Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
AF Nikona tak się rwie do pracy, że aż ze skóry wyłazi - a tu takie złośliwości, oj Michu, Michu :-P
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
No bo ze spadywującą gumką się idzie do specjalisty, ale transplantację to już trzeba na własną rękę załatwiać. Jak w NFZ normalnie…
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu niedawno wcisnął jeden guzik za dużo i teraz ma TV Trwam w trybie Live View.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ryszard napisał/a:
AF Nikona tak się rwie do pracy, że aż ze skóry wyłazi - a tu takie złośliwości, oj Michu, Michu :-P
Złośliwości prima sort, aż chce się otwierać forum z rana :-)
W temacie nowego 70-210, to ja bym chętnie przetestował to szkło, bo mam 55-300 i nie jestem z niego do końca zadowolony (a 60-250 ma wolny AF). Tylko ta cena, ech.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Coelho mode ON
Kytutr napisał/a:
mam 55-300 i nie jestem z niego do końca zadowolony
Będziesz wymieniał, dopóki tego nie osiągniesz.
Kytutr napisał/a:
Tylko ta cena, ech.
Też tak mówiłem, jak byłem młody. Wszyscy to przeżywamy, tylko gdzie indziej mamy ustawione poprzeczki (1) oczekiwań i (2) poświęceń $$$.

Coelho mode OFF :-P
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
też mam 55-300 - ale w sumie to nie jestem zadowolony z umiejętności posługiwania się nim :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja mam F70-210 i jestem mega zadowolony i nie marudzę na jego cenę.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jak już się tak dzielimy, wewnętrzny spokój i równowagę osiągnąłem po zaopatrzeniu się w Tamrona 90/2.8.
Inne tele są już zbędne. Ten daje radę z cyferką (ojoj, jak dał radę na koncercie w niedzielę :-D ) i z kliszakiem (poszalał dzień wcześniej na ME-Super :-D ).
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Dobrze zrobiony test z porównaniem do DA* 60-250/4
Z tego co piszą starszy brat skóry nie oddał a na brzegach wypadł lepiej :-)

https://www.pentaxforums....troduction.html
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
foto, wybacz, ale to bez sensu porównywanie obiektywu FA z DA, no i to nie starszy brat, jeżeli tak to wersja F, czy FA.
Tak na maginesie, to nie rozumiem marnowania mocy produkcyjnych na takie zakresy ogniskowych - 60-250. Firma nie ma podstawowych szkieł w ofercie, a bawi się w takie cudactwa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
DA* 60-250 był projektowany dla pola obrazowego pełnej klatki, które zostało ograniczone wewnętrznym kołnierzem w tylnej osłonie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, to trzeba o tym poinformować producenta, zanim wypuszczą trzecią wersję o podobnym zakresie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Producent doskonale to wie bo we wniosku patentowym na DA* 60-250 parametry obiektywu odniósł do pola obrazowego pełnej klatki. Po przeróbce, umożliwiającej używanie 60-250 na FF, winieta na długim końcu jest podobna jak w 70-210.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
rychu napisał/a:
foto, wybacz, ale to bez sensu porównywanie obiektywu FA z DA, no i to nie starszy brat, jeżeli tak to wersja F, czy FA.
Tak na maginesie, to nie rozumiem marnowania mocy produkcyjnych na takie zakresy ogniskowych - 60-250. Firma nie ma podstawowych szkieł w ofercie, a bawi się w takie cudactwa.


Rychu a czego Ci tak z podstawowej oferty brakuje ?
Co do marnowania mocy produkcyjnych na takie zakresy ogniskowych - 60-250 to uważam, wręcz odwrotnie, jest to świetna ogniskowa pod APS-C do krajobrazu. Zmieniłem tulejkę o której pisał plwk i mam bardzo uniwersalne szkło, podpinam do K-5IIs i K-1 i to "cudactwo" uważam za strzał w 10 :-P
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Tak na maginesie, to nie rozumiem marnowania mocy produkcyjnych na takie zakresy ogniskowych - 60-250. Firma nie ma podstawowych szkieł w ofercie, a bawi się w takie cudactwa.
.

Przecież to jest obiektyw sprzed kilkunastu lat, kiedy trzeba było zapewnić jakąś optykę dla lustrzanek cyfrowych. Był to jeden z zestawu trzech, niemal jednocześnie wprowadzanych, zoomów: DA* 16-50/2.8, 50-135/2.8, 60-250/4. To była wtedy konieczność i ten zestaw jak najbardziej miał sens, skoro już mamy pisać coś na marginesie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sample w JPG oraz RAWach.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ładne obrazki. Nawet pod światło nie najgorzej, można wykorzystać ciekawe bliki. Interesuje mnie tylko czym spowodowane operowanie autora przysłoną w granicach 18-22. Posiłkowanie się głębią przy słabym AF? Zdjęcia przy maksymalnym otworze nieliczne.
Jeden z tyskich fotografów jest bardzo zadowolonym użytkownikiem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Interesuje mnie tylko czym spowodowane operowanie autora przysłoną w granicach 18-22.

Też tego nie rozumiem, chyba że po to, żeby zdegradować obraz bo za ostry :evilsmile:
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Czy ktoś z forumowiczów ma ten obiektyw? Jestem świeżo po zakupie i mam wrażenie że AF dziwnie rzęzi (dźwięk napędu AF) kiedy przechyli się go pod kątem ok 30-45 st. czy to normalne w tym obiektywie? W pionie i poziomie nie ma tego efektu..
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
krzyc sur, po to jest poziomica w body, żeby trzymać poziom 😆

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach