komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
WuWu84 napisał/a:
ja bym się jeszcze nie cieszył

Toteż się specjalnie nie cieszę...
Nowe rozwiązania, to i nowe problemy. Mam wrażenie, że już dawno minęły czasy, kiedy na rynek trafiały dobrze przetestowane urządzenia. W ramach ogólnej pogoni konkurencyjnej teraz my jesteśmy beta-testerami sprzętu ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Lepiej napiszcie jak wyobrażacie sobie wrześniową premierę puszki, może już coś "wiecie" :?:
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Cytat
Lepiej napiszcie jak wyobrażacie sobie wrześniową premierę puszki, może już coś "wiecie" :?:

Ja już wiem - obalę dwa piwa ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
WuWu84 napisał/a:
jaad75, skąd masz info, że K-70 potrafi sterować lampami?
Ze specyfikacji.
greentrek napisał/a:
Jest więcej różnic, najważniejsza to nowy silnik pierścieniowy obok/zamiast [ :?: ] wiertarki
To nie jest silnik pierścieniowy, a przynajmniej nie jest nim w potocznym rozumieniu tego pojęcia. Podobnie jak nie jest takim silnikiem STM. Po prostu, silnik nie używa dodatkowych przekładni, tylko w jego wnętrzu porusza się "sztyft", do którego przymocowana jest grupa soczewek odpowiedzialna za ogniskowanie.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Cytat
Lepiej napiszcie jak wyobrażacie sobie wrześniową premierę puszki, może już coś "wiecie" :?:

Tak. Będzie K-S3. Nie będzie dostępny w Polsce :mrgreen:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
komtur napisał/a:
Będzie K-S3. Nie będzie dostępny w Polsce

We wrześniu nie będzie nowego EL, tylko high class. K-3 v3 :?:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
espresso napisał/a:
Raczej będzie K1 Graphite(Silver) Edition :idea:
Nie sądzę, nie wyrabiają się z normalną wersją.
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
moze K-01 vel.II :roll: :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Oby tego pomysłu już nigdy nie odgrzebali. :evilsmile:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wystarczy zrobić bagnet K-Short - ze skróconą odległością od matrycy. Dla idących z duchem czasu oraz wyznawców zasady, że bezlustrowiec musi być mały: nowa linia szkieł. Dla tradycjonalistów i kolekcjonerów starych obiektywów: dopasowany pierścień pośredni uzupełniający brakujące milimetry (de facto... pierścień makro). Jak się podoba taka koncepcja??? ;-)

[ Dodano: 2016-06-17, 12:46 ]
Przy napędach SDM/DC/PLM i elektromagnetycznym sterowaniu przysłoną - coraz łatwiej będzie robić takie rzeczy. Wiertarka i popychacz przysłony już nie są niezbędne, żeby zrobić zdjęcie Pentaksem :-P
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Przy napędach SDM/DC/PLM i elektromagnetycznym sterowaniu przysłoną - coraz łatwiej będzie robić takie rzeczy. Wiertarka i popychacz przysłony już nie są niezbędne, żeby zrobić zdjęcie Pentaksem
Jeszcze kilka takich usprawnień na polu kompatybilności wsrecznej, a nie będzie jak robić zdjęć Pentaksem.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Ryszard napisał/a:
Wystarczy zrobić bagnet K-Short - ze skróconą odległością od matrycy.

Wystarczy zrobić bagnet K-Szrot, będzie jak znalazł dla wszystkich staroci. ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
Wystarczy zrobić bagnet K-Short - ze skróconą odległością od matrycy. Dla idących z duchem czasu oraz wyznawców zasady, że bezlustrowiec musi być mały: nowa linia szkieł. Dla tradycjonalistów i kolekcjonerów starych obiektywów: dopasowany pierścień pośredni uzupełniający brakujące milimetry (de facto... pierścień makro). Jak się podoba taka koncepcja??? ;-)
Pisałem o tym parę lat temu, przy okazji wypuszczenia K-01. :-)
A w sumie niemal dokładnie to proponuje obecnie Sony.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Pewnie chodzi o DA 12-28/4 ?:
http://www.optyczne.pl/98...w_Pentax_K.html
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Raczej nie-plotka. http://www.fotopolis.pl/n...zy-kazdy-format

http://news.ricoh-imaging...614_011759.html
Może jeszcze do tego stosownego analoga by wyprodukowali ? :-P
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014

 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Kuba Nowak napisał/a:
Lepiej napiszcie jak wyobrażacie sobie wrześniową premierę puszki, może już coś "wiecie" :?:


To będzie K2 w cenie 8 611 złotych. Matryca APS-H foveon.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Podobno nowa Theta w drodze ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Kuba Nowak, DA UWA od lat jest na kolejnych aktualizacjach roadmapy - ja już się poddałem i kupiłem Sigme
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
WuWu84 napisał/a:
Kuba Nowak, DA UWA od lat jest na kolejnych aktualizacjach roadmapy - ja już się poddałem i kupiłem Sigme


Ja w końcu poddałem się sigmie 17-50, natomiast już wcześniej nabyłem DA 12-24 więc ewentualna premiera 12-28 mnie tak nie grzeje... co innego jakby zaadaptowali 11-20/2.8...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach