Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
foto napisał/a:
Mnie najbardziej cieszy DFA 21 Ltd. którego z pewnością nabędę :mrgreen:
To może być fajny obiektyw - zarówno na pełną klatkę jak i na APS-C.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Kytutr mam 31, 43, 77 i są naprawdę świetne, brakowało mi dobrego szkiełka w okolicach 20mm i proszę będzie. Od razu lepiej mi się dziś pracuje. I jak tu nie lubić Pentaxa ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kytutr napisał/a:
To może być fajny obiektyw - zarówno na pełną klatkę jak i na APS-C.
Mignęło mi gdzieś zdjęcie założonego do K-1. Duży będzie. Ja bym do APS nie przyczepiał - ale prawdę mówiąc, ja go nigdzie nie przyczepię, nie moja liga ;-)
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
D FA 21 wygląda zacnie...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
allthatshewants napisał/a:
FA 21 wygląda zacnie...

Jak by mogło być inaczej, toć to FA*. Uszczęśliwią nim posiadaczy limitedów :-D
Cóż, tymczasem idę pogłaskać moje eMunlimitedy :mrgreen:


[ Dodano: 2020-05-15, 11:55 ]
Ryszard napisał/a:
nie będziesz narzekał na brak powodów do narzekania

Ryszard napisał/a:
ja go nigdzie nie przyczepię

:-P :-B :mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Rozwiązała się zagadka, do czego w nowej lustrzance ma służyć nieoznaczony dotąd przycisk przy wizjerze – pojawiła się na nim kłódeczka, czyli żadne fajerwerki.

Najbardziej ciekawi mnie jednak trzecie pokrętło (dotąd odpowiadające za ustawienia funkcji), gdyż nie mogę się dopatrzeć głównego pokrętła funkcji.
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
I nie powiedzieli słowa czy ekran będzie gibany jak w konkurencji, czy stały jak w K3 :cry:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Samp napisał/a:
Najbardziej ciekawi mnie jednak trzecie pokrętło (dotąd odpowiadające za ustawienia funkcji), gdyż nie mogę się dopatrzeć głównego pokrętła funkcji.

Pokrętła jak w K-1.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Cytat
Pokrętła jak w K-1.

plwk, no właśnie nie. W miejscu, gdzie K-1 i KP mają pokrętło funkcji w „nowym” są oznaczenia trybów live view / filmowanie / fotografowanie. W K-1 i KP jest do tego osobna dźwigienka pod pokrętłem funkcji, z tą jeszcze różnicą, że w K-1 Live View włącza się niezależnym przyciskiem. Nie sądzę, żeby na tym etapie ta sprawa była na tyle niezaawansowana, że jeszcze pojawi się dźwigienka a pokrętło funkcji będzie znowu pokrętłem funkcji (swoją drogą w chwili obecnej niesamowicie jest zmarnowane miejsce przez to pokrętło). Dla mnie to zagadka.

Co do gibanego ekranu – śledziłem uważnie Pentax Forums na nieco wcześniejszym etapie prac i moim zdaniem nie ma na to szans. Ktoś w rogu ekranu dopatrywał się uchwytu do odginania go, ale moim zdaniem było to złudzenie wynikające z przenikania się brył korpusu.

[ Dodano: 2020-05-15, 20:20 ]
Możliwe, że nowy przycisk S.Fn na górnej ściance będzie odpowiadał za sekwencyjne przełączanie funkcji – coś jak „switch function”. Miałoby to sens, chociaż nadal strasznie smutne byłoby tak potężne pokrętło trybów pracy aparatu, widzę tu niestety niekonsekwencję i lekki brak logiki, całe szczęście górny LCD troszkę urósł, może przynajmniej licznik klatek wejdzie ;-)
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Z tego co zrozumiałem z tej konferencji to joystick pod kciukiem ma służyć do współpracy z AF. Logicznie rzecz biorąc powinien służyć do ustawiania pkt AF podczas kadrowania.Byłoby to bardzo duże osiągnięcie Pentakxa na które czekałem . Mówili też ze poprawili działanie AF. Poza tym nie zauważyłem niczego więcej co usprawniałoby posługiwanie się tą kamerą.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Pokrętło funkcji widać na kilku obrazkach. Jest po lewej stronie pryzmatu, czyli... jak w K1... i KP
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Plotka, chyba z PentaxForum głosi, że Pentax przehandlował PixelShift na AF z Nikona D500. Jeżeli to się potwierdzi i w tej lustrzance pojawi się AF tej klasy, to będzie to olbrzymi krok na przód (w porównaniu do np. K3, a nie A7, czy A9). Nie wiem tylko które obiektywy będą w stanie go w pełni wykorzystać.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
matkus napisał/a:
Pokrętło funkcji widać na kilku obrazkach. Jest po lewej stronie pryzmatu, czyli... jak w K1... i KP


Pokrętło trybów.

[ Dodano: 2020-05-15, 22:25 ]
Pokrętło trybów – zmienia tryb robienia zdjęć [AUTO/P/Sv/Tv/TAv/M/B/X/U1–U5]
Pokrętło funkcji – wybiera funkcję w celu zmiany (…) ustawień przy użyciu pokrętła ustawień [+/-, ISO, CH/CL, BKT, HDR, Grid, SR, Crop, Wi-Fi]
Pokrętło ustawień – zmienia ustawienia funkcji wybranej przy użyciu pokrętła funkcji

jak będziemy używać tych głupich nazw z instrukcji, to będzie nam łatwiej :P
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Jestem ciekaw czy nowe obiektywy wszystkie będą KAF4 ;-) (bo na pewno będzie nim DFA*85)

Jaram się nowym Limitedem - takiego szkła mi zdecydowanie brakuje. Tylko przydałby się już nowy korpus FF.
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Źle moim zdaniem umiejscowione są przyciski: zielony i wyświetlanie zdjęć - powinno zamienić się je miejscami, byłoby o wiele "ergonomiczniej".
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Takie tam szczegóły ;-) Wizjer x1,05 zapowiada się fajnie :-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ciekawi mnie czy histogram pojawi się w nowym wizjerze
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A ja od zawsze się zastanawiałem, czego mi brakuje w wizjerze ME-Super! :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard, tego okienka z podglądem przysłony jak w MX :mrgreen:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Co o tym myślicie, będzie OVF/EVF ?

https://www.flickr.com/ph...in/photostream/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach