Coven  Dołączył: 18 Maj 2019
Mocny klej do obudowy aparatu
Otóż pękł mi K-r...

...od używania lampy błyskowej. ;)

Poprzedni właściciel używał go prawdopodobnie z lampą i jako że K-r nie ma wzmocnień metalowych, to od bujania lampą powstało pęknięcie. Zorientowałem się dopiero wtedy, jak sam takową podłączyłęm, bo zaczęła się dziwnie gibać na boki. Pęknięcie jest niemalże niewidoczne - zaczyna się od lewej strony korekcji dioptrażu, przechodzi przez ten kącik między wbudowaną lampą a tą górką na której są sanki i ciągnie się właśnie przez cały ten róg (który jest skryty pod wbudowaną lampą) nielamże do samego początku.

Górną pokrywę łatwo się ściąga, dlatego chciałbym sobie to podkleić (od spodu, żeby byłe estetyczniej), problem w tym, że nie wiem czym. Czy może ktoś z Was polecić jakiś klej, który to dobrze sklei? Do sklejenia jest mniej więcej 3 cm i mała możliwość rozsunięcia (pod pokrywą idą w poprzek przewodyti taśma, których wyjęcie jest dla mnie zbyt skomplikowane).

W sumie to dobrze, że to zauważyłem - będę na przysłość wiedział, że na plastikowych amatorkach trzeba uważać na obciążenie sanek. Choć widziałem, że taki K-1 też ma z tym problem, bo zabrakło metalu u góry. ;)
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Klej typu "Kropelka" (cyjanoakrylowy) + soda oczyszczona
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Potrzebny byłby jakiś klej przemysłowy. Kropelka aktywowana proszkiem do pieczenia raczej nie nadaje się na połączenia siłowe.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Pytałeś w punktach klejenia szyb samochodowych?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Problem nie w kleju, bo świetnych dwuskładnikowych do wszystkiego jest sporo na rynku. Problem w przygotowaniu powierzchni i aplikacji.
 

Coven  Dołączył: 18 Maj 2019
@rychu

Otóż to! Pokrywa wisi na kabelkach wychodzących z korpusu, co też ogranicza "manewrowanie". Lutować nie umiem, więc nie mam jak tego odczepić. Preferowałbym coś jednoskładnikowego, w miarę łatwego w aplikacji.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Coven, może jakiś serwis wymieniłby Ci tę część obudowy?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Coven, jeżeli masz swobodny dostęp do krawędzi to połowa sukcesu. Dobrze odtłuścić. Z mojego doświadczenia polecę ofertę epoxy serię Technicoll:
https://www.cyfronika.com.pl/kleje_epoksydowe.htm
Aplikacja nie będzie tak sterylna jak kropelką, lecz działanie z pewnością satysfakcjonujące. Dwa składniki w aplikatorze to nie taka trudna operacja. Kleiłem takim ubitą stopkę lampy błyskowej, niestety konkretnego modelu nie pamiętam.
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
A ja dalej będę upierał się przy cyjanoakrylu z proszkiem. Różne kleje epoxy testowałem i niestety w większości się zawiodłem. Do pewnego zastosowania konieczne jest zmatowienie powierzchni + wzmocnienie szkieletem np. z włókna szklanego a na to tym bardziej miejsca raczej nie będziesz miał. Dla cyjanoakrylu wyłącznym ograniczeniem są wybrane rodzaje plastiku, poza tym proszek zastępuje szkielet. Na konstrukcji cyjanoakryl + proszek odbudowuje się często braki w plastikowych elementach, np. sławny film z YT z odtworzeniem zawiasu klapki.
Taka jest moja wersja zdarzeń i jej będę się trzymał.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Popieram Soosa
Jak wolisz przemyslowe zamiast ogolnych to loctite 406 - to chyba ten numer
 
karol333  Dołączył: 16 Gru 2019
Sam ostatnio szukałem takiego kleju i w ogóle znaleźć nie mogłem.Może ktoś z was pomoże mi w tej sprawie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach