cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
czy możemy już wrócić do plotek? Słyszałem od pani w warzywniaku, że firma jednak myśli nad bezlustrem, niekoniecznie "Q"
;-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Sorry, Pszczółko, ale nie mogę sobie odmówić.

foto napisał/a:
że nie zamierzam więcej poruszać podobnych spraw i chyba będę zaglądał tu coraz rzadziej


:evilsmile: :-B
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
pszczołowaty napisał/a:
Słyszałem od pani w warzywniaku, że firma jednak myśli nad bezlustrem

No nie wiem, tak bez lustra? Przypominam sobie sklep warzywniczy z wielkim lustrem za skrzynią z ziemniakami. Lustro powodowało wrażenie powiększenia skrzyni i całego rzędu drewnianych skrzynek z warzywami, które zawsze można było pooglądać, pomacać, wybrać jakie się chciało i nie było opcji, żebym czegoś nie wybrał, albo zrezygnował z powodu nagle pojawiającej się Bóg wie skąd ceny, np na ogórki. A kiszona kapusta z beczki w papierowej, przeciekającej torebce - mniaaaam. Beczki się zmieniały, ale kapusta zawsze tak samo smakowała :-D :evilsmile:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rychu, Ale wiesz, że w warzywniakach różnie bywa? One są jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz .... ;)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Dobra, poplotkujmy. Jakie właściwie miałoby być to, rzekomo zbawienne dla Pentaksa, bezlustro? APS, FF, MF? Retro, czy nowoczesne? Bardziej jak dalmierz, czy jak SLR? Małe, średnie, duże? Bardziej do natchnionego landszaftu, czy raczej do ekstremalnego sportu? Co proponujecie?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ryszard, z nowoczesnym już chyba przerabialiśmy K-01 - Jak wyszlo? Wiemy. Naprawdę nie widzicie, że duża grupa ludzi chce małego, dobrze robiącego zdjęcia aparatu, czasami jakiś filmik...nie wspomnę o tych vlogach, srogach.... gdzie nie trzeba dźwigać kilogramów sprzętu. Do sportu, zarabiania pieniędzy są pewnie inne systemy. NIe wiem czy powinienem już teraz odzywac się w tym temacie ;)

[ Dodano: 2019-02-02, 21:41 ]
Zauważ ile ludzi z forum ma " to cos jeszcze" ;) :-B Skąd bierze się ta popularność olków, panasów fujików czy sony.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no widzicie ja właśnie zaczynam dostrzegać różnicę między lustrem (K-70) a podręcznym Panasem którego nie tak dawno zakupiłem.

i odczuwam pewną tęsknotę za Pentaxem - który został chwilowo odłożony na półkę. więc zastanawiam się co dalej począć :) chyba sobie właśnie wypije :-B i pomyślę patrząc na Kazia.

a z drugiej strony rozpatrując przypadek to zastanawiam się co takiego da nam te bezlustro skoro ono już przewyższa wymiarami moją lustrzankę.
no bo zobaczcie jak to wygląda

i jak to spakować do plecaka i iść z tym w góry albo w miasto?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Cytat
no bo zobaczcie jak to wygląda

nie popadajmy w skrajności ;) miałem na myśli jakiś mały amatorski aparat, nie bezlustro za co najmniej 10 kawałków :mrgreen:
Czuję, jak ta Pani z warzywniaka, że coś wymyślą, wszyscy dowiemy się jak zwykle tuż przed... aby nie poszli w skrajności ;)

 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
pszczołowaty no właśnie porównywałem K70 i OM-D E-M10 na camera size - i nadal podoba mi się K70
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Z jednej strony cyfrowa wersja MX czy ME Super obudziła by wspomnienia wielu.
Z drugiej strony wystarczy usunąć lustro z dowolnego współczesnego korpusu.

Obie wersje dla mnie kuszące.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Gwiazdor, albo coś w stylu Leiki, czy Contaksa, nie oszukujemy się, przecież wygląd też się liczy ;)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Rivelv napisał/a:
a z drugiej strony rozpatrując przypadek to zastanawiam się co takiego da nam te bezlustro skoro ono już przewyższa wymiarami moją lustrzankę.
Ale kto mówił, że bezlustra mają być małe? Te do zastosowań pro zwykle są większe. Panasonic pozycjonował swoje S jako topową półkę dla zawodowców - rozmiar tu nie dziwi. W góry możesz wziąc coś mniejszego.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
bbartlomiej napisał/a:
Rivelv napisał/a:
a z drugiej strony rozpatrując przypadek to zastanawiam się co takiego da nam te bezlustro skoro ono już przewyższa wymiarami moją lustrzankę.
Ale kto mówił, że bezlustra mają być małe? Te do zastosowań pro zwykle są większe. Panasonic pozycjonował swoje S jako topową półkę dla zawodowców - rozmiar tu nie dziwi. W góry możesz wziąc coś mniejszego.

Teoretycznie bezlustra mogą być odrobinę mniejsze w przód i odrobinę lżejsze ze względu na brak komory lustra i pentapryzmatu. Ale to są minimalne różnice jak dla mnie. Bezlustra dla amatorów będą pewnie dużo mniejsze, niż lustrzanki pro, a komórki, też dla amatorów, będą jeszcze mniejsze. Ale tu nie lustro o tym decyduje, tylko całą reszta "bebechów", przyciski, ekran, obudowa, ergonomia itp. itd.

To nie zmienia jednak faktu, że perspektywicznie patrząc bezlustra będą zyskiwały przewagę. Różnice jak dla mnie są takie, że w bezlustrze mamy zwykle hybrydowy AF, więc w teorii możemy pozbyć się problemu FF/BF. Możemy też mieć od razu podgląd realny zdjęcia co do jasności (bo lustro np. nie uwzględnia ISO czy czasu naświetlania, a w bezlustrze możemy to uwzględnić lub zasymulować). Możemy też mieć od razu histogram.
Oczywiście to wszystko możemy też mieć w lustrzance w trybie LV, ale wtedy lustrzanka przestaje być lustrzanką i staje się właśnie bezlustrem.
Odpada też pewna część sprzętu w produkcji, ale to raczej argument dla producenta niż konsumenta.

Niestety żaden ekranik nie jest reaguje z prędkością światła na zmiany w kadrze, a lustro tak, ale różnica z czasem pewnie będzie coraz mniejsza i stanie się niezauważalna dla oka.

W sumie to myślę, że bezlustra będą przyszłością. Może przez jakiś czas Pentax się bronić wprowadzając jakiś system hybrydowy, ale to na dłuższą metę niewiele zmienia. Dlatego myślę, że Ricoh powinien wypiuścić bezlustro poważne. Może zacząć od średniego formatu?

Ale w sumie, to chyba to już są jakieś dywagacje i różne rozmyślenia, niezbyt plotkowe.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Imho żeby wejść w bezlustra od strony średniego formatu to by musieli dać jakiś extra działający EVF. Pod tym względem w amatorskim aparacie jestem w stanie przeboleć ułomności.
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Tak mi ostatnio po głowie chodzi pytanie, jak się ma silnik PLM? Prawie trzy lata, tylko jeden obiektyw, jakieś wieści o ponownym wykorzystaniu w przyszłości?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kolya90 napisał/a:
Tak mi ostatnio po głowie chodzi pytanie, jak się ma silnik PLM?
Pomijając ostatnią "nowość" na śrubokręt, montują DC i pierścieniowe - to chyba też nieźle? Czy one w czymś ustępują PLM?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
Czy one w czymś ustępują PLM?

Nie znam się, ale ten PLM był bardzo szybki. Nie tylko w skali Pentaksa.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
I my tym PLM'em otwieramy oczy niedowiarkom!
Tak mi się "barejowo" skojarzyło ;-) ;-) ;-)

 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Nie miałem w łapkach PLM, ale dla mnie DC jest bardzo szybki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach