłaniam się ku temu, że DA21 powinien wystarczyć "na szerokości"...
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ryszard napisał/a:
DA21 powinien wystarczyć


To dopiero jest obiektyw do nie wiadomo czego ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Kuba Nowak napisał/a:
Ryszard napisał/a:
DA21 powinien wystarczyć


To dopiero jest obiektyw do nie wiadomo czego ;-)


DA21 jest świetny :) i taki poręczny
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Do krajobrazu najlepszy jest 200 mm. Jak dla mnie, to jest bardzo dobra ogniskowa. Najchętniej zakupiłbym sobie 100-400, ale na razie szekli w skarbonce mało.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Jak miałem 10-17 to go zdecydowanie nadużywałem, myślałem, że jak przerysuje perspektywę to każdy kadr będzie ciekawy. Teraz po restrukturyzacji w mojej torbie najszerszym obiektywem jaki mam jest 21/3.2 i z reguły dobrze mi z tym, ale czasem jednak czegoś brakuje. Miał to uzupełnić 15/4, ale jak zobaczyłem 11-18 i sample z niego to poczułem takie miłe kłucie pod żebrami. A to, że mnie nie stać? Na całe to hobby mnie nie stać, na inne zresztą też i jakoś daje radę :evilsmile:
TM_Mich napisał/a:
Do krajobrazu najlepszy jest 200 mm. Jak dla mnie, to jest bardzo dobra ogniskowa....

A mnie jakoś Tamron 70-200 coraz mniej się podoba i może być tak, że poświęce go na rzecz szerokiego kąta.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Do krajobrazu

Krajobraz każdy widzi inaczej. Inne odległe zamglone pola na morenie, inne ciasne leśne np. Gór Stołowych. Jeszcze inne ze szczytów alpejskich, z ich dolin, .
O architekturze tylko wspomnę. Nie piszcie :mrgreen: która ogniskowa jest webest. I tak okazuje się, że najmniejszy i najlżejszy, wychodzi też, że najtańszy.
Dla mnie to zakres nieodzowny, nie lubię pochyłych budynków, trapezowatych ruin. Szersze ujęcie, kadrowanie. 12-24 zakresowo bardzo mi pasował.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rychu, dobrze piszesz, czy możemy prosić o wydzielenie naszych rozważań... trochę naśmieciliśmy :-B
Kuba Nowak napisał/a:
To dopiero jest obiektyw do nie wiadomo czego

on jest do FF i bezlustra bezcenny ;-) to naprawdę fajna ogniskowa np do streetu
no może troszkę się zagalopowałem z tym FF DA jest pod APSC :oops:
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Przy tej cenie nie jest żadną konkurencją dla sigmy 10-20. Wątpię, by była jakaś przepaść w jakości zdjęć. Dyskusja, czy ta ogniskowa jest potrzebna, to typowe bicie piany :-P .
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Tak, sigma jest najlepsza na świecie... tylko nie potrafi zrobić aparatu pod swoje obiektywy ;-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
rychu napisał/a:
Krajobraz każdy widzi inaczej.

Otóż to.
Ja mam tak, że raz S10-20 nie ściągam z body, a drugi raz mam 17-50, raz się miałem tylko 50tkę, a coraz rzadziej jednak używam 70-300.

Ale ciekaw jestem porównania (tu na forum) zdjęć z s10-20 do tegoż omawianego pentaxa. Poczekam. Choć ja to ktoś niżej niż amator ;-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Tak, sigma jest najlepsza na świecie... tylko nie potrafi zrobić aparatu pod swoje obiektywy ;-)


Możesz jaśniej, bo aluzji nie zrozumiałem :->
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To nie aluzja, tylko fakt.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach