bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 567
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc567.dng (11,3 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 02.06.2019 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.
Pliki proszę nazywać:
– rc567_nick.jpg – duży obrazek (max. wielkość 7 MB),
– rc567_nick_900.jpg – mały obrazek (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc567_nick.zip – załączone archiwum.
Maile proszę tytułować podobnie – rc567_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc567.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc567.zip

1. Blesso


2. mh2012
RawTherapee plus Zoner
Chciałem uzyskać i utrzymać niebieskość październikowego nieba przed zachodem słońca - nawet kosztem zieloności trawy...


3. mr.ra66it


4. newt


5. powalos


6. rafi


7. rivelv
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wygrywa u mnie powalos przed Blesso.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a ja tym razem będę bronił swojej obróbki - podobał mi się oryginał. Właśnie z tymi dużymi kontrastami i takim prawie granatowym niebem :)

ale co ja tam się znam :-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
A mnie też najbardziej podoba się wersja Rivelv a potem mh2012. Właśnie te duże kontrasty mi się podobają. Też szłam w tym kierunku ale nie zdążyłam.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
1 Blesso
2 powalos
3 mr.ra66it
Za utrzymanie równowagi góra -dół, światło -cień.

[ Dodano: 2019-06-03, 10:00 ]
Rivelv masz prawo do obrony :-D :evilsmile: tylko trzeba mieć jeszcze argumenty. :evilsmile: Zrobiłeś morię z pięknego sanrajzu.[/b]
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mr.ra66it, jak dla mnie, obrobił trochę za jasno i zgubił czerwienie.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
rychu, oj tam oj tam

najchętniej to bym zrobił tak że niebo zostawił jak było i tylko dół rozjaśnił - ale to chyba filtrem połówkowym bym musiał a to zakazane tutaj :)
najdę chwilę w domu to spróbuje jak to będzie wyglądać.

no i teraz jak na to patrzę na monitorze w pracy to faktycznie trochę za ciemne :-) - ciekawe który monitor pokazuje prawidłowo :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
no i teraz jak na to patrzę na monitorze w pracy to faktycznie trochę za ciemne :-) - ciekawe który monitor pokazuje prawidłowo

Sprawdź który świeci ze światłością 100 do 120 cd 8-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
plwk napisał/a:
mr.ra66it, jak dla mnie, obrobił trochę za jasno i zgubił czerwienie.

Moje podejście do obróbki było inne, Dla mnie jest zdjęcie robione w dzień. Owszem, przed zachodem Słońca, ale jest to zdjęcie dzienne i jak dla mnie powinno być jasne. Dodatkowo Słońce oświetla centrum kadru i to powinno być w miarę możliwości widoczne w obróbce, np. przez oświetlenie końcówek roślinności, na które pada słoneczne światło...
Pójście w "ciemny" dół w ogóle do mnie nie przemawia...

Przy takim moim podejściu nie wybiorę jednej pracy. Na pudle postawiłbym:
- 1. Blesso, mimo wielu drobnych uwag: dla mnie delikatnie za ciemna, za dużo "clarity" na moim monitorze, nie usunął CA, chmurki w części dostały zafarbu, ale i tak przyjemna dla oka obróbka,
3. mr.ra66it - jasność zieleni, zwłaszcza po bokach (drzewa), wydaje mi się za duża w stosunku do tego, co przy Słońcu i niebie - blisko wrażenia HDR /trochę mi cieni brakuje/ i to chyba jedyna uwaga, ale dla mnie dość istotna...
- 6. rafi, czyli swoją wersję, której pewne "wady" widzę, ale krytykę pozostawię innym ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach