darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
Alfx napisał/a:
darius_Er, wystarczy, że przeczyścisz sobie radiator na procesorze... (pędzelek i odkurzacz) najwyraźniej procesor Ci sie przegrzewa :-) Pomoże na 100%!



w weekdn sie tym zajme. dzieki za pomoc tym co pomogli :)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Ja podpowiem tak, jako stara szkola walki z komputerami w serwisie od czasow ZX Spectrum :mrgreen: :

1. jesli masz komputer o slabej wydajnosci, zapomnij o:
a/ Norton Antyvirus 2007 - zamulacz straszny;
b/ Panda Antywirus - totalny zamulacz;
c/ Avast - sporo ludzi go poleca, ale zamulacz komputera straszny - i sporo poinfekowanych komputerow mialo go zalozonego - a i tak trafialy na serwis. Lepiej go nie miec niz miec.

2. Decyzja o zainstalowaniu antywirusa musi byc podjeta po zalozeniu systemu operacyjnego - a dzialanie polegajace na "sprawdze sobie wszystkie z gazety i odinstaluje najwyzej" - prowadzi do zmasakrowania nowego systemu operacyjnego.

3. Wiekszosc programow antywirusowych jak te 3 wspomniane wyzej, nie deinstaluja sie w 100% - pozostawiajac tone smieci po sobie na dysku i w rejestrze, a nawet sporo procesow, ktore biegaja sobie w tle - czesto wpadajac w konflikt z innymi programami.

4. Wbrew silnemu lobby Avast'a powiem, ze jesli juz cos kupic komercyjnie to w ostatecznosci Nod32- chociaz wole polski produkt Arcavir, ale w wersji z firewall'em.

5. Natomiast najmniej zamula komputer darmowy czeski antywirus AVG ( http://www.free.grisoft.com ) - i jest to moj No_1 - o dziwo wersja komercyjna jest juz zamulaczem i nie kupilbym jej, ale firma ta ma rowniez calkiem skuteczny ale 30-dniowy trial programu typu AntySpy ktory wylapie to, co zostawi skan po Lavasoft Adaware czy SpyBot ).

6. Do AVG przydaje sie zainstalowany:
- hijackthis - do sprawdzenia autostartu
- autoruns - podobnie
- polski programik o wdziecznej nazwie Gmer ;-) , do polowania na niezbyt znane swinstwa.

7. Do pakietu powinien dolaczyc CCleaner - zamiataczka smieci z dysku.
Oraz warto miec pod reka program typu ProcesViewer, a w razie pojawienia sie jakiegos robala - program KillBox, by moc go skasowac.

Tu, zupelnie nieprzekonany przez Beef'a dodam, ze ostatnio mialem na stole serie kompow z pierwsza partycja w NTFS-ie, gdzie wlasnie calkiem ciekawy efekt byl - odmontowana pierwsza partycja w NTFS-ie, tak jakby XP sam sie wyrznal - To sie nie zdazylo jeszcze na starym Fat32. Wywalenie robaka z FAT'u jest trywialne, w porownaniu z wygryzaniem go z NTFS'u.

Oczywiscie, to sa moje typy dobrych programow - ale kazdy ma prawo do wlasnego uwazania :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hej!

Jakieś nowości polecicie?
Może coś darmowego?

Komputer niezbyt nowy z windowsem 7.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Może Microsoft Security Essentials? Korzystam z niego pod WIN10 (tu występuje jako Windows Defender) od kilku miesięcy i wszystko jest ok, prosty w konfiguracji i nie stwarza problemów. Kilka lat temu używałem go pod WINXP i tez nie miałem powodów do narzekania.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Avira, używam od lat i do tej pory jeszcze nie załapałem żadnego dziadostwa. Inna sprawa, to konto administratora zahasłowane i tylko na potrzeby konserwacji/ instalacji jakiś wymagających programów. A na codzień korzystanie z podstawowego konta użytkownika.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
janek_wu napisał/a:
Może Microsoft Security Essentials

Również polecam, używałem na XP, teraz mam na 7. Prosty, lekki, częste aktualizacje, integracja z systemem.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
ESET NOD32. Polecił mi informatyk w pracy, kupiłem na swoje komputery bodajże trzy lata temu i chodzi jak burza. Praktycznie nie wiem, że go mam - komputer nie jest zamulony, nie blokuje stron z powodu jakichś wydumanych zagrożeń. Generalnie polecam. Miałem Nortona Antivirusa, BitDefendera, miałem Kasperskiego, ale ESET leży mi najlepiej.

 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Polecam wpisać się na listę mailingową shrewareonsale. Co jakiś czas(czyt: co miesiąc minimum)pokazują się darmowe wersje programów antywirusowych najlepszych producentów. Ostatnio załapałem się na pakiet ESET Smart Security w 180 dniowej licencji bezpłatnej. Potem można przedłużyć, a można polować na coś darmowego i dobrego. Od momentu kiedy mam ESET były już dwa mocne antywirusy z licencjami na pół roku.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
ESET jest bardzo dobry.
Do kompletu polecam od czasu od czasu przeskanować dodatkowo system:
AdwCleaner
ComboFix
Do tego przeglądarka Opera z uruchomionym w tle Adguard i opcjonalnym SurfEasy VPN i jest wystarczająco bezpiecznie :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Dziękuję za opinie - przyglądnę się bliżej :)

Bo wiecie -nawet nie wiedziałam czego szukać ;-)
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
M.S.Essentials największą zaciekłość wykazuje przy crack'ach i wszelkiego rodzaju nie do końca legalnym oprogramowaniu, o ile ktoś takie posiada ;-)
Ze szkodnikami radzi sobie niespecjalnie, na tle konkurencji wyróżniając się tym, że stosunkowo najmniej przeszkadza, więc jeśli ktoś uważa, że koniecznie musi jakimś antywirusem zaśmiecić sobie komputer to chyba jedyny sensowny wybór :evilsmile:

Z rzeczy "potrzebnych" skaner Malwarebytes Anti-Malware
i AdwCleaner o którym Zbyszek_, wspomniał,
na ComboFix trzeba uważać, bo to już nieco bardziej poważne narzędzie..
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Bitdefender - jak dobrze poszukasz (sharewareonsale, topsoftbargains) to znajdziesz bardzo dobrą cenowo ofertę (tydzień temu 90 zł roczna licencja na 3 komputery, na Bitdefender Total Security)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Od jakiegoś czasu używam 360 Total Security i jestem zadowolony :mrgreen: Przesiadłem się z avasta, który od pewnego czasu zaczął być męczący.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Żaba napisał/a:
Przesiadłem się z avasta, który od pewnego czasu zaczął być męczący.
U nas w firmie ostatnio (dzisiaj) heheszki, że Avast zaczął wykrywać Skype jako wirusa. Powstała plotka, że to zemsta ludzi zwolnionych ze Skype, którzy zatrudnili się w Avaście. Zasadniczo w tym przypadku możemy się do Avasta przejść, bo mają swoją siedzibę (nową i wypasioną) w sąsiedniej dzielnicy, i wytłumaczyć sprawę po męsku ;)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
wytłumaczyć sprawę po męsku ;)

Nie potrzebujecie koni, wystarczą rowery https://www.youtube.com/watch?v=zKB2VIGTUQI
A co do tematu - u mnie na Windowsie 7 działa wspomniany M.S.Essentials i jest ok. Co ma wykryć to wykryje, poza tym jest a jakby go nie było czyli działa bez uciążliwości wszelakich.
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
A dziś?
Niekoniecznie darmowy
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pod Windę 10 w zupełności wystarczy Defender.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Bitdefender Total Security wychodzi tanio na 10 urządzeń, ale tak jak wyżej - Defender wbudowany w Windowsa osiąga podobne wyniki.
Ciekawostka - większość korporacji przechodzi z dedykowanych antywirusów przechodzi na Defendera. Tylko, że wtedy z centralnym zarządzaniem etc.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach