Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rychu napisał/a:
To ja mam K1? Sezon 5 wersja II

Prequel.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
A ja się cieszę z nowej puszki, mimo, że cena mnie zwali z nóg, a i choćby nie, to i tak nie kupię jej. Teraz. :-D
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
opiszon napisał/a:
Pierwszy aparat aps-c z pełnoklatkową matrycą!


Nieeeee...... Pentax ESS technology - Extreme Sensor Shift (15600 µm)
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
RPM napisał/a:
Nieeeee...... Pentax ESS technology - Extreme Sensor Shift (15600 µm)

Ty się tak nie śmiej z tym sensor shiftem, bo o ile pamiętam, Ricoh ma paten na tilt-shift na sensorze. Pewnie nie aż taki, ale to by mogło być ciekawe czasami.

opiszon napisał/a:
Pierwszy aparat aps-c z pełnoklatkową matrycą!

A po za tym to może być pierwszy średnioformatowy aparat APS-C z pełnoklatkową matrycą m4/3.


A poważniej, to może być pierwszy aparat z w pełni funkcjonalnym wizjerem optycznym i elektronicznym jednocześnie, a to by już coś było. Nie tak dawno to opatentowali, tylko pytanie, na ile będą chcieli ten patent wdrożyć i na ile to realnie działa.

Do tego matrycę z KP lub lepszą, trochę większy bufor i poprawę AF-C mi do szczęścia więcej nie trzeba. Opcjonalne plusy to miejsce na 2 karty pamięci i GPS wbudowany.

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
matkus, taaa... i przynajmniej 1600$ na starcie. W USA. Tylko potem nie narzekaj :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
matkus napisał/a:
Do tego matrycę z KP lub lepszą, trochę większy bufor i poprawę AF-C mi do szczęścia więcej nie trzeba.

Ja bym wolał zdrowie, miłość i pogodę ducha. Ale każdemu wg. potrzeb.

 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Pięknoduch :roll:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Ja bym wolał zdrowie, miłość i pogodę ducha.
Ponoć na targach CP+ mają zaprezentować coś z drukarki 3D :-P
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Fajnie, może KP stanieje :->
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Trochę nowych info, fajnie wyglądałby ten K-1 który nie wszedł do produkcji ze względu na słaba matrycę. Szkoda że ta matryca nie była lepsza.

https://pentaxrumors.com/2018/12/17/hints-about-future-pentax-products-plus-the-original-pentax-k-1-from-2000/

Zestawienie niedoszłego K-1 i bezlusterkowca @ czyżby to zapowiedź wizjera optycznego i elektronicznego w nowym modelu ???
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto napisał/a:
i bezlusterkowca
GXR A12? To masz na myśli?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
foto napisał/a:
fajnie wyglądałby ten K-1 który nie wszedł do produkcji
niezły kotlet. MZ-D na bazie MS-Z odgrzewany przy każdej możliwej okazji.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Pełny kotlet wart odgrzania.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po odgrzaniu kotleta można zrobić naleśniki.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
https://pentaxrumors.com/2019/01/07/ricoh-interview-at-nippon-camera-magazine-recap/ - podsumowanie wywiadu Ricoh dla Nippon Magazine

Zaczyna się ostro... :mrgreen:
Cytat
Ricoh plans to continue developing cameras.

Ale później ręce opadają :roll:
Cytat
Ricoh is still looking at the Pentax Q and it is not accurate to say that development is discontinued.[...]
The Pentax 85mm lens on the roadmap has been put back
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Ad 1 - świetnie.
Ad 2 - fatalnie. Kijem Wisły nie zawrócisz. Za chwilę nie będzie ani kasy ani użytkowników (klientów) i z rozwoju 645 będa nici, bo bankrut nie inwestuje. Ciekawe kiedy Ricoh przetnie sznur.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Chwilową modą nazywali też cyfrę. Dlatego tak późno wypuścili *Ist. Podobnie było z matrycą 35mm.
Być może będą tłuc jako jedyni lustra na zasadzie niszy (jak płyty gramofonowe) dla użytkowników, którzy widzą różnicę w obrazku między lustrzanką i bezlusterkowcem. Jak się obudzą może wejdą w układ z Panasonikiem/Sigmą/Leiką (co byłoby najlepszym rozwiązaniem). Ale twierdzenie, że nie zamierzają uśpić systemu Q, to jakiś totalny absurd.
Sam czekam na tańszą/mniejszą/lżejszą wersję K-1 - taki KP z matrycą 24MP (i to nie ze względu na magię pełnej klatki, tylko szklarnię, którą posiadam). Pentax słynął z małych korpusów. Chciałbym, by do tego trendu powrócili.
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Michu napisał/a:
... Ale twierdzenie, że nie zamierzają uśpić systemu Q, to jakiś totalny absurd. ...
.


No nie wiem, jeśli coś Q-podobnego miałby szansę sprzedać się w Japonii, to czemu nie? Prawdę mówiąc to używam Q-py i z małym ostrym obiektywem (niektóre tamrony C-mount, Pentaxy od Auto-110) i jest super zabawką, super feeling. Kwestia obiektywów jest kluczowa - muszą być małe, dość jasne i b. ostre. Pytanie czy jest rynek, w Europie i USA go raczej nie ma, ale co do innych miejsc to skąd my to możemy tak naprawdę wiedzieć.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Piotrek K napisał/a:
Michu napisał/a:
... Ale twierdzenie, że nie zamierzają uśpić systemu Q, to jakiś totalny absurd. ...
.


No nie wiem, jeśli coś Q-podobnego miałby szansę sprzedać się w Japonii, to czemu nie? Prawdę mówiąc to używam Q-py i z małym ostrym obiektywem (niektóre tamrony C-mount, Pentaxy od Auto-110) i jest super zabawką, super feeling. Kwestia obiektywów jest kluczowa - muszą być małe, dość jasne i b. ostre. Pytanie czy jest rynek, w Europie i USA go raczej nie ma, ale co do innych miejsc to skąd my to możemy tak naprawdę wiedzieć.


Jakby rynek był to byłby też inny producent w tym segmencie.

Ludzie fotografują teraz telefonami które nie zajmują dodatkowego miejsca.
Z kolei małe aparaty z wymienną optyką są w m43...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Szczerze - trochę tak.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach