cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Nowa roadmapa szkieł:
- znika Fish-Eye Zoom
- pojawił się nowy zoom DA (15-50?)
- wszystkie obiektywy są zaplanowane na 2019 lub później, również HD Pentax-D FA 70-200mm f/4 który wg poprzedniej roadmapy miał być na wiosnę br...

Ricoh chyba chce dotrwać do setki Pentaxa jak najmniejszym kosztem - ruchy na roadmapie szkieł nic nie kosztują, a nowości to powłoki na dwudziestoletnim szkle i dwuletni aparat w wersji kornik edition :roll:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
foto napisał/a:

[ Dodano: 2019-02-28, 11:30 ]
Rivelv napisał/a:
ale za to jak ładnie ten KP wygląda z tym obiektywem 20-40 :)


Bo DA 20-40 to ładny obiektyw :-P


no poluje ciągle ale chyba około czerwca lipca uda się ściągnąć ze stanów dopiero
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Rivelv, poluj bo to świetne szkiełko. Widziałem na giełdzie pentaxforums kilka tych szkiełek w bardzo dobrej cenie.
Ja zaczynam polować na HD DA 15 Ltd. do K-5IIs
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv napisał/a:
poluje ciągle
foto napisał/a:
Rivelv, poluj (...) Ja zaczynam polować
O cholera! A ja dzisiaj wszedłem na ebay bez pozwolenia na broń myśliwską! Jak nic, jutro o 6:00 będę miał wizytę kominiarzy! :shock: :shock: :shock:

[ Dodano: 2019-02-28, 22:24 ]
CP+ rzeczywiście mało ekscytujące w wykonaniu Pentarico. Szczególnie w kontekście świętowania setnych urodzin. Z drugiej strony czasy ciężkie, może nie ma co szaleć?
Bardzo to wszystko ciekawe od strony biznesowej. Rynek się kurczy. MILC ledwie rekompensują straty DSLR. Jadą na jednym wózku przeciwko smartfonom. Mimo to w ekskluzywny segment FF wchodzi kilku nowych graczy, inwestując ciężką kasę. Jakim sposobem chcą wyjść na swoje? Może się okazać, że zachowawcza postawa Pentaksa jest skuteczną strategią.
Jest ponoć takie chińskie przekleństwo: "Bodajbyś żył w ciekawych czasach!" No to mamy ciekawe czasy. Trzeba obserwować :idea:

[ Dodano: 2019-02-28, 22:29 ]
Sony A7 za 3000zł. Nowy. Fullframe. Super, myślę sobie. Zaglądam w wizjer - ładny, duży, jasny... ale... ile potrzeba MPix i fps, żeby to wyglądało jak przeciętny chociaż wizjer optyczny? Patrzył ktoś w A7 Mk3? Tam podwoili liczbę pikseli. Jest w końcu dobrze?
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Ryszard napisał/a:

Sony A7 za 3000zł. Nowy. Fullframe. Super, myślę sobie. Zaglądam w wizjer - ładny, duży, jasny... ale... ile potrzeba MPix i fps, żeby to wyglądało jak przeciętny chociaż wizjer optyczny? Patrzył ktoś w A7 Mk3? Tam podwoili liczbę pikseli. Jest w końcu dobrze?
chwilkę się bawiłem a7r iii. jeśli chodzi o rozdzielczość, to mi wystarczy, ale ja noszę okulary. Ale nadal jest widoczne opóźnienie, co mi przeszkadza. Nadal wizjer elektroniczny nie działa z prędkością lustra :-) Póki pstrykasz pozujaca modelkę czy budynek to spoko, ale na ptaszkach czy sporcie, to nadal przeszkadza (chociaż tam zwykle i tak lecisz serią)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Ryszard napisał/a:
Bardzo to wszystko ciekawe od strony biznesowej. Rynek się kurczy. MILC ledwie rekompensują straty DSLR. Jadą na jednym wózku przeciwko smartfonom. Mimo to w ekskluzywny segment FF wchodzi kilku nowych graczy, inwestując ciężką kasę. Jakim sposobem chcą wyjść na swoje


Obrazek dotyczy rynku bezlusterkowców w Japonii - niebieskie to APS-C, czerwone - m4/3, zielone - FF... Dwie kolumny po lewej to ilość, po prawej wartość. Jak widać, gra w zielone się opłaca ;-)

Kolejna plotka - zaawansowane APS-C w 2020... :roll: https://pentaxrumors.com/2019/02/28/pentax-k-3-ii-camera-successor-rumored-to-be-announced-next-year-2020/
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
kolumny po lewej to ilość, po prawej wartość
Gdzie? Ja widzę tylko same procenty.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
jedrus68 napisał/a:
matkus napisał/a:
Póki pstrykasz pozujaca modelkę czy budynek to spoko, ale na ptaszkach czy sporcie, to nadal przeszkadza (chociaż tam zwykle i tak lecisz serią)

Ale piszesz to jako użytkownik, czy tylko tak sobie wmawiasz? Bo jako użytkownik A7III od jej ukazania się, nie wyobrażam sobie powrotu do lustra, niezależnie od systemu.
Ani jedno, ani drugie. Przeszkadza to nie znaczy, że jest do d*.*, po prostu jest to zauważalne. Ale oczywiście wizjer cyfrowy ma też sporo zalet. Pewnie kiedyś doczekamy się wizjera z lagiem niezauwazalnym, ale ma razie jest to widoczne nadal i czasami trochę przeszkadza.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Jadą na jednym wózku przeciwko smartfonom.

Ciężko będą mieli.
Wczoraj oglądałem fotki córy na wielkim telewizorze z wycieczki do Lwowa . Kopara mi opadła, a to był zwykły telefon.
A szykuje się niezła Nokia 9 PureView
https://www.fotopolis.pl/...wa-jakosc-zdjec
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
rychu, gratulacje córy ze tak sobie radzi :-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
rychu, możesz coś z tych zdjęć wstawić?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Podobno Nokia 9 jest bardzo wolna w zapisywaniu zdjęć. Szkoda, bo czosnek na ten telefonoaparat.

Komórki wyprą wszystko co małe. Są po prostu wygodne, bo masz je zawsze przy sobie. A jakość - niewiele osób drukuje zdjęcia z komórek, niewiele robi odbitki i niewiele ogląda na czymś większym niż ekran komórki. Często jednak jest to ekran komórki pomniejszony o interfejs fb. Dlatego algorytmy poprawiania mogą być agresywne wobec bitów. Niewiele osób to zauważa, za to setki milionów kupują i twierdzą, ze jest super.

Ciężkie czasy - powiedział czerwonoarmista zdejmując zegar z ratuszowej wieży.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Cytat
Zaglądam w wizjer - ładny, duży, jasny... ale... ile potrzeba MPix i fps, żeby to wyglądało jak przeciętny chociaż wizjer optyczny? Patrzył ktoś w A7 Mk3? Tam podwoili liczbę pikseli. Jest w końcu dobrze?

Nie wiem jak jest w A7 ale w X-T1 wizjer jest dobry. Dzięki temu znowu bawię się manualnymi szkiełkami. Ostrzenie jest dużo łatwiejsze niż na matówce. Robiłem zdjęcia z pokazu mody i tańca, wszystkie manualnym 85mm f1,4 i nie było problemu. Do tego mam histogram "na żywo", widzę 100% kadru. Jakie są minusy? W słoneczny dzień podgląd na matówce jest lepszy. Evf nie działa w trybie offline a lustro tak ;)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
setki milionów kupują i twierdzą, ze jest super.

Klient zadowolony, klient wróci i znów kupi.
Każdemu wg potrzeb. To świadczy albo o rewelacyjnym rozeznaniu rynku przez producenta, albo o geniuszu kreowania (tresowania) odbiorców i ich potrzeb.
Nie to co u nas :mrgreen: Ciułasz na gwiazdkę obiecaną za dwa lata w końcu po pięciu się pojawia, a dostajesz jakość kita ;-) I ile marudzenia, że za drogo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Czasem się zastanawiam producent jest dla klienta czy klient dla producenta, komuna jest w foto.
Przez ostatnie lata może nie bebech poszedł do przodu, ale właściwości użytkowe współpracy z urządzeniami zewnętrznymi, czy zwiększającymi komfort pracy (np. dotykowy wyświetlacz), oj można stworzyć długa listę. Nie wierzę, że nie da się puścić czegoś nowszego, a wręcz widzę przeciwnie, że maja nas w d... . Liczą się słupki, że spadek zainteresowania itd. sami do tego doprowadzają.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Cytat
Osoby cierpiące na GAS skupiają się tylko i wyłącznie na sprzęcie. Spędzają długie godziny na forach i portalach tematycznych, znają każdą najświeższą nowinkę, posiadają niesamowitą wiedzę techniczną o obiektywach, ilości megapikseli w każdym modelu aparatu, zapowiadanych nowościach i sprzęcie, który już od dawna jest w sprzedaży. Samo robienie zdjęć spada na drugi plan. Ciągłe obracanie się wokół tematyki okołosprzętowej sprawia, że pojawia się potrzeba posiadania. Najnowszego body, super jasnego obiektywu, nowej lampy, unikalnego egzemplarza starego analoga itp,itd… Najważniejszy staje się sam fakt kupienia danej rzeczy, postawienia na półce i pochwalenia się kolegom na forum.
źródło: https://psychologiafotografii.pl/syndrom-gas-czy-jestes-uzalezniony-od-gromadzenia-sprzetu/

:evilsmile:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ta 85 to jakiś żart. Tendencja z gigantomanią zapoczątkowaną 50/1.4 wydaje się nową strategią.
https://www.dpreview.com/...4-and-kp-custom
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Klient chce mieć duży aparat, z dużymi obiektywami, które może wrzucić do bagażnika swego SUVa. Trend miniaturyzacji musi mieć swój contrtrend.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Tylko dlaczego ten kontrtrend uprawia akurat Pentax który szczycił się swoimi Ltd...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
bo to już inny Pentax jest, stety czy niestety .. coraz bardziej nie mój :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach