gopher  Dołączył: 03 Wrz 2010
Pentax K-3/K-3II czy KP do reportażu w trudnych warunkach
Przymierzam się do zmiany body. Często robię reportaże na lokalny portal w trudnych warunkach myślałem o K-3 (używka) / K-3 II albo KP. Nie wiem tylko czy łapać 18-55 WR i później długi, czy też 18-135 WR. Nie wiem czy warto myśleć o k-70 z wr 18-135.

Do tej pory pracowałem z Pentax k-x i miałem szczęście, bo przetrwał wszelkie zawieruchy.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
gopher, co oznaczają "trudne warunki", o których wspomniałeś? Słabe oświetlenie, złe warunki atmosferyczne?
Jeśli masz możliwość, bierz KP.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gopher napisał/a:
czy łapać 18-55 WR i później długi, czy też 18-135 WR

16-85
 
gopher  Dołączył: 03 Wrz 2010
Deszcz, śnieg, czasami o zmierzchu. Bardziej raczej za dnia.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Jeśli do tej pory wystarczał Ci K-x, to myślę, że K-70 tym bardziej da radę. W zestawie z DAL 18-50 RE jest bardzo kompaktowy. K-3 jest już wyraźnie cięższy i większy, a różnic w jakości matrycy pewnie nie zauważysz - ja nie widzę. K-70 ma też tę przewagę, że ma "gibany" wyświetlacz. Jeśli brakowałoby Ci zakresu, to potem rzeczywiście rozważyłbym np. DA 16-85 albo jaśniejszą sigmę 17-50 - tylko ona nie jest uszczelniana.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Sigma jest dobra, ale bardzo ciężka. Bez gripa źle się trzyma nawet z masywniejszymi z K3 czy starszym K5.
 
chester  Dołączył: 01 Kwi 2010
JacekK napisał/a:
Sigma jest dobra, ale bardzo ciężka. Bez gripa źle się trzyma nawet z masywniejszymi z K3 czy starszym K5.


Ciężka, to fakt. Ale z K-3 całkiem fajnie się trzyma. Bez gripu używam, a wcześniej miałem też zapiętą do K-x. Mocno polecam, bo 1. światło, 2. jakość z K-3 wymiata.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach