sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Gwarancja na Pentaxa kupionego w Niemczech
Moja K-1 została zakupiona w Niemczech u autoryzowanego sprzedawcy Pentaxa. Skorzystałem tu z pomocy kolegi mieszkającego w Niemczech który zapłacił i zamówił pod swój aktualny adres. Wraz z aparatem dostałem rachunek zakupu oraz nie wypełnioną kartę Gwarancji Europejskiej. Czy sam rachunek wystarczy ewentualnie do roszczeń gwarancyjnych i czy będzie to honorowane w naszym polskim serwisie Pentax ? Próbowałem zarejestrować gwarancję na polskiej stronie Ricoh ale dostałem odpowiedź że w ich bazie brak jest numeru body który podałem. Czy możliwa jest taka rejestracja na polskiej stronie Ricoh ? Wysłałem im skany dowodu zakupu , karty Gwarancji Europejskiej oraz fotkę z numerem body . System to zarejestrował jednak nie dostałem odpowiedzi ani pdf-a z kartą gwarancyjną do wydrukowania. Co z tym fantem począć ?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Dzisiaj pytałem o kwestie gwarancji i taką odpowiedź dostałem z FB Ricoh Polska:
Cytat

Dzień dobry,
naprawy na terenie Europy są regulowane dokumentem „European Warranty”, który jest dołączony do każdego urządzenia zakupionego na terenie Europy.
Na jego podstawie klient ma prawo do napraw w autoryzowanych serwisach (lista w linku https://www.ricoh-imaging...rs-europe.html) w Europie przez 12 miesięcy od daty zakupu.
Poza Europą czyli np. sprzęt zakupiony w Stanach Zjednoczonych można naprawić bezpłatnie – na zasadach gwarancji tylko w miejscu zakupu. W Europie nie będzie świadczona usługa gwarancyjna dla takich sprzętów.
Dwuletnia gwarancja na terenie Polski obowiązuje jedynie dla sprzętów zakupionych w Polsce w sklepie z listy autoryzowanych partnerów, która znajduje się na stronie pentax.pl i zarejestrowaniu sprzętu na stronie (generuje się wtedy dodatkowy dokument gwarancji)
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Gwarancja europejska jest w pudełku. Dziś dowiedziałem się od niemieckiego sprzedawcy iż nie ma potrzeby rejestrowania sprzętu. Na podstawie rachunku zakupu sprzęt jest objęty 24 miesięczną gwarancją na terenie Niemiec . Poza granicami Niemiec pozostaje tylko gwarancja europejska.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Fakt, że było to z 10 lat temu, ale K10D kupiłem w Niemczech (za ok. 2900zł gdy w Polsce stały po 4500zł - do dziś nie kumam). Apollo naprawił co trzeba (ze 4 lata temu?) bez zająknięcia (może to urok Grzybków...).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach