Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
capo_, może zbyt skrótowo napisałem, nie chodziło mi zupełnie o "retro". Canon i Nikon od 20 lat robią takie same aparaty, estetyczna nuda. Pentaksy kolejnych generacji można odróżnić - i ja to lubię.

[ Dodano: 2019-01-19, 22:57 ]
Szczerze mówiąc, Sony A7 / A9 też bez polotu. Ale przynajmniej nie mają w tym 20-letniej tradycji :-P ;-)

[ Dodano: 2019-01-19, 22:59 ]
espresso napisał/a:
Odwrócił bym kolejność. S bym sobie darował.
Wiem, wiem, trzeba szanować licznik migawki, nie używać polara, JPG tylko z Fuji a Sony niech sobie robi joysticki ;-)
Kolejność S/O/F była zupełnie przypadkowa ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pomalutku się uczę :oops: ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jacek_Z zapomniałem jeszcze o bardzo fajnej funkcji

11. W trybie LV można obracać matrycę na boki w tył i przód, czasami się to naprawdę przydaje ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Zegar na 100yearsofpentax odlicza 20 dni... Targi CP+ przeszło tydzień później... O co chodzi...? ;-)

[ Dodano: 2019-01-28, 20:44 ]
Na photorumors piszą/cytują:

Canon sees the market for digital cameras shrinking rapidly in the future
The market for digital cameras could shrink by about 50% in the next two years


I już wiadomo, jakim sposobem Pentax powróci na pozycję lidera. Wszystkim ubędzie klientów, a diehardzi z rodzinami pozostaną ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Moim zdaniem, już pod koniec podstawówki powinien się znaleźć czas na naukę podstawowej obróbki zdjęć. Dziś wszyscy fotografują wszystkim a potem nie umieją nic z tymi plilami zrobić. To trochę tak jak nieumiejętność podstawowej obsługi komputera.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
A dlaczego nie poświęcić jednej chociaż godziny lekcyjnej w tygodniu sztuce wędkowania?
Albo tropienia źwierzyny?
Albo.... No dobra, na matmę nie starczy ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Penteusz matma też może być ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Penteusz napisał/a:
A dlaczego nie poświęcić jednej chociaż godziny lekcyjnej w tygodniu sztuce wędkowania?
Albo tropienia źwierzyny?
Albo.... No dobra, na matmę nie starczy ;-)

Dlatego, że wędka nie jest przedmiotem codziennego użytku dla większości ludzi a komputer czy smartfon - tak. I, rzecz jasna, nie mam na myśli żeby odbyło się to kosztem matematyki. :-P Ogólniej rzecz ujmując - chodzi mi o to, żeby szkoła dawała umiejętność radzenia sobie w świecie jaki nas otacza a jednocześnie uczyła nie niszczyć środowiska. W temacie plotek to chyba nie jest OT.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Jakaranda napisał/a:
Ogólniej rzecz ujmując - chodzi mi o to, żeby szkoła dawała umiejętność radzenia sobie w świecie jaki nas otacza a jednocześnie uczyła nie niszczyć środowiska.


Czyli wędkowanie jak najbardziej :-P

Sam bym się chętnie nauczył, choć do szkoły już nie pójdę. Wędkę trzymałem w swym życiu raz - może trwało to z pięć minut i to w sytuacji, kiedy wędkujący kolega poprosił o potrzymanie jej w czasie, gdy sam udał się w rosnące nieopodal krzaki w celu oddania moczu.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Piszecie o wędkowaniu i mi się zatęskniło z pięć lat na rybach nie byłem ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
foto napisał/a:
z pięć lat na rybach nie byłem


Winszuję rybom 8-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Koła tematyczne świetlicowe, domy kultury, to już przeszłość? Tak było, że jak człowiek czegoś chciał, to szukał.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Coś nowego i coś starego. Jak to w Pentaksie. :-)
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
11-18 wstępnie wygląda na świetne szkło, chociaż zapowiada się cena w ponad 6000 pln. (Przeliczając jeny na złotówki)
Ale 35 F2 to chyba żart. Szkło bez WR i na śrubokręcie? Poważnie? Ono nawet wygląda identycznie jak stare. Zmieniony ma być tylko coating, obudowa na bardziej matowa i dodany zielony paseczek. Serio?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
foto napisał/a:
31/01/2019 dwa nowe szkiełka, mnie interesuje DA 11-18
Ten DA11-18 jest nowy od prawie 2 lat ;-) Jeśli w FA35 zmienili powłoki i gumę na pierscienu ostrości, to szacun - napracowali się :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
matkus napisał/a:
Ale 35 F2 to chyba żart. Szkło bez WR i na śrubokręcie? Poważnie?

Za to będzie szło za 3,5 K PLN jak obecnie nie idzie stare FA po 2,5.

[ Dodano: 2019-01-29, 21:43 ]
matkus napisał/a:
11-18 wstępnie wygląda na świetne szkło, chociaż zapowiada się cena w ponad 6000 pln

Jeśli pod FF to cena dla profesjonalistów akceptowalna. Dla APSC i amatorszczyzny nieporozumienie, chyba, że jakość optyczna w porównaniu z S10-20 będzie powalająca.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
rychu - do FF jest D FA15-30, DA11-18 (jak sama nazwa wskazuje) to APS-C. Ciekawe, czy będzie kryć FF na jakiejkolwiek ogniskowej...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ludzie z FF czekają na 17-35/4.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
plwk, o to to to :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach