sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentax AF200FG
Druga - też dla większości "diehardów" mało znacząca premiera - mała, poręczna a jednocześnie zdecydowanie mocniejsza od wbudowanej lampka błyskowa P-TTL. Stanowi w jakiś sposób kontynuację starej, analogowej AF330FTZ, które też nie miała odchylanej głowicy, choć funkcjonalnie poza tym nowa lampa jest dużo prostsza i pracuje w P-TTL. Prościutkie sterowanie - pełen manual, automatyka P-TTL, kompensacja -0.5 i -1 EV + wyłącznik i test - to wszystko. Liczba przewodnia 20 m przy iso 100, kryje kąt widzenia 28 mm na klatce filmu 35 mm + z wyciąganym panelem kąt 24 mm. Zasilanie z 4 paluszków AA. Trochę szkoda, że upraszczając konstrukcję konstruktorzy wyrzucili też wspomaganie AF czerwonym płotkiem...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ładnie, ładnie. A ile będzie kosztować?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak, jasne, wiadomo nawet w ktorych sklepach beda jakie ceny :-P
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Jak Pentax AF-360 FGZ można znaleźć na ok 800-900, to ta musiałaby nie więcej niż 400 złociszy kosztować.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
a mam takie pytanie - czy da się kupić taką kostkę co się wpina w sanki od lampy błyskowej, a w tą kostkę wpina się lampę i dzięki temu można ją wyginać na wszystkie strony naprzykład..??

to by było całkiem logiczne gdyby takie coś istniało..
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
a mam takie pytanie - czy da się kupić taką kostkę co się wpina w sanki od lampy błyskowej, a w tą kostkę wpina się lampę i dzięki temu można ją wyginać na wszystkie strony naprzykład..??


Jest cos takiego.... ale niestety tylko z centralnym stykiem..
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
milo napisał/a:
Cytat
a mam takie pytanie - czy da się kupić taką kostkę co się wpina w sanki od lampy błyskowej, a w tą kostkę wpina się lampę i dzięki temu można ją wyginać na wszystkie strony naprzykład..??


Jest cos takiego.... ale niestety tylko z centralnym stykiem..


ale kicha.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
guerilla, ewentualnie mozesz kupic sobie przedluzacz do pttl'u, tylko ze to juz dosc drogo wychodzi.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
ewentualnie mozesz kupic sobie przedluzacz do pttl'u
To nie takie proste. Czekam na to od 1,5 miesiąca.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
argawen, nawet w USA tego nie ma?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
milo napisał/a:
guerilla, ewentualnie mozesz kupic sobie przedluzacz do pttl'u, tylko ze to juz dosc drogo wychodzi.


ja tak się dla poszerzenia horyzontów pytam, nie po to mam 1.4 szkło żeby lampy używać.

a do moich celów wystarcza mi taka fajna od zenita :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
To nie takie proste. Czekam na to od 1,5 miesiąca.
Jakbym wiedział, to pewnemu forumowiczowi wysłałbym dwa zamiast jednego...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen, - potwarzam.....moge ci pozyczyc 3m rwaz z kostakmi.... :evil:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
nawet w USA tego nie ma?
W USA jak najbardziej jest. Jeżeli Piotr z Apollo nie zdoła mi załatwić do września, to mam kogoś kto mi to przywiezie.

Fafniak napisał/a:
moge ci pozyczyc 3m rwaz z kostakmi.... :evil:
No pożyczę, pamiętam. Ale tylko na próbę. Po diabła mi taki długi kabelek :mrgreen: .

Fafniak, dam ci natychmiast znać, jak będę miał to w ręku. Ty już wiesz co :mrgreen:

[ Dodano: 2007-06-28, 18:54 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jakbym wiedział, to pewnemu forumowiczowi wysłałbym dwa zamiast jednego...
Nie chciałem zawracać głowy. To nie jest mi niezbędne do życia :-) . Poza tym, osoba która mi to przywiezie jest winna parę $, więc będę miał za friko. Bo u mnie z kasą teraz tak sobie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
No pożyczę, pamiętam. Ale tylko na próbę. Po diabła mi taki długi kabelek
- sam sie zdziwisz jak sie okaze ze te 50cm jest malo a 3m to jest optimum.... :evil:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
sam sie zdziwisz jak sie okaze ze te 50cm jest malo a 3m to jest optimum
Mnie tylko potrzebne, by lampę przesunąć troszkę do przodu z boku korpusu. W studio się nie bawię, miejsca i umiejętności brak :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Mnie tylko potrzebne, by lampę przesunąć troszkę do przodu z boku korpusu.
a co, daszkiem od czapeczki zahaczasz? Na avatarze masz daszek prawidłowo założony :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
argawen napisał/a:
Mnie tylko potrzebne, by lampę przesunąć troszkę do przodu z boku korpusu

To bezprzewodowo nie wystarczy?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
To bezprzewodowo nie wystarczy?
Mam problem z Tamronem. Przy max macro strasznie mi niedoświetla z lampą( jakby nie było lampy). Wygląda mi na to, że tubus szkła przesłania światło lampy, nawet zewnętrznej. Więc zasłania tym bardziej lampkę wbudowaną. Chce sprawdzić, czy świecąc z boku lampa zewnętrzną poprzez kabel to się zmieni. Ale występuje to tylko przy max zbliżeniu.
Jeżeli będzie to samo, to znaczy, że coś jest nie tak z korpusem lub lampą.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
No oki. Ale mozesz wyzwolić błysk 540-tki lampą wbudowaną (bezprzewodowo zamiast kabla), czy aż tak mocno zasłania tubus, że nie daje rady?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach