daro262  Dołączył: 02 Lut 2019
Sigma 17-50 czy 17- 70 macro?
Witam.Chciałem kupić sigmę :17-70 mm F2.8-4 DC MACRO OS HSM Pentax USB DOCK w podobnej cenie co Sigma 17-50 f2.8 DC EX HSM .Warto to kupić czy ogniskowa 17-70 a 17-50 robi dużą różnice (jest bardziej wszechstronna)i czy tryb macro nie obniża jakości zdjęć bo mówi się że jak coś jest to wszystkiego to jest do niczego 🙂 pozdrawiam
ps.może ma ktoś do sprzedaży w super stanie w dobrej cenie jeśli tak to proszę o info na pw
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
17-70 mogę polecić... ale nie zamierzam sprzedawać :-P
 
KonradR100  Dołączył: 01 Lut 2015
Hej Panowie,
ja mam pytanko czy polecacie Sigmę 17-50 f2.8 DC EX HSM jako przesiadkę z Kitowego DA 18-55mm f/3.5-5.6 AL, do przede wszystkim krajobrazów, robienia zdjęć na co dzień, jakiś okazji rodzinnych etc. Korzystam z body K-r. Jeśli tak to czy lepiej kupić stacjonarnie, czy zaoszczędzić powiedzmy 450 zł, taki dwulatek https://m.olx.pl/oferta/obiektyw-sigma-17-50mm-f2-8-ex-dc-wersja-pentax-2017r-CID99-IDCAXtj.html#position=2&page=1
W sklepie powiedziano mi, że generalnie 1 na 3 obiektywy zawsze jest niekompatybilny z obiektywem, więc kupowanie przez Internet to kot w worku :-? Co sądzicie, bo w takim razie chyba lepiej stacjonarnie niż ryzykować aż tak, gdzie koszt serwisu za dostosowanie obiektywu do body może być wysoki?
 
Cramin  Dołączył: 17 Lis 2019
Dziwne podejście, wszystkie szkła kupowałem przez internet i wszystkie z bagnetem PK pasują :D
Warto szkło ze stałym światłem, pomiędzy 50mm a 70mm nie jest tak dużo, lepiej mieć 2.8 w całym zakresie.
Szkło używane warto sprawdzić przed zakupem jeżeli źródło nie jest dla nas pewne.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
KonradR100, w cenie nowej sklepowej Sigmy była usługa jednokrotnej kalibracji w serwisie, gdyby zaszła taka potrzeba i np nie udało się skorygować FF/ BF w body. Poza gwarancją ta impreza, wliczając koszty kuriera to coś koło 300PLN. Mam 17-50 kupioną nową do K-70. Nie musiałem oddawać do serwisu.

Moim zdaniem to b.dobry obiektyw w swojej klasie, pod wzgl rozdzielczości zanacznie lepszy od kita, no i oczywiście otwór 2.8 stwarza inne możliwości. Sigma nieco inaczej odwzorowuje kolory niż Pentax czy Tamron. Bardzo dobry wybór na urlop, góry, zwiedzanie itp, gdy musimy ograniczyć ilość sprzętu a chcemy dobrej jakości obrazka. Bardzo dobrze sprawdza się w górach i do architektury. Cicha, prawie niesłyszalna praca AF. Obiektyw trochę waży, ale nie ma tragedii. Drobna wada: denerwujące mocowanie osłony przeciwsłonecznej. Świetny stosunek jakości do ceny.

Moja S była ze mną 2 razy w górach, resztę czasu leży i czeka, bo jakoś od początku gustuję w szkołach stałoogniskowych i manualnych. Po przesiadce na K1-II bezużyteczna, bo to obiektyw do matryc APSC. Gdyby Cię interesował, daj znać na PW.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
Problem polega na tym, że nawet jak podejdziesz do sklepu stacjonarnego, to w najlepszym wypadku jest jedna sztuka obiektywu pod Pentaxa. Nasz bagnet jest tak niszowy, że nie opłaca się firmom ściągać większe liczby obiektywów pod Pentaxa ( miałem tak w przypadku Sigmy 17-50,10-20 i nawet Pentaka 55-300 PLM)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
z aparatami jest tak samo - ciężko pomacać w sklepie
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
W EURORTV jest możliwość zamówienia do sklepu fizycznego bez obowiązku zakupu. Rejestrujemy się na stronie, zamawiamy, gdy jest w sklepie dostajemy sms z informacją. Próbujemy w sklepie, jak nam nie pasuje rezygnujemy. Tak kupiłem body K-70 i kilka obiektywów. Wygląda na to, że oni też nie mają tego towaru na magazynie tylko ściągają od dystrybutora.

Z kolei w typowych sklepach internetowych konsumentowi (zakupy prywatne) przysługuje ustawowe prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu towaru. Z tego co zauważyłem, te sklepy też wielu rzeczy nie mają w ogóle na składzie tylko ściągają od dystrybutorów. Informacja na stronie internetowej często brzmi 'dostępny u dystrybutora'. Świat chyba za daleko poszedł w kierunku takiej organizacji handlu, aby była szansa iść do sklepu fizycznego i mieć do wyboru np 5 egzemplarzy tego samego sprzętu do przetestowania i wyboru.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
daro262, jakbyś był z Poznania, to mam 17-70 pod ręką (będę sprzedawał cały swój zestaw), więc mógłbyś obmacać i zobaczyć, czy Ci leży.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Jak mi upadł KX i min kitowy 18-55 się rozbił, to kupiłem k3II i zbierałem na S17-50. Ja jestem z niego zadowolony, poza średnią pracą pod światło (bliki itp).
Ja chodzę po górach i to mój podstawowy obiektyw w trasie.
Aaa, nie musiałem wysyłać na kalibrację, ani nic w body regulować. A obiektyw w sklepie kupiony, chyba był zamawiany pode mnie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też nie musiałem kalibrować Sigmy 17-50, ani na K-5 IIs, ani na K-1.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
ja musiałem trzy kalibrować 17-50,10-20 i 105
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z doświadczenia wiem, że konieczność kalibracji oznacza zazwyczaj źle wyregulowane body.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Mi Apollo regulowało K10D pod 17-70, bo wcześniej 1/3 zdjęć nie miała trafionej ostrości. Po regulacji było już w punkt.
 
KonradR100  Dołączył: 01 Lut 2015
Ostatnio właśnie byłem w stacjonarnym i mieli tylko jeden obiektyw (17-50) coś potestowałem i jeszcze się zastanowię czy nie kupić używki. Dzięki za wszystkie rady i odpowiedzi :-B :-)
 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
KonradR100 napisał/a:
Hej Panowie,
ja mam pytanko czy polecacie Sigmę 17-50 f2.8 DC EX HSM jako przesiadkę z Kitowego DA 18-55mm f/3.5-5.6 AL...?

Kupiłem Sigmę gdy miałem Kx. Nie odczułem istotnej różnicy, poza jasnością obiektywu. Dopiero z KP pokazał co potrafi.
 
KonradR100  Dołączył: 01 Lut 2015
majtek, dzięki za info. Hmm, czyli wychodzi na to że mogę nie odczuć za bardzo różnicy przy swoim body :roll: Ale może warto mieć obiektyw i najwyżej kiedyś zainwestować w zmianę body :?:
 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
Być może Kr lepiej "wykorzysta" ten obiektyw niż Kx, niemniej jest wart polecenia.
 
Cramin  Dołączył: 17 Lis 2019
Chyba właśnie jasność jest tutaj atutem. Do tego jak przymkniemy do wartości z kita to na pewno zauważymy różnice.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach