foto  Dołączył: 03 Maj 2013
K-5IIs działa tylko w trybie M
Włączyłam dziś aparat i działa tylko w trybie M ,po przełączeniu na inny tryb cały czas jest tryb M. Inne tryby po prostu nie działają. Zdjęcia w trybie M robi normalnie. Wystąpiła u kogoś taka usterka?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A obiektyw masz przełączony na "A" ? Odepnij i podepnij ponownie obiektyw. Może coś nie kontaktuje pomiędzy nim a korpusem.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
powalos napisał/a:
A obiektyw masz przełączony na "A" ? Odepnij i podepnij ponownie obiektyw. Może coś nie kontaktuje pomiędzy nim a korpusem.


Z obiektywami wszystko ok. Sprawdzałem na DA 60-250 , DFA 24-70 , FA 31/1.8 Ltd. , DA 18-55 i na wszystkich jest to samo.
Dzwoniłem dziś do Foto-Naprawa w Łodzi i mam im dostarczyć. Uzyskałem info, że to problem blaszek, czy płytek. Te elementy potrafią pęknąć w aparatach. I myślę, ze to jest to, wczoraj wziąłem kółko trochę nacisnąłem z jednej strony i kręciłem, dwa tryby wskoczyły ale zaraz był powrót do trybu M. Po remoncie napiszę co było.
Szkoda mi się tej piątki zrobiło bo ma tylko 9000 wyzwoleń i przy dokumentacjach do ekspertyz w ciemnych piwnicach czy strychach świetnie się sprawdza. AF śmiga aż miło, szybko i celnie ;-)

[ Dodano: 2020-09-06, 21:20 ]
Aparat odebrałem z serwisu. Okazało się, że odgięła się blaszka pod kółkiem od trybów. W serwisie otrzymałem info, że jest wykonana z twardego tworzywa, gdyby była ze sprężystego to pewnie by do tego nie doszło. Dziwna sporawa bo aparat ma 9000 wyzwoleń. Obecnie wszystko chodzi prawidłowo. do mechanizmu zamontowane zostały dodatkowe dwa nity i są teraz cztery, fabrycznie były dwa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach