xrut  Dołączył: 28 Paź 2007
[K-5] pentax k5II s nie włącza się
Nagle . przestał sie włączać
Przed wyjazdem, jak zwykle, sprawdziłem czy aparat jest ok. Na wyświetlaczu widać było, że bateria słaba. Wyjąłem z aparatu, wrzuciłem na ładowarkę, oryginalną, pentaxową. Po naładowaniu, włożyłem do aparatu i nie sprawdziłem, czy jest ok. Naładowałem jeszcze 3 akumulatorki, na zapas. 2 hanele i pentaksa.
Już na wyjeździe włączam aparat, a wyświetlacz martwy. Sprawdziłem z, naładowanymi dzień wcześniej, trzema innymi aku i ten sam efekt, tzn zero startu.
Jeszcze dla uzupełnienia, odprawa na lotnisku z prześwietlaniem bagażu, ale to już pentaksik przechodził kilka razy i nic mu się nie działo. Sprawdziłem również, czy aparat, pomimo martwego wyświetlacza nie zrobi zdjęcia. Nie zrobił, nie zareagował również śrubokręt.
Czy ktoś ma jakiś pomysł, a może ktoś miał podobny objaw.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Trochę nie chce mi się wierzyć aby nagle padły Tobie wszystkie akumulatory. A ładowarka na pewno sprawna ? Sprawdź jak wyglądają styki w komorze. Może któryś się odgiął i nie ma kontaktu. Może dociśnij go ręką i w tym czasie próbuj włączyć aparat. Powodzenia.

P.S.
Pamiętaj, ze baterie należy wyjmować i wkładać przy wyłączonym zasilaniu.
 

xrut  Dołączył: 28 Paź 2007
powalos napisał/a:
Trochę nie chce mi się wierzyć aby nagle padły Tobie wszystkie akumulatory.
Mało prawdopodobbne. Są w różnym wieku. Najstarsza, kupiona z body, ma 6 lat, a najnowszy hanel ma 6 miesięcy.
Cytat
A ładowarka na pewno sprawna ?

Ładowałem na dwóch różnych
Cytat
Sprawdź jak wyglądają styki w komorze. Może któryś się odgiął i nie ma kontaktu. Może dociśnij go ręką i w tym czasie próbuj włączyć aparat.
Sprawdzone
Cytat

P.S.
Pamiętaj, ze baterie należy wyjmować i wkładać przy wyłączonym zasilaniu.
Pamiętam. Odkąd mam pentaksa, czyli 16 lat, zawsze tak robię☺
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Może nawalił włącznik. Popróbuj poprzełączać go kilka razy. Dziwne to .
 

xrut  Dołączył: 28 Paź 2007
Próbowałem. Nie kilka ale koło stu razy. I bez skutku. Zdjąłem też dolną i górną pokrywę, Ślizgi włącznika w jak największym porządku. Dalej nie grzebałem, ze strachu))))☺
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wiesz może spróbuj odłożyć go z wyjętą baterią tak na 24 godziny. Być może coś się w systemie "zawiesiło". Po takim czasie bez zasilania powinno się wsystko "zresetować". Może się uda.
 

xrut  Dołączył: 28 Paź 2007
Skorzystać z serwisu zawsze można. Można również kupić nowy sprzęt. Myślałem jednak, że forum służy też do wymiany doświadczeń, również nazwijmy to naprawczych. I wcale nie uważam, że się wygłupiam skoro serwis oddał mi sprzęt z adnotacją, że nie da się. Masz jeszcze jakąś światłą radę, czy dyskutujemy o wygłupach.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
xrut, 26 tematów niżej na stronie ,, problemy ze sprzętem " zamieściłem do wypróbowania sposób znaleziony gdzieś w sieci . Temat dotyczył Samsunga GX 10 ale możesz spróbować z K5 . Jeśli nie zadziała a zasilanie jest sprawne to raczej padła płyta główna ( obym się mylił )
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
xrut, no to Ci wkleję cały post Kota72

Taki przepis znalazłem w sieci . Dotyczy innego aparatu ale można wypróbować gdyby nie chciał się włączyć z naładowaną baterią :
1) Wyjąć baterię i kartę
2) Odłączyć obiektyw
3 )Włączyć zasilanie przyciskiem 0N
4) Nacisnąć i przytrzymać spust migawki przez 10 sek
5)Puścić spust i wyłączyć aparat
6) Włożyć baterię , kartę , podpiąć obiektyw i włączyć aparat

Diabli wiedzą czy to działa ale komuś tam pomogło .
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
O dziwo problemem mogą być za dobrze naładowane akumulatory... https://www.pentaxforums....ry-problem.html - odłóż swoje, niech się rozładują i spróbuj za kilka dni.
 

xrut  Dołączył: 28 Paź 2007
powalos napisał/a:

Taki przepis znalazłem w sieci . ...........

Niestety mnie nie pomogło☺
jedrus68 napisał/a:

P.s. I nie denerwuj się - to nie była złośliwość :-)
Nie denerwuję się. Po prostu dałem do serwisu w krakowie, znanego tutaj od czasów mojego dziadka, zawodowego fotografa. i to jest naprawde dobry serwis. Szuka awarii a nie wymienia, bo może akurat to.
RPM napisał/a:
O dziwo problemem mogą być za dobrze naładowane akumulatory...

Sprawdziłem, rozładowałem troszke aku, do 7,3 i też nie zadziałało. Ale ten efekt występował przy software 1.05. Ja miałem 1.04.

Wysyłam do niemiec do serwisu. Dam znać co i jak, dla potomności.Dzięki za wszystkie rady

[ Dodano: 2019-03-30, 20:28 ]
Wyrok zapadł. Płyta główna do wymiany, a to oczywiście nieopłacalne. Szukam następcy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach