drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
[K20D] Pentax k 20 nie opuszcza lustra
Aparat Pentax k 20 nie opuszcza lustra po pierwszej ekspozycji. kłapie tym lustrem także przy naciskaniu na klawisze funkcyjne.Przy wtłaczaniu cos w nim łomoce. dzieje sie tak również z niezapiętym obiektywem. sprawdzałem na kilku akumulatorach. RESETOWAŁEM DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH. Jakieś sugestie.?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
K20D... poczułem zimny dreszcz... Kłapanie lustrem nie brzmi dobrze. Aparat sam z siebie oszalał, czy w następstwie jakiegoś nietypowego zdarzenia? Łomot w środku może pochodzić od mechanizmu SR i funkcji czyszczenia matrycy. Zostawiłbym aparat bez baterii na całą noc, najlepsze aku włożył do ładowarki i rankiem jeszcze raz spróbował. Jak będzie kicha, to do serwisu.
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
Pozbyłem sie łomotu poprzez ustawienia aparatu. ale kłapanie lustrem pozostało. A aparat kupiłem dwa dni temu dotarł do mnie. Jestem w kontakcie ze sprzedającym i jak nic nie wymyślimy to go odeśle -a szkoda bo to fajny aparat.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Włożyłeś świeżo naładowany akumulator? Coś kojarzę, że kiedyś był temat, że któreś aparaty wariowały na świeżo naładowanym akumulatorze.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
drawa napisał/a:
Jestem w kontakcie ze sprzedającym i jak nic nie wymyślimy to go odeśle -a szkoda bo to fajny aparat.
Ech, zawsze żal nowego nabytku. Odsyłka to jednak najbardziej rozsądne rozwiązanie. Nie ma co za dużo kombinować.
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
TAK jest świeży akumulator ale i sprawdziłem na urywanym zaraz jeszcze raz sprawdzę,

[ Dodano: 2019-05-31, 23:27 ]
niestety- nie pomogła zamiana akumulatora. ciekawostka wkładając akumulator przy wyłączonym aparacie - LUSTRO KLAPIE.

[ Dodano: 2019-05-31, 23:35 ]
JUTRO zapnę do puszki KITA , bo coś mi się zdaje ze bez obiektywu ale o tym jutro. teraz mam manualna z adapterem bez kołnierza. na moim starym K20 nie ma problemu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zwróć aparat sprzedającemu, szkoda nerwów.
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
poległem - odsyłam aparat za pomoc dziękuje. z za,kupu nie rezygnuje

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach