m-yordan  Dołączył: 08 Mar 2019
plwk napisał/a:
m-yordan napisał/a:
w RT przy wywoływaniu PixelShift można nałożyć ręczną "motion mask"

Można, ale to niezgodne z założeniami RAW Challenge.


Można nałożyć "motion mask" z ręcznie ustawianą tolerancją i rozmyciem ("blur"). W praktyce umożliwia to dokładne określenie "bardzo" nieruchomych części zdjęcia. Nie trzeba ich zaznaczać ręcznie i niniejszym założenia RAW Challenge są pozostają spełnione :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
m-yordan napisał/a:
ta wata nie pochodzi od PixelShift. W RAWie są 4 ramki, możesz wywołać jedną i masz wtedy zwykłe zdjęcie.

Naprawdę ? A jak to zrobić ? Wytłumaczysz ?

m-yordan napisał/a:
Można było się zastanawiać czy w tym zdjęciu PixelShift w ogóle jest do czegoś przydatny.

Mnie też wydaje się, że to rzecz przydatna do obiektów nieruchomych albo do studia.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Tu przydał by sie raczej HDR jakiś :mrgreen:
 
m-yordan  Dołączył: 08 Mar 2019
powalos napisał/a:
m-yordan napisał/a:
ta wata nie pochodzi od PixelShift. W RAWie są 4 ramki, możesz wywołać jedną i masz wtedy zwykłe zdjęcie.

Naprawdę ? A jak to zrobić ? Wytłumaczysz ?


Wiem jak to zrobić w RT, ale inne wywoływacze RAWów też powinny mieć taką opcję. W RT jest zakładka demozaikowanie, w której można wybrać domyślny algorytm (amaze) zamiast PixelShift. W tej zakładce jest też menu w którym wybiera się jedną z 4 ramek, oraz wszystkie inne opcje o jakich wspominałem - czyli np. te związane z korekcją ruchu.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
m-yordan napisał/a:
Ale też sporo rzeczy mi się nie podoba, np. to, że mało kto podjął się walki z prześwietlonym niebem.

Właściwie to był dla mnie jedyny trudny element, gdyż reszta była kwestią wyboru. Po wołaniu widziałem, że zostało mi prześwietlone niebo, a trudny był dlatego, że próby pozbycia się tych prześwietleń powodowały, że liście przy tym obszarze stawały się u mnie niebieskie :( Dlatego postawiłem na "połowiczne" pozbycie się tego prześwietlenia, choć i tak skutek uboczny na liściach stał się wyraźnie widoczny...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach