opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Sony NEX - czyli bezlustrowiec od pomarańczowych

 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
no i na kultowej stronie mają już test ! http://www.imaging-resour.../NEX5/NEX5A.HTM z gigantyczną ilością technicznych zdjęć http://www.imaging-resour...NEX5/NEX5A7.HTM
PS sony poland narazie nie przyznaje się do tego wynalazku :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pikolo napisał/a:
sony poland narazie nie przyznaje się do tego wynalazku :)

przyznaje się, ale w dziale "lustrzanki cyfrowe alpha" LOL
http://www.sony.pl/hub/dslr/nex5-nex3

jedyne co ma NEX wspólnego z "lustrzanki cyfrowe alpha" to słowo "cyfrowe" ;-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Ale mega obrzydlistwo...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ale zaraz, zaraz, czy EVIL to nie jest od Electronic Viewfinder? gdzie jest muszla oczna z elektroniczym ekranikiem w środku? W tym momencie to wygląda beznadziejnie, widać na górze klapkę czyli może będą wizjery ale dedykowane do określonych szkieł, ale tak czy siak to nie jest chyba EVIL.

Prędziej ESILS (electronic screen interchangeable lens system) :roll:

[ Dodano: 2010-05-11, 11:00 ]
Albo tak jak na Dpreview napisali "mirrorless interchangeable lens camera" MILC?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred, mosz recht, poprawiłem temat
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
Ogladal juz ktos sample? Co prawda nigdy jakos specjalnie sie nie przygladalem ze szklem powiekszajacym zdjeciom, ale tu widze pierwszy raz cos takiego. Szczegoly w czerwieniach na ISO 1600 nie istnieja(zobaczcie czerwona sciereczke)...moglby mi ktos to wylumaczyc?

SonyNEX5
K-x
K-20D
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
IMHO na pierwszy rzut oka ładniejsze niż propozycja Samsunga. Z dużymi szkłami wygląda dość dziwacznie :-/
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
IMHO jak na razie najładniejsze z bezlustrowców są Panasonic DMC-G2 i Olympus Pen, pierwszy bo wygląda jak malutka lustrzanka, drugi bo ma klasyczny, ładny dalmierzopodobny wygląd i wymienne wizjery optyczne.
Samsung jest jakiś taki dziwnie pozaokrąglany i płaski a ten Soniacz przypomina uchwyt do obiektywu, ma mało przycisków i nawet naleśnik wystaje bo bagnet jest większy od aparatu.

Do tego z tej klapki na górze (myślałem że to mocowanie dla wizjerów) prawdopodobnie wyskakuje lampka błyskowa więc kadrowanie raczej tylko na zombie, af nadal z detekcją kontrastu. Moim zdaniem bez rewelacji/rewolucji, kolejny kompakt z trochę lepsza jakością optyczną i techniczną na zdjęciu.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Eldred - to jest mocowanie dla wizjerów, zewnętrznego mikrofonu, lampy. Co z tego skoro na razie zapowiedziano tylko optyczny dla naleśnika...

Przeglądając sample, to jakość na wyższych iso, wydaje sie być dużo lepsza niż u NX10 i Olympusów/Panasów... ISO 6400 nawet do czegoś się nadaje.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
filmik z NEXa 5 , dostępna rozdzielczość fullHD , napewno w fotoszopie wykręcany
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Morg, hmm no spoko, tak czy siak moim zdaniem elektroniczny wizjer jak w samsungu by nie zaszkodził, a mogło by to sensowniej wyglądać a nie jak duża komórka z przyczepionym obiektywem.


:evilsmile:
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Na opacznych są już przykładowe zdjęcia. Abstrahując od tego że większość poruszona, to jakość z naleśnika nie zachwyca. O ile centrum ostre od f2.8 to boki nawet przy f8 nie są rewelacyjne... Nie wiem czy szerokokątny naleśnik był trafionym pomysłem, raczej nie.
Natomiast zdjęcia z kita przy ostrości na nieskończoność, wyglądają jakby AF w ogóle nie trafiał...
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Ciekaw byłem co te Nexy będą prezentować ale jak widzę nic nadzwyczajnego. Niby niewielkie, bo powykrawane wszędzie gdzie się dało oraz brak evil-a i przełączników do podstawowych funkcji. Ale gdy się przypnie kita to wygląda śmiesznie i z rozmiarami wcale nie jest już tak poręcznie.
http://www.imaging-resour...OMPEPL1-TOP.JPG
Z wizjerkiem optycznym to już w ogóle kosmos http://sonyalpharumors.co...2010/05/ovf.png
Daliby normalny evil, po co tak cudować. Cena 2,4 tys za nex-5 z kitem, przy 2,5 tys za nx-10 z kitem też nie należy do wyjątkowo atrakcyjnych, jak popatrzeć na funkcjonalność samsunga i sony. Chyba że ktoś bardzo potrzebuje panoram 3D. :-P Nie wiem dla kogo są te nexy, ale nie dla mnie. Początkującym amatorom wystarczy zwykły kompakt bo i tak nie dostrzegą różnicy w jakości zdjęć, a bardziej zaawansowanym taka konstrukcja szybko przestanie wystarczać. Chyba tylko najbardziej zagorzałym fanom przypadnie do gustu, ze względu na logo.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Wiem że jak już wrócę do cyfry to będzie to bezlustrowiec. I wiem że nie będzie to Sony.
W obecnej chwili najsensowniejszym wyjściem wydaje mi się system micro4/3, z pewnej chwalonej optyki i małych wymiarów (taki Pen + kit, jest jednak mniejszy od NEXa i kita).
Micro 4/3 rozwija się też w dobrym kierunku, na obecną chwilę są dwa ciekawe naleśniki 14/2.8 i 20/1.7 i ultra szerokokątny zoom 9-18. W innych systemach bez lustrowych tego nie ma.
Ale poczekam jeszcze na to co pokaże Pentax, Nikon i Canon, oraz rozwój system NX Samsunga. Samsung ma szansę zawojować z zapowiadaną serią obiektywów SX sygnowaną przez Schneider-Kreuznacha:
15 mm f/2.3 Super-Angulon
21 mm f/2 Super-Angulon (bliski odpowiednik 35/2!!!)
35 mm f/1.4 Xenon (odpowiednik 50/1.4)
55 mm f/1.4 Xenon
90 mm f/1.8 Tele-Xenar
70 mm f/2.8 Claron (Macro).

Taki NX10, mimo większych wymiarów, to wyglądem, ergonomią, EVF, gorącą stopką, flashem bije moim zdaniem na głowę NEX.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Nie wnikając w jakość, ISO 12.8K brzmi godnie :shock:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jestem ciekaw czy ten nowy pomysł się przyjmie. Jak na razie nie mogę dostrzec jego zalet. Jest w co najmniej takiej samej lub nawet wyższej cenie co DSLR. Szkła wcale specjalnie tanie nie są. Wagowo jakieś dużo lżejsze to nie jest, rozmiarowo tak na prawdę też nie. Ceny księżycowe Olympus PEN E-P2 + M. Zuiko 17mm + VF-2 4000 zł :shock: Z takimi cenami to raczej zabawka dla osób z forsą i zamiłowaniem do gadżetów. Pewnie pojawienie się konkurencji spowoduje urealnienie cen, ale czy będzie na to wystarczający popyt? Czy będzie aż tylu chętnych, którzy chcą czegoś więcej niż kompakt a jednocześnie bardzo nie pasuje im dSLR?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Więcej takiego designu i moim zdaniem idea EVILi (czy jak to zwać) upadnie :evilsmile:
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Mogli zostawić spust migawki, guzik od włączania i ekranik dotykowy. Ucieli by gripa wtedy i jeszcze na długość go zmniejszyli. Oj, nie pomyśleli...
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
pawelek-79 napisał/a:
Więcej takiego designu i moim zdaniem idea EVILi (czy jak to zwać) upadnie


To samo odczucie miałem ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach