Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
Sruba... mozna taka sama gdzies zdobyc?
Witam,
Chodzi mi po glowie by zrobic sobie cos w rodzaju monopodu ale wbijane w ziemie(sa ale tylko z stopkami a nie na ostro)
Poszukuje samej sruby (ale dluzszej tak by dalo sie ja jakos przymocowac do jakiegos kijka).
Sa gotowe takie glowiczki ale troche mi sie drogie wydaja, mi wysarczy sama sruba ale dluzsza.
Gdzie mozna by ja dorwac.... moze w okolicach krakowa ?
Za wszelkie info dzieki.
Pozdr Markoo
_________________
 
GrzegorzQ  Dołączył: 20 Lut 2007
Re: Sruba... mozna taka sama gdzies zdobyc?
Markoo napisał/a:
Witam,
Chodzi mi po glowie by zrobic sobie cos w rodzaju monopodu ale wbijane w ziemie(sa ale tylko z stopkami a nie na ostro)

_________________


Ministatyw stołowy ze składanymi nóżkami (15zeta), kijek z kolcem (od sprzątających papierki na trawniku) i rurka PCV (od hydraulika) w którą ciasno wejdą nóżki ministatywu.

może tą drogą ?
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
GrzegorzQ napisał/a:
Ministatyw stołowy ze składanymi nóżkami (15zeta), kijek z kolcem (od sprzątających papierki na trawniku) i rurka PCV (od hydraulika) w którą ciasno wejdą nóżki ministatywu.


Faktycznie :)
Najprostrzy sposob moze okazac sie najlepszy,
Dzieki za pomysl
Pozdr Markoo
 
gawcio  Dołączył: 02 Mar 2007
Markoo,
cześć. Nie wiem, czy jeszcze aktualne. W Leroy Merlin (dział z półkami, uchwytami do nich itp.) można kupić (chyba hiszpańskie) śruby długości ok. 10-15 cm ostro zakończone. Mają one gwint na całej długośći. Ich średnica to chyba jakieś 8 albo 10 mm. Można pokombinować i w rurkę miedzianą (miedź musi być tzw. twarda), alu lub stalową (tę to można nagwintować nawet, bo ma grube ścianki) napchać żywicy (np. poxylina) lub innego badziewia twardniejącego z czasem. Następnie wkręcić wzmiankowaną wyżej śrubencję i zostawić do całkowitego stwardnienia.
pozdro gawcio
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
A w rowerowym kupic takie pianki na kierownice (na rogi) jako trzymacz i je przykleic do kija :mrgreen:
Ale rurke moze lepiej zrobic z nowoczesnej wedki na ryby - czasem w konstrukcji to i na wygodny trzymacz sie zalapiesz w tej samej cenie ;-)

Chinskie wedziska skladane mozna juz kupic po 14 zl.
np. tu: http://tinyurl.com/2yjxh3
:mrgreen:
Poza tym - wedrowanie z wedka budzi mniejsze zdziwienie, niz gdy niesiesz co najmniej dziwny kij :mrgreen: (a i przydomek dostaniesz - kijarz - wiem, bo sam tak slyszalem w czasach studenckiego aikido :mrgreen: )

Carbon monopod dla diehardow.... :-D
A na dole jakby dobrze pokombinowac to mozna przykrecic taka nozke do podrzymywania drzwi garazowych - ona sie ladnie na sprezynie sklada - to jakby co po rozlozeniu do 90 st. mozna nadeptac - i bedzie super stabilnie.
Hmm... to moze przebic swoim diehadrowskim wygladem pewnego slawnego gripa. :mrgreen: :-B
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
Chyba pomysl z malym statywem jest najlepszy, teraz to zrealizowac :)


Tok'Ra napisał/a:
Hmm... to moze przebic swoim diehadrowskim wygladem pewnego slawnego gripa.


Hmm chyzby ten co jest/byl na aukcji ? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach