PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
FA 35, Samyang 35 UMC, czy Sigma 35 A?
przemyśliwam nad kupnem 35tki
moje założenia są takie:
-pod FF
-jak najbardziej wyrównana jakość obrazka w całym polu obrazowym
-jak najlepsza jakość obrazka
-przede wszystkim do krajobrazu, łączenie panoram itp zabawy; amatorsko, nie zarobkowo
-szerzej świadomie nie chcę
-AF nie ma znaczenia
ze współczesnych obiektywów w grę wchodzą do naszego systemu 3 wymienione wyżej, chyba że się mylę?

o rzeczach oczywistych, tzn wymiary, ciężar szkieł i różnice pomiędzy nimi na tym polu wiem z opisów
Pentax kusi rozmiarami i wagą, ale o ile ja potrafię zinterpretować dostępne testy, jakość obrazka w centrum i na brzegach wykazuje sporą różnicę już na APSC
może jest na forum ktoś kto miał/ma jednocześnie np FA35 i Samyanga i może podzielić się swoimi wrażeniami?
 
KasiaMagda
[Usunięty]
PiotrK., wygląda na to, że sam musisz podjąć decyzje :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a jakoś jak mam wybierać to zwykle najlepiej mi wszystko działa jak jest Pentax z Pentaxem :-) - ale ja to dziwny jakiś jestem
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Wziąłem samyanga 85mm w manuału.... Na pełnej dziurze ponad 50% zdjęć nie trafione... Co by nie było AF robi robotę... Albo potwierdzenie ostrości nie działa jak należy z tym obiektywem. Lepiej weź coś z AF. Z tego co wiem DA 35 2,4 pokrywa FF i jest tani.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
85 a 35 to jednak duża różnica :mrgreen:
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
plwk napisał/a:
85 a 35 to jednak duża różnica
fakt... Gapa ze mnie... Jednak Przesiadka z AF na MF zniechęciła mnie do robienia zdjęć tym obiektywem :-( . Albo ze mnie słaby fotograf...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Próbowałeś użyć LV?
 
josio  Dołączył: 20 Lut 2012
Cytat
Próbowałeś użyć LV?
szczerze nie... Muszę sprawdzić, a jest możliwość powiększenie LV x2 ? Tak abym widział czy to na co chcę ostrzyć jest ostre ? (Mam k50)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie mam pod ręką instrukcji, ale na pewno jest większe.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a ten słynny "focous peaking" czy jak to się nazywa? K50 posiada?
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
josio napisał/a:
Cytat
Próbowałeś użyć LV?
szczerze nie... Muszę sprawdzić, a jest możliwość powiększenie LV x2 ? Tak abym widział czy to na co chcę ostrzyć jest ostre ? (Mam k50)


W trybie LV przycisk 'ok' na 'joysticku', potem kręcisz kółkiem nastawczym i zmieniasz współczynnik powiększenia. Tak jest w ustawieniach fabrycznych w K-70 i K1-II, w innych zapewne podobnie.

Co do ręcznego ostrzenia, nie jest ono dla mnie problemem na rzeczonym Samyangu 85, to i na 35 raczej nie będzie. Tak jak napisałem, najbardziej zależy mi na jakości obrazka w całym polu obrazowym FF. Z dostępnych testów na optycznych wynika, że FA35 wykazuje już na APSC spore różnice centrum/brzeg.

A ma ktoś z Was tego Samyanga?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach