Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam wrażenie, że termin "rozkapryszone dzieci" najbardziej pasuje do części użytkowników aparatów (celowo nie piszę fotografów).
Za jedną średnią krajową można obecnie kupić sprzęt, który nie ogranicza fotografującego praktycznie wcale, oczywiście można znaleźć jakieś "ale", że ktoś ma coś lepiej rozwiązane, że może szybciej, taniej albo jaśniej, ale te różnice są tak znikome, że w rzeczywistości nie stanowią żadnej poważnej przeszkody.
Mamy obecnie najlepsze, najbardziej dostępne, najbardziej wszechstronne, najbardziej rozwinięte technologicznie aparaty jakie kiedykolwiek istniały. Czy robimy również najlepsze zdjęcia?
Ograniczenia są w głowie a nie w sprzęcie, lepszy aparat albo jaśniejszy obiektyw nie zrobi z nas lepszego fotografa.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
mam wrażenie, że kręcimy się w kółko w tych rozważaniach
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv, masz rację - ale tref dotknął jeszcze czegoś innego. Zobacz, jak się musiał rozpisać, ile czasu, fontów i bajtów włożył w tego, bardzo ważnego moim zdaniem, posta. Nie wszystko da się przekazać "tweetem". Warto czasem włożyć więcej wysiłku w to, jak się tutaj komunikujemy. Zatrzymać się, czasem przeczytać drugi i trzeci raz, może nawet skasować, co się już napisało. Takt, uprzejmość, szczypta empatii - wszystkim dobrze zrobi.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Cytat
Takt, uprzejmość, szczypta empatii - wszystkim dobrze zrobi.
akurat tutaj tego nie brakuje, a co jakiś czas zawsze wybucha gówno burza, że to źle, że tamto źle. Nie wydaje mi się żeby stali bywalcy forum przejmowali się czyimś narzekaniem, taka natura człowieka, że jak ma się gorszy dzień to dostaje się wszystkim dookoła. Pentax rulez :-D
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
nie neguje :) Trefa
mam nadzieję tylko, że ja już nauczyłem sie nie marudzić na sprzęt.

wiem co mam i dlaczego - i nie tyle to akceptuje ale ciesze się, że mam co mam.
jeśli narzekam to na swoje umiejętności fotografa (użytkownika aparatów)
po za tym ewentualnie zazdroszczę innym, tego co potrafią robić.
jednym którzy focą w górach ( tu chyba możliwości łażenia po nich)
innym pracy z modelkami itd...
i staram się aby to była "zdrowa zazdrość" - bez tak zwanej mowy nienawiści

i takie marudzenie na system jest dla mnie trochę bez sensu - jeżeli mi się nie podoba co mam to to zmieniam, im szybciej tym lepiej (taki trochę wcinek z teorii gier), w innym wypadku tylko akceptacja zostaje. ale to się kłuci z naszą Narodową naturą, narzekaczy

oj już za dużo na tego "tweeta" :)

P.S. głupie pewnie ale co to ten "Tweet" ?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tweet = ćwierkać ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
tref w 100% się z Tobą zgadzam ! ale brak obiektywów na stronie głównej od trzech lat dalej dla mnie jest niezrozumiały . Nasze rozmowy i czasami marudzenie niewiele dadzą masz rację ! Ale jakby tak moderator zwrócił uwagę RP to pewnie byłaby reakcja i to proponuję robić w takich przypadkach, (jest akcja jest reakcja). Ricoh z Pentaxem to duża firma i nawet zlecenie niezależnemu moderatorowi jeżeli sam ma problemy o uzupełnienie naprawdę "drobności" i wydania kilku "stów" to żaden koszt. A widać, że jest profesjonalne podejście do klienta i firma jest w 100% zaangażowana w to co robi, w w tym temacie nie ma żadnego tłumaczenia. Gdyby nie było tych niedociągnięć dwa, trzy miesiące nawet bym się nie odezwał, chociaż dla mnie i tak byłoby to za długo !
W obecnych czasach to nie powinno mieć w ogóle miejsca !

Spotykacie się na PPD to jaki problem jest to poruszyć luby wysłać maila z podpisem "Moderatorzy Pentax.org.pl.
PentaxForums ma taki kontakt z Ricoh.com to czemu tego w Polsce nie zrobić.

Iza , wydaje mi się, ze fantazjujesz trochę.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego światła i uśmiechu każdego dnia ;-) ;-) ;-) :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
foto napisał/a:
PentaxForums ma taki kontakt z Ricoh.com to czemu tego w Polsce nie zrobić.

Tamto forum jest sponsorowane, nasze nie i chcemy pozostać niezależni.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
foto napisał/a:
Ale jakby tak moderator zwrócił uwagę RP to pewnie byłaby reakcja i to proponuję robić w takich przypadkach, (jest akcja jest reakcja).
słucham? Mam mówić komuś, ci mną robić w swojej firmie? Jeśli nie czegoś na stronie, tzn. że nie ma. Koniec kropka. Nie jestem kolorowym od wytykania RP co powinni robić. Forum jest niezależne, a RP może robić na swojej co im się podoba.

Dlaczego kolorowy ma to robić za Ciebie? Jeśli boli Cię brak czegoś na ich stronie - napisz sam bezpośrednio. Nie wyręczaj się kolorowymi, bo oni nie są od tego, żeby coś komuś kazać zrobić poza forum.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
plwk napisał/a:
foto napisał/a:
PentaxForums ma taki kontakt z Ricoh.com to czemu tego w Polsce nie zrobić.

Tamto forum jest sponsorowane, nasze nie i chcemy pozostać niezależni.


Ale mail nic nie kosztuje :-P

[ Dodano: 2019-02-02, 11:43 ]
tref wydajesz się bardzo rozsądnie i analogicznie myślącym człowiekiem ale w tym przypadku w ogóle Ciebie nie rozumiem. Nie napisałem przecież, że należy coś komuś kazać, można wysłać maila z krótką informacja to nie boli ;-) :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Udajesz, że nie rozumiesz.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
plwk napisał/a:
Udajesz, że nie rozumiesz.


Nie nie udaję, bardzo lubię to forum i mam pół szafy Pentaxa ;-)

[ Dodano: 2019-02-02, 11:57 ]
tref rok temu wysłałem info do RP , że nie ma informacji o DA 16-85 o którym chciałem poczytać to mi odpisali po kilku dniach żebym się zalogował do pentax.de, po kilku miesiącach znowu się odezwałem i cisza. Z tego powodu moja propozycja do moderatorów. A co do sponsorowania pentax.org jeżeli to oczywiście możliwe to nasza firma może rozważyć taką propozycję :-P
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Weź nie pytaj, weź się przytul :mrgreen:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
kerad napisał/a:
Weź nie pytaj, weź się przytul :mrgreen:


:-B
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Weź się napij ...
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rivelv napisał/a:
Weź się napij ...


:-B
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kawy! Ja dzisiaj rano musiałem dwie, takie mamy ciśnienie ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
foto napisał/a:
rok temu wysłałem info do RP , że nie ma informacji o DA 16-85 o którym chciałem poczytać to mi odpisali po kilku dniach żebym się zalogował do pentax.de, po kilku miesiącach znowu się odezwałem i cisza.
To chyba masz juz odpowiedź na swoje pytanie. Dlaczego chcesz wmieszać w to kolorowych?

Poza tym nie napisałeś do nas widomości lub posta w stylu: poprośmy przedstawiciela o aktualizację strony. Do takiego wpisu można się ustosunkować. Ty napisałeś, żeby wyciągnąć w stosunku do pracownika konsekwencje, choć nie wiesz jak to działa. Znaczy po tym, co napisałeś wyżej... wiedzieć powinieneś.

Zachowujmy się jak ludzie, a nie nienawistna gromada mścicieli roszczeniowców.

[ Dodano: 2019-02-02, 14:55 ]
foto napisał/a:
nawet zlecenie niezależnemu moderatorowi jeżeli sam ma problemy o uzupełnienie naprawdę "drobności" i wydania kilku "stów" to żaden koszt.
Skąd wiesz co dla kogo jest kosztem, co priorytetem, co zadaniem? Człowieku, to nie Twój biznes, jesteś tylko klientem, tak jak ja i inne osoby. Przestań wydziwiać, to tak nie działa. Czy mogę zmusić Twoja firmę do zlecenia czegoś komuś za pieniądze jako osoba z ulicy?

foto napisał/a:
Spotykacie się na PPD to jaki problem jest to poruszyć luby wysłać maila z podpisem "Moderatorzy Pentax.org.pl.
Proszę przestań mi mówić co mam robić. Stanowczo odmawiam. Chciałeś, napisałeś, dostałeś odpowiedź. Nie zrzucaj proszę teraz czegoś na innych.

:-B

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
tref napisał/a:

:-B dla wszystkich, których denerwują moje szyderczo ironiczne posty

Daleko Ci do Enzo :-D
tref napisał/a:
bądźmy dla siebie mili

Również nie widzę tego inaczej.
:-B :-B :-B
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
tref chyba się zbyt mocno podnieciłeś, takie mam wrażenie. Źle mnie odebrałeś, to co napisałem w stosunku do moderatorów pentax.org.pl to jest propozycja a nie nakaz i Proszę nie pisz o "nienawistnej gromadzie mścicieli roszczeniowców" bo jest to nieeleganckie i nie na miejscu. Ja niczego nie żądam.
Nie pisałem Ci co masz robić "tref zrób to" tylko przytoczyłem sprawę do rozważenia.
Informuję Cię, że nie zamierzam więcej poruszać podobnych spraw i chyba będę zaglądał tu coraz rzadziej bo wydaje mi się, że to forum trochę skostniało ale jest to tylko moje osobiste odczucie.
Pozdrawiam :-)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach