jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
[obiektyw] Pentax k3 sigma 17-50
Witam. Moja sigma łapała bf od początku. Żałuję że od razu nie wysłałem na gwarancji do kalibracji ale już musztarda po obiedzie. Od jakiegoś czasu zauważyłem ze procent nietrafionych zdjęć jest znacznie większy. Czy to obiektyw się popsuł? Ktoś wie jaki jest koszt kalibracji w serwisie. Rozumiem ze kalibracja z poziomu body z obiektywem sigma nie da żadnych rezultatów?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jarekwyd, pisząc o nietrafionych zdjęciach masz na myśli BF/FF, czy zwykłe przestrzelenie autofokusa? Bo to ostatnie niestety jest cechą Sigm.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jarekwyd napisał/a:
Ktoś wie jaki jest koszt kalibracji w serwisie.

Myślę, że najlepiej zorientowani są pracownicy serwisu.
 
odin1983  Dołączył: 01 Wrz 2009
jarekwyd napisał/a:
Ktoś wie jaki jest koszt kalibracji w serwisie.

Rok temu było 258,30zł brutto plus transport.

Też miałem problem z K3 i S17-50. Niestety po kalibracji tylko trochę się poprawiło.
Po tej przygodzie i przetestowaniu po drodze kilkunastu opcji obiektywów zostałem przy S20 1.8, S35 1.4, F50 1.7 i ostatnio FA77. Mimo, że przez 8 lat fotografowałem najczęściej zoomami to nigdy fotografia nie sprawiała mi tyle frajdy co teraz, o jakości obrazka nie wspominając. Z zoomów mam jeszcze DA12-24, F80-320 i S50-150 2.8, która jest przyjemnym szkłem ale marzy mi się zamiast niej jakiś 135mm 1.8 z HSM (taki Art sigmy na nasz bagnet, ehh).

Początkowo ten zoom sigmy (S17-50) zastępowały mi DA35 2.4 i F50 1.7 i było to dla mnie już dużo lepsze niż zoom, a jak znalazłem ostry od pełnej dziury egzemplarz S20 1.8 to już w ogóle było super. Teraz to większość zdjęć cykam na S35 1.4 w tandemie z F50 1.7 i szczerze mówiąc sama S35 jest w stanie mi zastąpić 80-85% Sigmy 17-50. Zoom w nogach to super sprawa, a 35mm w mieszkaniu na APS-C sprawdza mi się świetnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach