PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
co kupjecie sobie pentaksowego za dobre sprawowanie :)
ja już co prawda chodzę do starszaków, ale wciąż pamiętam jak Mikołaj podrzucał mi wymarzone zabawki :)
idąc z duchem czasu postanowiłem napisać list do Mikołaja w 'mediach społecznościowych', czyli na tym Szacownym Forum
'Św.Mikołaju, ja naprawdę obiecuję że się poprawię, daj się uprosić: Pentax-D FA* 50 mm f/1.4 HD SDM'

może jak Wy dopiszecie swoje listy, to da się uprosić? :)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
W mojej okolicy to raczej died' Moroz, ale obiecuję uwierzyć w czerwonego brzuchacza jeśli w jego saniach przyjedzie K-3 v.3 ... czyli najwcześniej za rok :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mikołaj ma gdzieś dziadów robiących mu wyglądem konkurencję.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
plwk napisał/a:
Mikołaj ma gdzieś dziadów robiących mu wyglądem konkurencję.


znaczy nie ma dla mnie nadziei :(
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Mikołaj ma gdzieś dziadów robiących mu wyglądem konkurencję.

Bo wiadomo, że prezenty pod choinkę to przynosi Gwiazdor!
Św. Mikołaj to do butów 6-stego, ale mniejsze prezenty nosił. Bo tylko do Relaksów się duże mieściły...
I najlepsze jest to, że ten układ ma sens. Bo jakim cudem Mikołaj 2 razy ma chodzić? 6tego to jasne, bo to jego imieniny, ale 24tego?
No to przychodzi Gwiazdor, mający pewnie korzenie w jakimś pogańskim wzorcu.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
W Małopolsce 24-go chodzi Aniołek (logiczne, że muszą jakoś podzielić teren, bo jeden całego kraju nie obskoczy).
Hiszpanom prezenty przynoszą Trzej Królowie na Trzech Króli - i to ma sens, bo w przekazie biblijnym stoi wyraźnie, że to są faceci specjalizujący się w prezentach. Warto by przenieść to na polski grunt (oczywiście nie zwalniając z obowiązków Mikołaja, Aniołka ani Gwiazdora, żeby się nie poczuli niepotrzebni).

A Gwiazdor od prezentów to mi się już zawsze będzie kojarzył z pewną starą reklamą Cyfry+. :)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Panie i Panowie!
Dziękuję za solidna podbudowę teoretyczną, która z całą pewnością usprawni dostarczanie prezentów :)
A marzeń to Wy nie macie?
Rozumiem, macie już wszystko...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Realia dnia codziennego zabijają marzenia.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrK. napisał/a:
A marzeń to Wy nie macie?
Rozumiem, macie już wszystko...

Byliśmy niegrzeczni... :evilsmile:
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Arti napisał/a:

Byliśmy niegrzeczni... :evilsmile:


robiliście 'Z nieskromnymi kobietami szkice nastrojowe'?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
PiotrK. napisał/a:
A marzeń to Wy nie macie?
A, chwilowo nie są to życzenia ani pentaksowe, ani fotograficzne, więc uznałem, że też nie na temat. Ale jak już się domagasz, to w tym roku nie pogardziłbym wiązaniami Salomon Shift na ten przykład...
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
PiotrR napisał/a:
Ale jak już się domagasz, to w tym roku nie pogardziłbym wiązaniami Salomon Shift na ten przykład...


nie mają mocowania ani 'K', ani 'KAF' - nie liczy się!
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ale jak się już gdzieś w górę z ich użyciem wygramolisz, to czasami można zrobić ładne zdjęcia.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ja sobie wczoraj sprawiłem zabawkę pod choinkę. W teorii można do niego doczepić mocowanie i zamontować aparat :-P
Obawiam się, że budżet na grudzień przewiduje już tylko parę onuc.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jak by były zakupy grupowe to może bym GRa wyprosił
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
I tak zachaczylismy o "Projekt onuca" :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja chcę takie biegówki jak ma Kytutr! Osobiście będę robił za adapter mocujący je do bagnetu K pekapki. Skoro do Pentaksa można podpiąć wszystko, to nawet że mną przytroczonym do korpusu zadziała potwierdzenie ostrości. Może nawet lepiej niż moje okulary.
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
Wziąłem sprawy "w swoje ręce" i - nieco tylko naruszając nazbierane wcześniej talary - czekam już na Z-1p i 50 macro. :)
Jeśli to pomoże w Twoich staraniach to możesz się powoływać w dalszych negocjacjach!
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
apemantus napisał/a:
zachaczylismy


:roll:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
PiotrK. napisał/a:
kiedyś w przeszłości Canon
Święty Mikołaju, sam widzisz, że się chłopak poprawił. Przynieś mu proszę tę gwiazdkę :-)
A dla mnie album. Duży, do wklejania. Wystarczy ;-)

[ Dodano: 2019-11-07, 21:07 ]
Arti napisał/a:
Bo wiadomo, że prezenty pod choinkę to przynosi Gwiazdor!
Św. Mikołaj to do butów 6-stego, ale mniejsze prezenty nosił.
Kaszubska frakcja popiera tę koncepcję. U mnie "za dzieciaka" tak właśnie było.

[ Dodano: 2019-11-07, 21:08 ]
Swoją drogą, zamawianie gwiazdek u Gwiazdora wydaje się najbardziej sensowne :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach