krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
K-3 uszkodzenie migawki/matrycy??
Witam, jako że stałem się posiadaczem Pentaxa K-3, zauważyłem dziwny problem przy długim czasie naświetlania (akurat sytuacja miała miejsce w dzień z założonym IR-em), na zdjęciach przy czasach rzędu 30 sek pojawiały się dziwne pasy....ktoś może wie co to jest i od czego....na K-5 takich jaj nie mam...
K-3 error? by krzyc sur, on Flickr
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy to się pojawiło na kilku zdjęciach?
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
plwk napisał/a:
Czy to się pojawiło na kilku zdjęciach?


Tak...
by [url=https://www.flic...@N02/]krzyc sur, on Flickr

Druga sprawa (nie wiem czy związana z w/w problemem) to tryb Bulb...po naciśnięciu pilota (zadalny) od razu jest robione zdjęcie, w K-5 naciskam pilota, i aparat czeka aż wcisnę znowu pilota i zamyka migawkę....
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Kolego , czy w czasie naświetlania zaślepiłeś wizjer dedykowaną zatyczką ?
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Kot72 napisał/a:
Kolego , czy w czasie naświetlania zaślepiłeś wizjer dedykowaną zatyczką ?


Dzięki za sugestię, muszę spróbować z zaślepką na wizjer, choć z K-5 w tych samych warunkach i z tym samym obiektywem nie było takich problemów, co prawda w K-3 przeprojektowali cały pryzmat i może stąd takie artefakty...Co do trybu Bulb sprawa rozwiązana (przetrawić trzeba było w tryb 2) - moje niedopatrzenie.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
W K5 też to występowało jak robiłeś na długich czasach w dzień bez zasłonięcia wizjera . Po coś tą zaślepkę dodają ... ;-)
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Kot72 napisał/a:
W K5 też to występowało jak robiłeś na długich czasach w dzień bez zasłonięcia wizjera . Po coś tą zaślepkę dodają ... ;-)


Hummm sprawdzę jeszcze raz w słoneczny dzień, w każdym razie dzięki za sugestie.

[ Dodano: 2019-04-22, 12:59 ]
Wątek do skasowania, tak jak sugerował Kot72 wystarczyło zaślepić wizjer...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach