x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
unbreakable napisał/a:
LPP wystartowała z marką Tallinder (trochę inna branża) nastawiona na premium, grupę biznes i dobie konkurencji zamknęła markę bo nie zbudowała rynku. Pentax jest 6 producentem aparatów czyli na rynku nie szaleje a raczej musi walczyć. O aparatach Premium czy obiektywach wydaje mi się że może myśleć przy edycjach limitowanych tak jak w przypadku KP wydając co jakiś czas coś innego co mogło by zainteresować posiadaczy Pentax


Tą argumentację można od razu uciąć wskazując, że Tellinder był marką kompletnie nową, a Pentax istnieje na rynku z większym lub mniejszym powodzeniem z 60 lat. :roll:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
wuzet napisał/a:
Jeszcze nie tym razem.

Właśnie. Pentax jest marką, która zmienia ostatnio właścicieli. Czy kolejny transfer, jeśli taki w ogóle będzie, przetrwa - nie wiadomo. Wszystko się kiedyś kończy... Może tak być, że ostatnie informacje o tym, że rynek w ogóle "słabuje" skutkują takimi newsami - a to że Nikon ledwo ciągnie, a to że Panasonic rozważa wyjście z branży fotograficznej. To co tu mówić o Pentaksie, który istnieje tylko jako fajna nazwa w portfolio RICOH-a, i który to (Pentax) nie raz już miał zniknąć ;-)

 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Sama marka nie umrze. Co najwyżej skończy jak Rollei i Kodak - cyfrowe fotoramki, "skanery" do negatywów po 99 zł w Tesco, aparaty na pierwszą komunię, srulki i duperelki.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
bakulik napisał/a:
Poza tym Canon ma własne matryce, a gdyby Sony faktycznie przestał sprzedawać swoje, to myślę, że np. taki Samsung w krótkim czasie mógłby wznowić produkcję i nawet opracować coś nowego. Wolny rynek nie znosi próżni.

Na przykład taki Foveon.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
szybkiparowoz napisał/a:
Sama marka nie umrze. Co najwyżej skończy jak Rollei i Kodak - cyfrowe fotoramki, "skanery" do negatywów po 99 zł w Tesco, aparaty na pierwszą komunię, srulki i duperelki.

Ale to właśnie jest śmierć marki. Obecne Rollei i Kodak to upiory pozostałe po czasach świetności.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
idzi napisał/a:
Dzięki tak prostemu zabiegowi staniemy się wkrótce posiadaczami sprzętu marki premium. Potem każda nowość (kwartalna) będzie limitowana. Marzy mi aby ta firma trafiła w objęcia Tamrona może w końcu było by jakieś długie tele, i pozostała sensowna szklarnia


To już lepiej Sigmy... Przerobić K-1, K-P i cokolwiek tam będzie za K-3II pod natywny bagnet Sigmy i obie firmy zyskają: do Pentaxa będzie sporo dobrego szkła w niezłych cenach, zaś Sigma będzie miała wreszcie jakieś działające puszki...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Enzo napisał/a:
Na przykład taki Foveon.

Na przykład. Albo Fuji. Panasonic też chyba coś robi.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Ja wolałbym aby Pentax kupiła Sigma.
Jedzie ze szkłami i czesze rynek systemowy.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
fanmario napisał/a:
Ja wolałbym aby Pentax kupiła Sigma.
Jedzie ze szkłami i czesze rynek systemowy.

Jest mi wszystko jedno, chciałbym mieć większy wybór w doborze nowych nowoczesnych szkieł. Szczególnie z cichym i w miarę nieawaryjnym AF. Napisałem Tamron z uwagi na 150-600 na który patrzę z zazdrością, gdy wyjmuje go kolega . Może być Sigma może być Tamron. Coś nie halo z Pentaxem skoro został olany przez S i T. Niestety coraz częściej rozważam pozbycie się gratów i kupienie czegoś co umożliwi mi wybór w doborze długiego tele w normalnej cenie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
idzi napisał/a:
Coś nie halo z Pentaxem skoro został olany przez S i T.

Wiadomo dokładnie co - mechaniczne sterowanie przysłony, wymuszające indywidualną konstrukcję obiektywów do bagnetu K.
Teraz gdy wszedł bagnet KAF4 jest szansa, aby to uległo zmianie.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
plwk napisał/a:
Teraz gdy wszedł bagnet KAF4 jest szansa, aby to uległo zmianie.

Właśnie.
Grunt, żeby w kolejnych aparatach nie zrezygnowali z tego mechanicznego sterowania. Śrubokręt wciąż jest, to i popychacz przysłony może zostanie. W dodatku mamy tu znany problem wynikający ze sposobu sterowania tym popychaczem, zależnie od klasy sprzętu (czyli "słynny" problem K30). Niezły bałagan.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
plwk napisał/a:
idzi napisał/a:
Coś nie halo z Pentaxem skoro został olany przez S i T.

Wiadomo dokładnie co - mechaniczne sterowanie przysłony, wymuszające indywidualną konstrukcję obiektywów do bagnetu K.
Teraz gdy wszedł bagnet KAF4 jest szansa, aby to uległo zmianie.
To jest jeden problem, drugi to zbyt mała wielkość sprzedaży żeby opłacało się przezbrajać linie produkcyjne.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W układzie, gdzie jedyną różnicą będzie samo mocowanie, może to ponownie być opłacalne.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Na pewno będzie bardziej opłacalne ale czy wystarczająco to czas pokaże. Miejmy nadzieję że tak.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
W związku z w/w informacjami proponuję aby każdy zakupił coś nowego z asortymentu nawet jakąś najdrobniejszą rzecz.
Ja chyba przyśpieszę zakup jakiegoś szkła. Myślę, że jeżeli ktoś planowała jakieś zakupy to jest to teraz dobry moment na wsparcie systemu ;-) :-B
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
idzi napisał/a:
Coś nie halo z Pentaxem skoro został olany przez S i T. Niestety coraz częściej rozważam pozbycie się gratów i kupienie czegoś co umożliwi mi wybór w doborze długiego tele w normalnej cenie.

Tamron zaczął współpracę z Pentaksem (15-30), więc przestał robić szkła pod bagnet K, jak przedtem Tokina: bo nikt nie kupiłby sporo droższego "Pentaksa", skoro DOKŁADNIE TO SAMO szkło pod marką Tamrona kosztowałoby mniej. Zaś co do Sigmy to problem jest konstrukcyjny, jak pisał już ktoś powyżej - popychacz przesłyny utrudnia adaptowanie istniejących konstrukcji Sigmy dla naszego bagnetu, sigmowi guru mówili o tym w kilku wywiadach. Teoretycznie nowa rewizja bagnetu K rozwiązuje problem, ale czy Sigma to doceni - zobaczymy. Chciałbym, by tak było, bo o ile w systemie nam drgnęło, szczególnie na długim końcu, to jednak doskonałe szkła Sigmy kuszą jak cholera i nie bardzo mają odpowidniki w Pentaksie, albo są to odpowiedniki droższe/znacząco słabsze optycznie.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Apas napisał/a:
Teoretycznie nowa rewizja bagnetu K rozwiązuje problem, ale czy Sigma to doceni - zobaczymy.


Najpierw muszą rozgryźć nowy protokół komunikacji, nikt im tego na tacy nie poda.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
No cóż i tak pod górkę , moja K-5IIs nie obsługuje bagnetu KNF4, nikt w centrali nie pomyślał o uaktualnieniu oprogramowania .
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Fenol napisał/a:
Najpierw muszą rozgryźć nowy protokół komunikacji, nikt im tego na tacy nie poda.


Pytanie czy koszt rozgryzienia protokołu jest opłacalny mając na uwadze wielkość rynku systemowego.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Na optycznych ktoś o nicku LR zamieścił ciekawy materiał. Wygląda na to, że powinniśmy być spokojni o system.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach