vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Chcesz 36 klatek z Velvii? Zapłać 100zł. :roll:

No dokładnie, napełniło to moje serce smutkiem, kiedy odbierałam w poniedziałek slajdy z rosmana...
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Najważniejsze to za dużo nad tym się nie zastanawiać. Dopóki są slajdy w zamrażalniku, dopóty trzeba robić.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Iza napisał/a:
Dopóki są slajdy w zamrażalniku

Ostatnia Velvia 50 i żegnaj epoko :-(
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jak jest z wołaniem slajdów w Europie ? Jest kilku forumowiczów którzy na stałe mieszkają poza Polską. Ktoś coś w temacie wie ? Już to nie raz pisałem jak jest w Jueseju. Wołanie slajdu obecnie to około 10$. Z ramkowaniem lub bez. Cena ta sama.
Czy w jakimś Lądku czy innym Dublinie jest podobnie ?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Odświeżam nieco temat...
Kisza mi się w lodówce dwie provie 400x w średnim formacie i planowałem je w końcu zużyć (forumowy projekt średniego formatu) a także dokupić co nieco w tym samym typie i również zużyć ale boję się, gdzie i za ile ja to wywołam?
Skoro Rossmann ma teraz cenę 20zł, zerowe pojęcie obsługi, odsyłanie cholera wie gdzie i pewnie zerową możliwość reklamacji/czepiania się/nadziei, że ktoś się postara to się zrobił problem. U mnie w Łańcucie jeden lab wołał ramkowo, chcieli chyba 25zl, co wtedy było dla mnie przesadą (bo był rossmann...) a teraz się wydaje całkiem rozsądne. Problem w tym, że już parę lat temu, po oddaniu slajdu można na niego było czekać parę tygodni, bo musiały im się nazbierać zlecenia, żeby było warto odpalić maszynę. Aż się boję jak jest teraz.
Jakie są alternatywy, gdzie wołacie?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Generic, rossman to cewe. Panie na sklepie nie wiedzą co to slajd, ale ważne jest wolanie. Ja zostaje przy cewe.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ja wołam w łazience.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
A teraz to ta twoja łazienka wuzet, to nawet blisko jest o-)
To w sumie miało być moje kolejne pytanie, czy ktoś sam nie ogarnia e6 i czy się podejmuje materiałów powierzonych. Odpłatnie oczywiście...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Łazienka całkiem blisko i owszem. Mam póki co chemii na 1, może 2 slajdy i bede miał 1 albo 2 swoje slajdy do wywołania, tak że tego ;-) .
Pytałem w kilku punktach o wołanie średniaków i nie jestem pewny czy w Colorlandzie w Millenium Hall nie robią slajdów. Bardziej w sumie pytałem o C-41. Można by jeszcze sie upewnić na Sokoła, koło teatru. Tam jest taki zakład co się wchodzi od podwórka. Nie pytałem u Kasowskiego i w Maxumie. Kiedyś ponoć wołali.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Spoko, rozumiem.
Colorland... o-)
Na pewno slajdów nie wołają a i c41 nie warto oddawać. Nie dbają o filmówkę, stara zestana chemia, rzadko kiedy to odpalają. Pracowałem w tej firmie (ale nie w punkcie foto, tylko w labie robiąc fotoalbumy) to mam wgląd.
Na Sokoła to Studio64 czy Fotografia64 czy coś takiego? Ich nie znam...
U Kasowskiego nigdy slajdów nie wołali tylko wysyłali do Łańcuta do Łyki - to wiem od byłego pracownika. To samo w FotoKubin na Bożniczej. Podobnie podobno w Maxumie. Z resztą kiedyś czytałem czyjąś wypowiedź, że z Rzeszowa wszyscy przyjmowali i wysyłali do Łańcuta.
No i dopóki był ruch to spoko, ale jak wspomniałem, parę lat temu (3?) kolega oddał tutaj slajd, bo chciał mieć pewne i szybkie a nie zostawiać w Rossmannie no i czekał coś ponad miesiąc chyba.
A ja tu u nich wywołałem kilka negatywów małoobrazkowych to raz porysowany, raz spieprzony skan (przesunięte i ściśnięte zdjęcia), raz też kupa czekania bo się musiało zebrać więcej. Zrobiłem kilka sztuk odbitek to zabrudzenia z labu na połowie (to znam dobrze, odrobina spirytusu i wyczyszczone). I się, że tak powiem zniesmaczyłem.

Zerknąłem na ceny slajdów (25zł) i e6 w Łańcucie (24zł) i w sumie to mi trochę rura zmiękła bo to wychodzi praktycznie jak za "polaroidy" od fuji (fp100c).

Boję się zostawiać w Rossmannie jak to taka usługa incognito o-\
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Generic, na kilka lat tylko jedna rolkę mi zgubili, także tego... Tam przynajmniej wiem, ze chemia w miarę ok. U lokalnych rzeźbiarzy nie wiem co mi oddadzą i czym ten obraz stworzą.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Pytałem właśnie w Maxumie i wolaja slajdy maly i średni format. Robią to w koreksie nie w maszynie. 15 i 20 zl. U Kosowskiego nie robią. Skierowali mnie właśnie do Maxuma albo do Kasowskiego.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Relax foto w Warszawie można polecić - bardzo dobra firma.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Generic napisał/a:
Zerknąłem na ceny slajdów (25zł)


A gdzie jeszcze można w tej cenie kupić slajdy? Ostatnio widziałem film Precisa, ale nie wiem nic o jakości. Wszystkie Provie i Velvie dużo droższe :evil:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ja tam nie wiem co wy robicie że musicie slajdy kupować. Ja dostaję za darmo ;-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
wuzet napisał/a:
Pytałem właśnie w Maxumie i wolaja slajdy maly i średni format. Robią to w koreksie nie w maszynie. 15 i 20 zl.

O, to super.
Mirek napisał/a:
A gdzie jeszcze można w tej cenie kupić slajdy?

Pisałem o średnim formacie o-) z małym obrazkiem faktycznie masakra, ponad dwa razy tyle.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
wuzet napisał/a:
co wy robicie że musicie slajdy kupować. Ja dostaję za darmo

Wielkie mi tam - ja tam dostaję już wywołane i zaramkowane. :evilsmile:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Panie i Panowie,
Czy wiecie gdzie można wysłać materiał na wołanie E-6?
Mam trzy rolki 135, a Rossmann już nie robi takich rzeczy...
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Czarno-biale.pl

I wysyłkowo i sklep stacjonarny w Warszawie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
SeizeThePicture napisał/a:
Panie i Panowie,
Czy wiecie gdzie można wysłać materiał na wołanie E-6?
Mam trzy rolki 135, a Rossmann już nie robi takich rzeczy...

Cewe, Fotojoker.
Najtaniej I dobrze. Świeża chemia.

Jeśli sprzedawca nie będzie wiedział co to slajd - nie słuchać. Niech dzwoni do centrali i pyta - uświadomią go, w taka usługa istnieje, jest w cenniku i na szczęście ma się dobrze. Wołamy regularnie z radością i bez obrzydzenia płacąc za usługę.

Czekasz 2-3 tygodnie. Nie ramkują! Musisz samemu sobie to zrobić.

Bierzesz wino, tniesz na klatki, ramkujesz 3 rolki, czyli ponad 100 klatek i potem cieszysz się widokiem na ścianie. To się wydaje niewygodne, ale w godzinkę ogarniesz.

Powodzenia!

Edit:
Widzę, że w Szczecinie skasowali już Fotojokera.
Jeśli chcesz możesz wysłać mi do paczkomatu i ogarnę, a potem odeślę.
Napisz PW.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach