foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ja tez siedzę w robocie i kończę zaczęte ekspertyzy, odbiór budowy udało mi się załatwić zdalnie i do W-wy nie musiałem jechać.
Trzymajcie się ciepło i wrzucajcie zdjęcia ;-)
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
plwk napisał/a:
U mnie w pracy większość pracowników 60+ wyganiają na dwutygodniowe urlopy.

Apropo.
ZUS oferuje darmowe wycieczki dla 70+. Z pełnym wyżywieniem. Wenecja, Florencja, Rzym, śniadanie, obiad i ostatnia wieczerza.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Możecie sobie oszczędzić dowcipów o koronawirusie w tym wątku? Mam osobny na takie rzeczy. Ja wolę poczytać o doświadczeniach innych, zamiast w kółko te same dowcipy.
A jak ktoś mi zarzuci, że grymaszę, to tylko potwierdzę: tak, grymaszę.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
potraff, dzięki za przepis. Dzisiaj robię sałatkę ale chyba dodam sosu tatarskiego zamiast winegree.
rychu to się nazywa czytanie między wierszami :mrgreen:

zloty_2000 napisał/a:
Trochę to już na psychozę zakrawa.

Nie wiadomo co gorsze: psychoza czy ignorancja, bo ta też występuję - obydwa zjawiska są meczące.
Sądy skróciły czas pracy. Także nadal nie mogę zachować kwarantanny. Pracuję krócej ale co mi, to da.

Wymyśliłam fajny patent. Jednorazowe woreczki śniadaniowe, które używam na spacerze z psem do zbierania wiadomo czego. Teraz jak wchodzę/wychodzę z bloku zakładam na rękę wybijam kod do domofonu, otwieram drzwi do bloku, otwieram windę, naciskam przycisk w windzie - są to miejsca najczęściej obmacywane przez ludzisków. Woreczek leci do kosza w domu.

PS. Acha. Jak w temacie. Wirus dotknął też Flickra. Zamiast 100 lajków dostaję 50 ;-)

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Trzymajcie się ciepło i wrzucajcie zdjęcia

Gdyby Pentax oferował sprawne wifi albo forumowe ftp, to już bym coś wiosennego podrzucił :mrgreen:
Pora odkazić gardziołek.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
rychu, a myjesz ręce ? :evilsmile:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
KasiaMagda, trzymaj się. Widzę, że masz niewesołą sytuację. Ja sobie siedzę wygodnie w domu, pracuję zdalnie (oraz gotuję zupę na obiad), a ty wychodzisz na zewnątrz i narażasz się na kontakt z koronawirusem.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Kytutr, dzięki. Cieszę się, że nie muszę siedzieć np. na kasie. Pamiętam o trzech zasadach bezpieczeństwa: higiena, odległość i jak tylko można pozostać w domu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
KasiaMagda, mydłem górniczym. Obecna sytuacja nie jest pod tym względem niczym szczególnym. Jestem z tych, co myją ręce.
 

sroczka  Dołączyła: 15 Maj 2010
Ja z młodą w domu. Jacek w pracy. Wychodzę tylko na zakupy. Od wczoraj gdybym nawet chciała się ponudzić to nie mam na to szans. Nauczyciele Ingi podeszli do tematu nauczania zdalnego (bo ciężko to nazwać on-line) poważnie, często nawet zbyt poważnie. Więc walczymy z lekcjami...
Musiałam także pomyśleć o moich uczniach - więc przygotowuję materiały, szukam ciekawych stron, linków itp. Niestety coraz bardziej obawiam się o tegoroczne matury, a że mam klasę maturalną, z którą jestem bardzo zżyta to dotyka mnie to mocno.
Zdaję sobie sprawę, że i tak jestem w komfortowej sytuacji w stosunku do innych grup zawodowych.....
Trzymajcie się wszyscy ciepło….
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
W przyszłym tygodniu mam prowadzić dwie lekcje przez discorda.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Sroczka, jakbyście tego potrzebowali, to Microsoft udostępnia narzędzia za darmo do nauczania online: https://news.microsoft.com/pl-pl/features/aka-ms-zdalnaszkola/
Może do czegoś się przyda.
Trzymajcie się!
 

sroczka  Dołączyła: 15 Maj 2010
Kytutr napisał/a:
Może do czegoś się przyda.

Mareczku pięknie Ci dziękuję. Niestety okazuje się, że wielu moich uczniów nie ma komputerów w domu, a dostęp do internetu owszem tak, ale w telefonie. O drukarkach już nie mówię.....
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
wielu moich uczniów nie ma komputerów w domu, a dostęp do internetu owszem tak, ale w telefonie.

To mnie trochę zaskoczyło...
Ostatnio, gdy była taka burza wokół zmian w edukacji, stwierdziłem, że reforma to będzie, gdy każdy uczeń będzie miał swoją szafkę i tablet z wyświetlaczem e-ink, zapakowany lekturami, zbiorami zadań itd na cały rok. Teraz to drugie bardzo by się przydało. Nie chcę wszczynać żadnych dyskusji politycznych, bo nie o to chodzi. Słyszałem w radiu, że niektóre klasy korzystają w tym celu nawet z WhatsAppa.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Kytutr, nie grymaś ;)

Ja, powiem szczerze, czuję się jak przez 4 lata (7..3 lata temu), jak pracowałem z domu. Też mi się zdarzało przez tydzień nie wychodzić nawet przez blok, więc pokonuję wirusa doświadczeniem ;-)

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Klasa mojego syna odbyła dziś lekcję historii przez messengera.
 

sroczka  Dołączyła: 15 Maj 2010
szpajchel napisał/a:
o mnie trochę zaskoczyło...

Ostatnio, gdy była taka burza wokół zmian w edukacji, stwierdziłem, że reforma to będzie, gdy każdy uczeń będzie miał swoją szafkę i tablet z wyświetlaczem e-ink, zapakowany lekturami, zbiorami zadań itd na cały rok. Teraz to drugie bardzo by się przydało. Nie chcę wszczynać żadnych dyskusji politycznych, bo nie o to chodzi. Słyszałem w radiu, że niektóre klasy korzystają w tym celu nawet z WhatsAppa.

Córka miała dziś lekcje niemieckiego przez Messengera (było głośno, dźwięk z opóźnieniem, zamieszanie) ale jak widać można. Jednak ja jestem nauczycielem przedmiotów zawodowych (w większości pracowni) - jeśli w programie mam pracę na konkretnych programach a uczeń nie tylko nie ma programu ale nawet komputera to pojawia się mała niedogodność ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Marooned napisał/a:
Ja, powiem szczerze, czuję się jak przez 4 lata (7..3 lata temu), jak pracowałem z domu.
Ja pracuję w domu całe życie (z jednym bardzo krótkim epizodem w biurze). Przedkładam mocno możliwość "pójścia do pracy" nieogolonym, w podartych szortach i wyciągniętym podkoszulku ponad cały społeczny aspekt pracowania z ludźmi. Plus mogę zjeść obiad z synem w porze obiadu nie kolacji. Więc mnie się zmieniło tylko tyle, że nagle reszta domowników nie wychodzi i kocica mnie olała, bo teraz woli siedzieć u syna albo u żony.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
To prawda, nie da się zwirtualizować całej oświaty, gospodarki i administracji.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
KasiaMagda napisał/a:
potraff, dzięki za przepis. Dzisiaj robię sałatkę ale chyba dodam sosu tatarskiego zamiast winegree.

Sos to sprawa upodobań smakowych ;-)
Smacznego

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach