Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Problem z AF w GX-10
Mam taki problem . Podkusiło mnie aby sobie kupić Samsunga GX-10 ;-) . Mam problem z AF na szerokich kadrach . Nie chce dziad jeden ostrzyć na nieskończoność . Tłucze sprzęgłem , ostrości nie potwierdza . Muszę ustawiać ostrość na jakiś bliższy plan i przekadrować . Jest to dość upierdliwe .
Generalnie podpinałem kit 18-80 , da 16-45 , da 12-24 i na szerokościach zawsze jest tak samo . Z jasnymi stałkami też jest kiepsko . Raczej ostrzy za obiektem . Ten AF da się jakoś regulować ? Problem nie występuje z Dal 18-50 DC . Tu działa o.k. tylko jakość obrazu na szerokim kącie w tym szkle to porażka . Z długimi ogniskowymi nie ma problemu . Od 35 mm w górę jest ok. Sprawdzane obiektywy na K200D i K5IIs działają prawidłowo .
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kot72, oba moje Pentaksy mają w pakiecie wyraźny backfocus. K20D wyregulowałem w "Custom menu". K-x dostał korektę przez menu serwisowe (niby ukryte, ale bez przesady, można się tam dostać). Poszperaj w Googlach. Na Samsunga pewno też jest jakiś patent.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Większym problemem niż FF/BF jest to że na szerokim silnik próbuje kręcić poza nieskończoność co skutkuje tym że nie ma potwierdzenia ostrości i zdjęcia nie zrobi . W obiektywie z własnym napędem nie ma tego problemu . Generalnie widzę że w tym modelu AF jest kiepściutki :-( . Przy tele problem nie występuje . Sprawdziłem jeszcze z Tamronem 17-50 i z Tokiną 20-35 i jest o.k. Z oryginalnymi obiektywami Samsunga jest kiszka niestety ...

Ten ruski program pozwalający na wejście do menu serwisowego po USB niestety zniknął z sieci a tego z wpisaniem pliku tekstowego na kartę pamięci nie potrafię zrobić . Żaden ze mnie informatyk ... Chociaż bym sprawdził czy ktoś wcześniej czegoś nie poprzestawiał bo jednak dziwne że nawet z kitem nie działa poprawnie .
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kot72 napisał/a:
silnik próbuje kręcić poza nieskończoność
U mnie właśnie tak robił z powodu BF'u, nie łapał potwierdzenia itd. Po korekcji "na plus" już nie wyjeżdża poza normalny zakres.
Kot72 napisał/a:
tego z wpisaniem pliku tekstowego na kartę pamięci nie potrafię zrobić
Prostsze niż się wydaje, spróbuj. Mam ten plik na stałe wgrany na kartę K-iksa.

[ Dodano: 2019-02-08, 23:17 ]
Kot72 napisał/a:
Mam problem z AF na szerokich kadrach
To mi troszkę umknęło. Moje korpusy miały powtarzalny BF ze wszystkim co podpiąłem i jeśli dobrze pamiętam w każdym ustawieniu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cały czas jest dostępny PK_Tether, który obsługuje wejście do debug mode http://www.pktether.com/
Znalazłem również pkTriggerCord http://pktriggercord.melda.info/ http://pktriggercord.meld...ommandline.html
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
plwk, dzięki :-B

Wlazłem do menu serwisowego . Wszystkie wartości są na ,, 0" więc tam na pewno nikt nie grzebał .
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kot72 napisał/a:
Wszystkie wartości są na ,, 0" więc tam na pewno nikt nie grzebał
Teraz kolej na Ciebie, śmiało! :mrgreen:
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Dziś miałem wenę i wyregulowałem . Gx10 wymagał sporej korekty bo 170 + . Przy okazji ustawiłem K200d , bo jak się okazało również ogniskował za obiektem . Tu wystarczyła regulacja 100 + . Zastanawia mnie jedno . Jak te sprzęty opuściły fabrykę ( gdzie jakakolwiek kontrola ) i jak ludzie się potem męczyli latami z tym Afem . Generalnie problem rozwiązany . Wszystkie szkła z kitem włącznie ładnie ostrzą na nieskończoność .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach