ringo13  Dołączył: 25 Lut 2013
Odbitka/wydruk 10mmx15mm
Ponieważ nie mam w tej kwestii doświadczenia zapytuję braci i siostry :-)
Czy macie jakieś doświadczenia w robieniu odbitek/wydruków 10mmx15mm lub 20x30mm
Jakie parametry musi mieć plik wsadowy?
Czy wydruk takiej wielkości jest w ogóle fizycznie możliwy?
Wyprzedzając zapytania - fotki miałyby być mikro wystawą do oglądania przez szkło powiększające :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
ringo13, załóż, że na 1cm czyli 10mm wychodzi 120 linii a na 15 mm będzie 180 linii. Oczywiście z rozdzielczością 300dpi.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Znaczki pocztowe będziesz wystawiał?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Są laby które naświetlają 600dpi. Już nie pamiętam czy sprawdzałem pod lupą, ale gołym okiem wniosek był taki, że nie widać i nie ma sensu.
Do twojego zastosowania to chyba lepiej wydruk na jakiejś atramentówce, bo one potrafią dać 1200dpi na odpowiednim papierze. Rzekomo o-)
No i wtedy to już plik przygotować pod tą rozdzielczość i wymagany wymiar.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Oj chyba zwykła drukarka sublimacyjna da lepszej jakości wydruk bez widocznych "kropek" niż atramentowka z rzekomym 1200dpi
 

ringo13  Dołączył: 25 Lut 2013
Wystawa ma być inna niż wszystkie.
Odwiedzający dostaje szkło powiększające w dłoń i ogląda moje małe fotki.
Spróbować wydruku w profesjonalnej firmie czy na lepszej klasy laserówce domowej?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
ringo13 napisał/a:
Spróbować wydruku w profesjonalnej firmie czy na lepszej klasy laserówce domowej?
Przygotowując nietypową wystawę, spróbowałbym wielu wersji i wybrał najlepszą :idea:
Mi w labie naświetlają w 300dpi i fajnie to wygląda, ale przez lupę nie sprawdzałem. A gdybyś zrobił te zdjęcia w wielkości, w jakiej zostały zarejestrowane? 24x16mm? 36x24mm?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Kiedyś robiłem kalendarz A3 że zdjęciami 24x36mm, niektórzy pewnie jeszcze pamiętają. To jest naprawdę mały format i poniżej trudno schodzić.

Podobny do Twojego pomysł miałem kilka lat temu, ale odbitki były 7x10cm spod powiększalnika i do tego dedykowane dla każdej szkło powiększające.

Jeśli Generic uważa, że z labu nie wyjdzie dobrze maleństwo 10x15mm, to na mu wierzę. Ja bym próbował dobrą drukarką, bo to najłatwiej dostępne. W profi punktach każdy się będzie mądrzył, że są technologie, ale jak sobie uświadomić, że nakład to w sumie jeden arkusz B2, to zacznie robić problemy, mówić, że nieopłacalne, itd.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
20mm przy 300dpi to tylko 236pikseli, nie za bogato.
Np. Noritsu QSS-37HD może naświetlać z rozdzielczością 640dpi. Wtedy na te 20mm wyjdzie już 504pikseli. Lepiej.
Ale nie pamiętam czy papier nie był ograniczeniem i czy realnie, pod lupą będzie taka różnica.
Oprócz tego trzeba by jeszcze znaleźć lab z taką maszyną i laborantów którym się będzie chciało to puścić w 640dpi.
Bo tam gdzie ja "miałem z tym kontakt" to był tylko marketing a wszystko leciało na 300. Bo nie było widać różnicy a pliki ważyły adekwatnie więcej i wszystko trwało adekwatnie dłużej.

Natomiast "plujki" oferują rzekomo 1200dpi, spróbował bym tak to ugryźć.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
A może mikrofilm, plus podświetlenie? :idea:

Na 35mm klatkę wchodzi spokojnie A0.
 

ringo13  Dołączył: 25 Lut 2013
Dzięki za sugestie i rady.
Spróbuję z wydrukiem 24*16 i 36*24 - dam znać co z tego wyszło.
Pierwszym pomysłem też był mikrofilm z podświetleniem niestety moja wiedza na ten temat i możliwości "analogowe"są zerowe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach