jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
  Cztery kwadraty - dyskusja
Czołem Grupa!

Mam w głowie pomysł na nową zabawę. Nie będę kontynuował Jednej Odbitki, więc mam przestrzeń na coś nowego. Ale potrzebuję też wsparcia i deklaracji uczestnictwa.

IG rozpleniło się na tyle, że format 1:1 stawia nam wyzwania każdego dnia. Mnie również. Nie raz musiałem gwałcić kadry kadrując je do kwadratu. Ale też używając TLR mam problem z tym kwadratem.

Zapraszam do zabawy, ale zanim ją ogłoszę (start w kwartale 4, czyli w sumie zaraz), potrzebuje wsparcia w określenia tematów.

Pomysł jest taki: 4 zdjęcia, jedno na kwartał, kwadrat, technika obojętna, czyli można sobie kadrować do woli, ale chcę zaprosić do różnych tematyk, do wyboru, ale bez rozpusty. Może 6, maksymalnie 8 tematów do wyboru.

Mam pomysł na kilka tematów (każdy z uczestników sobie wybiera 4 z puli tychże i w kwartale, by zachować różnorodność, coś tam wybiera, fotografuje i podsyła organizatorowi):

Portret
Wieloplan
Reportaż
Krajobraz

Podpowiedzcie proszę więcej.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Jedno zdjęcie na kwartał? Brzmi realnie o-)

W kwestii tematów to może coś z długą ekspozycją, czyli noc?
Tylko ja noc i długą ekspozycję to rozumiem w minutach a nie oświetlone miasto ledwo w sekundach o-)
Czyli najlepiej zdjęcia w plenerze przy księżycu.

I jeszcze jakaś abstrakcja/symetria/forma?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
IG rozpleniło się na tyle, że format 1:1 stawia nam wyzwania każdego dnia. Mnie również. Nie raz musiałem gwałcić kadry kadrując je do kwadratu. Ale też używając TLR mam problem z tym kwadratem.

Możesz sobie dodać ramki i wysłać z komputera. Jako lubiący pionowe kadry wiem o czym mowa.
Ja zaczynam (lub raczej kontynuuję swoje przedsięwzięcia), ale chętnie tu spojrzę.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Brzmi kusząco, zwłaszcza, że za grube hajsy naprawiłem Bronicę, ale obawiam się o zaangażowanie uczestników. Jest już kilka zabaw i atmosfera wymarłego miasta zamiast wspólnej motywacji.

Rozumiem, że tu chciałbyś mieć 4 zdjęcia po roku, ale tylko w wybranych tematach? Nie ma zupełnej dowolności?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej napisał/a:

Rozumiem, że tu chciałbyś mieć 4 zdjęcia po roku, ale tylko w wybranych tematach? Nie ma zupełnej dowolności?
Tak, myślałem o zamkniętej liście zadań, ale liczniejszej niż 4, więc zakładającej zróżnicowanie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo napisał/a:

Możesz sobie dodać ramki i wysłać z komputera.
Co masz na myśli?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Co masz na myśli?

poradę (trzeba jedynie pamiętać o odświeżeniu strony po wybraniu opcji mobilnej). Dodatkowo w Lightroomie w zakładce Print dodaję ramki (2-3 cm) i drukuję do jpg. Takie zdjęcie nawet po przycięciu przez Instagram zachowuje proporcje.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo, aaaaa, ja sobie zrobiłem konto twórca łącząc FB i IG na Creator Studio i dzięki temu nie tylko dodaję sobie z kompa, to jeszcze edytuję, mam statystyki i w ogóle nie muszę już pracować ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Próbowałem korzystać z tego konta twórcy, ale dalej nie rozumiem jednej rzeczy - IG to platforma sprzedażowa dla firm, więc dlaczego nie ma naprawdę dobrego narzędzia dostarczonego przez FB do zarządzania tym? Konto twórcy jest jednak mocno ograniczone względem aplikacji z telefonu. Nie wyobrażam sobie używac profesjonalnie IG przez telefon przez godziny dziennie. Chyba jestem już za stary na takie platformy.

W zabawie wezmę udział, spróbuję podrzucić jakieś propozycje zadań.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No dobra, to mamy 3 uczestników i jednego komentatora.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Też wezmę udział w zabawie ale pomysłu na tematy nie mam.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jakaranda, narzucimy :mrgreen:
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
To i ja się chętnie dopiszę.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Również się dopiszę, bo przyszły rok zapowiada się spokojniejszy.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Na razie do głowy przyszedł mi jedyni minimalizm jako kolejny temat.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Tak dla kontrastu z minimalizmem "Jak w bajce"

JA "siadło mi bardzo" JO już nie za bardzo.
Hmm... 4 na rok... Przy takim tempie mogę zapomnieć o obowiązkach.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Światło
Makro
Geometria
Kolor
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Na PEN7AX jest już 316 tematów (1 strona). Coraz trudniej wymyślić temat jakiego jeszcze nie było.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
nie tylko dodaję sobie z kompa, to jeszcze edytuję, mam statystyki i w ogóle nie muszę już pracować

Matko jeża! Polecasz? Bo muszę inne konto założyć pod stronę na FB i idzie mi to, w sensie nie idzie wcale.
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Kwadrat? Wchodzę, bo właśnie zrobiłem 1. film 6x6 :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach