Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Niektórzy twierdzą, że chroniczny ból d*py to polska specjalność - poczytajcie na pentaxforums komentarze do półklatkowego Pentaksa, łojoj, tam to by dopiero specjalistycznej maści zeszło :lol:
Moim zdaniem z wyżartymi kolorami i ziarnem Harmana Phoenix 200 będzie miał swój urok i klimat :-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Mogę sobie wyobrazić, aż zerknę z ciekawości.
Podobny ból d*py był na optycznych w komentarzach pod jakimś artykułem odnośnie Fuji Instax - nikt tam nie rozumiał po co to jest, każdy mówił, że to badziew. Fuji to jednak nie przeszkadza w pompowaniu sobie wyników sprzedażą aparatów i wkładów. Użytkownikom też nie przeszkadza (w tym mi) przyklejać sobie fajne zdjęcia na lodówkach i nosić fotki znajomych w portfelu.

Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Mam tylko nadzieję, że dane sprzedażowe są jednak brane pod uwagę.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Mnie też często zadziwiają niektóre komentarze na Optycznych. Ludziska kłócą się tam z zaciekłością dla mnie zupełnie niezrozumiałą. A przecież to tylko sprzęt. Jeżeli komuś pasuje marka X, to niech jej używa. Ale nie! Trzeba go przekonać, że tylko sprzentem firmy Y, można robić dobre zdjęcia ! Jak kończą się rzeczowe argumenty, zaczynaję się wycieczki osobiste.
Przyznaję jednak, że sam czytam :-P
:mrgreen:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
apemantus, ja też gardzę dramą, ale popcorn już się grzeje... ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
apemantus napisał/a:
Przyznaję jednak, że sam czytam

Też czasem czytam o sprzęcie, który mnie nie rajcuje, ale ciekawią mnie punkty widzenia dla mnie obce i niezrozumiałe.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
rychu napisał/a:

Też czasem czytam o sprzęcie, który mnie nie rajcuje

Mnie też niby nie rajcuje, ale jak czytam o AF śledzącym ptaki w locie to mam tak zwane mieszane uczucia (ale nie jest to wspomniany wyżej ból ).
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
apemantus napisał/a:
tylko sprzentem firmy Y, można robić dobre zdjęcia

Nie może być, Yashica wciąż żywa? :shock:
apemantus napisał/a:
jak czytam o AF śledzącym ptaki w locie

Hipotetyczna przyszłość fotografii - kamera 360 z matrycą pierdyliard pixów, noszona zamiast czapki, kręcąca 974,3fps w nonstopie, z czego AI wybierze albo tylko wylosuje, wykadruje i poda konsumentowi treści 552,5 obrazków dziennie, oczywiście niepowtarzalnych i technicznie doskonałych. Pytanie co wtedy zrobi fotograf i co to w ogóle jest fotograf? Myślę że wezmę młoteczek, rylec i zacznę dłubać coś w piaskowcowych płytach na gumnie :roll:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
greentrek, w punkt!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
greentrek napisał/a:
Nie może być, Yashica wciąż żywa?

Jesteś w błędzie, chodzi o Yakumo.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Yakumo D40.
Czyta się "najkon di forti"
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ryszard napisał/a:
Czyta się "najkon di forti"
Się śmiej! Ale przez jakiś czas "był w orbicie moich zainteresowań" nim padło na Pentaxa.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Śmieję się, jak słyszę "najkon" :lol:
Nie polecali Ci go przypadkiem na tym forum? Być może za późno dołączyłeś... :mrgreen:

Przyjaciel przypomniał sobie niedawno o swoim D60, nawet dokupił aku, bo stary mu padł. Niewykluczone, że kiedyś wypożyczę. Lubię takie sprzęty :-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ryszard napisał/a:
Nie polecali Ci go przypadkiem na tym forum? Być może za późno dołączyłeś...

Na tym forum nie, ale coś jest na rzeczy. Namawiał mnie kolega, sam posiadał G-20 - szajsungową wersję K-20. Gdy ja zakupiłem K-r, on "zdradził " bagnet dla Nikona właśnie.
Śmieję się z niego, bo jest wiecznie niezadowolony. Zaczął od 7100, aktualnie ma D600, D750 i Z5. Teraz myśli o D5 :-D . No ale robi czasem jakieś śluby, komunie czy studniówki, więc musi kombinować.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Na polskiej stronie Ricoch czytamy:
"...Chcę podkreślić, że ta zapowiedź nie oznacza, że wypuścimy na rynek nowe aparaty na kliszę. Jest to ciągły projekt oparty na założeniu, że tak długo, jak fotografowie będą mieli obsesję na punkcie atmosfery światła i otoczenia, będą też tacy, którzy będą chcieli używać aparatów analogowych jako swojego ulubionego narzędzia do robienia wyjątkowych zdjęć. Ale wiemy też, jak trudno będzie wznowić produkcję aparatu na film – gdy produkcja została zakończona. W rzeczywistości jesteśmy teraz dopiero na linii startu.

Dołożymy jeszcze większych starań, aby móc usłyszeć głosy fanów fotografii analogowej po-przez różne wydarzenia i komunikację cyfrową, jednocześnie dostarczając jak najwięcej aktualnych informacji na temat rozwoju projektu. Liczymy na Twoje wsparcie i krytyczne uwagi w ramach współtworzenia tego projektu. To będzie wielka przyjemność, gdy do nas dołączysz i razem z nami będziesz pracował nad wyzwaniami związanymi z tym projektem."

Na moje to jest gonienie króliczka po japońsku.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na DpReview jest wywiad, z którego wynika, że już latem ujrzymy kompakt w formacie półklatkowym z pionowym formatem obrazu.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
Na moje to jest gonienie króliczka po japońsku.
rychu, albo na polską stronę wrzucili zaległy tekst sprzed roku :lol:
Ten portal raczej nie słynął z aktualności informacji :->

p.s. Staram się zachowywać optymizm. Chętnie bym kupił tego półklatkowca, jeżeli cena nie będzie spod znaku czerwonej kropki i innych rarytasów. Z tego co mówią Japończycy, nie powinna być.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach