Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
[sample] Kompakty 1-calowe
Mamy już wątki o kompaktach zaawansowanych, o kompaktach dla wymagających, o kompaktach około 1500zł i tym podobne, niektóre pamiętające jeszcze Panasonika LX-1...
W obecnych warunkach - gdy kurczy się rynek aparatów, smartfony rosną w siłę a branża foto usiłuje się bronić 50-megapikselowymi fullfrejmami z obiektywami o rozmiarach panzerfausta - mamy jeszcze niezbyt liczną grupę aparatów, która lokuje się pomiędzy tymi dwoma światami. Spróbujmy sobie tutaj odpowiedzieć (a raczej pokazać) czy to ma jakiś sens?
Postaram się co jakiś czas linkować tutaj zdjęcia z mojego G9X i zapraszam do tego wszystkich, którzy również naświetlają matryce tego formatu.

[ Dodano: 2019-02-16, 21:40 ]
JPG z aparatu. Najczęściej bez ingerencji, co najwyżej korekta krzywymi w GIMP. Skalowane w IrfanView z wyostrzeniem +5.

#1

#2

3#


[ Dodano: 2019-02-16, 21:47 ]
#4

#5

#6 Tutaj trochę wyższa czułość. Wiele nie potrzeba, f/2.0 w parze z IS robi dobrą robotę.

 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no słowo się kiedyś rzekło to niech będzie :)

Panasonic DC-TZ202









i nadal się zastanawiam czy go zatrzymać :)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv napisał/a:
Panasonic DC-TZ202
(...)
i nadal się zastanawiam czy go zatrzymać :)
No i jak w końcu, zatrzymałeś, czy Olympus wypchnął go z kieszeni?

Widzę, że muszę wrzucić kolejne fotki, strasznie długa przerwa. Jak szybko ten czas leci...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no Olympus wypchnął

ale w między czasie trafiła się możliwość (relatywnie nie drogo) zakupić szkiełko 31mm - i teraz zamiennie wożę Pentaxa i Olympusa :) - ale powoli sytuacja się normalizuje :)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
FA 31 Ltd? No to gratuluję. Wpadnij kiedyś się pochwalić, ja już przeniosłem pracę do Wrzeszcza.
Rivelv napisał/a:
powoli sytuacja się normalizuje
To znaczy Pentax rządzi, mam nadzieję?! ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
tak jak do tej pory wygrywa jak wiem ze chce robić foty.

jak nie to w kieszeni Olek też wędruje :-) największy z niego plus jest że nie muszę specjalnie się o niego martwić :) i jest mały. - ale ma swoje wady.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Tym razem coś z RAWa. Gdańsk sfotografowany podczas podejścia SK753 do GDN ;-)
#11


[ Dodano: 2019-08-22, 15:55 ]
I jeszcze jedno "po ciemaku" ale już JPG, leciutko podrasowany w GIMPie.
#12
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ale
już myślałem a jednak nie - mojej pracy nie widać
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A mnie się wydaje, że to skupisko świateł w prawym górnym rogu, to właśnie DCT - ale nie upieram się, że wiem lepiej od Ciebie, Rivelv ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jeszcze kilka. Wszystko JPG z aparatu, minimalne poprawki, skalowanie, wyostrzenie.

[ Dodano: 2019-08-23, 20:16 ]
#13

14#

15#

16#

#17


[ Dodano: 2019-08-23, 20:34 ]
#18

#19

#20


[ Dodano: 2019-08-23, 20:39 ]
Jeszcze dwa francuskie symbole ostatnich miesięcy...
#21

#22

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach