galex  Dołączył: 02 Cze 2006
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
W temacie powyższego polecam jeden z odcinków „Czarnego serialu” poświęcony właśnie tej epidemii.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
bakulik napisał/a:
Coś było u nas już dawno. Po feriach zimowych (początek lutego) u Doroty w klasie było w porywach czworo dzieci. Moi teściowe chorowali ponad tydzień, my (ja, Dorotka, Agata) tylko kilka dni. Wiele osób podejrzewa, że już dawno to przeszło. Ale czy kiedyś będzie można to oficjalnie sprawdzić? Niby różne laboratoria oferują badania, ale trzeba je sobie samemu sfinansować.


Możesz sobie zrobić test serologiczny na IgG i IgM. Przeciwciała IgM pojawiają się wcześniej (w uproszczeniu zakażenie świeże) a IgG później. Test ten pokaże Ci, czy miałeś styczność z wirusem, ale nie jest on 100% pewny, za to na pewno najtańszy na rynku.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Podobno Adam Małysz jest zakażony? A w biedronce słyszałam jak młodzi ludzie bez maseczki mówili, że nie ma żadnego wirusa.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Zgadza się , Adam jest zakażony.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
A ja słyszałem, że w Rewalu rysują Ślązakom lakiery na górniczych limuzynach.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Zaraz skończą się badania górników i ich rodzin , okaże się wtedy że na Śląsku nie ma tyle nowych przypadków zakażeń .
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
rysują Ślązakom lakiery na górniczych limuzynach
Najpierw po paluszku. Potem całe łapy! Co za chamstwo :evil:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
A tam Ślązakom. Wystarczy mieć auto z tablicami na S, np SO ... :roll:
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Zakażeni, zakażeni, i co z tego.................
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
potraff napisał/a:
A tam Ślązakom. Wystarczy mieć auto z tablicami na S, np SO ... :roll:

Akurat im nie chodzi o Ślązaków sensu stricto tylko mieszkańców województwa śląskiego - bo i dane o zakażeniach podawane są dla województwa a nie obszaru historyczno-geograficznego.
A nawet gdyby to trudno wymagać by prymityw rysujący komuś lakier orientował się w zawiłościach przebiegu granicy między województwem małopolskim a śląskim niepokrywającego się z granicą między Małopolską a Śląskiem w znaczeniu historycznym. Chyba, że to akurat prymityw przy tej granicy mieszkający.
(zresztą prymityw, nie prymityw, mało kto, poza miejscowymi i osobami szczególnie zainteresowanymi się w tym orientuje)
Najpierw hejt lekarzy i pielęgniarek (serio?!), teraz mieszkańców Śląskiego. Ludzie po prostu potrzebują mieć obiekt hejtu czy jak? Niedobrze się robi... :-/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
PiotrR, stadiony częściowo otwarte, tak że ten tego :mrgreen:
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Nie mówiąc już o tym, że samochód z rejestracją z województwa śląskiego != kierowca zamieszkały w województwie śląskim.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
A jak zniosą niedługo obowiązek zmiany tablic rejestracyjnych?
Niezły burdel będzie... siostry ;)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
PiotrR napisał/a:
Ludzie po prostu potrzebują mieć obiekt hejtu czy jak? Niedobrze się robi...
Tak, robi się, ale nie przesadzajmy w uogólnieniach.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
pszczołowaty napisał/a:
A jak zniosą niedługo obowiązek zmiany tablic rejestracyjnych?
Niezły burdel będzie... siostry ;)
W zasadzie w czasach, gdy każdy policjant ma z komputera w radiowozie dostęp do bazy danych numerów, numery wskazujące na miejsce zamieszkania są przeżytkiem. W Szwecji bodajże od tego odeszli.

[ Dodano: 2020-06-25, 18:57 ]
Ryszard, oczywiście wiele osób zachowuje się wspaniale, pewnie nawet o wiele więcej niż podle, ale i tak boli zachowanie tych drugich.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
PiotrR napisał/a:
numery wskazujące na miejsce zamieszkania są przeżytkiem
I naruszają RODO :evilsmile: Dostaniemy kody QR. Oczywiście zakodowane. Kluczem. Zakodowanym :evilsmile:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Rodo Srodo.
Mieszkam w strefie płatnego parkowania (parkometry i tak dalej). Jako mieszkaniec mam tani abonament na tę strefę, a jak ktoś w niej zameldowany nie jest, też może sobie abonament okresowy kupić, tylko już drożej. Kiedyś wyjeżdżaliśmy na wakacje, a znajoma miała przez ten czas pomieszkać z naszym kotem. Że znajoma porusza się samochodem, to uznaliśmy, że wypada jej na ten czas kupić ten komercyjny abonament. Zasuwam do biura obsługi strefy i mówię, że chciałem kupić komercyjny abonament na taki a taki numer rejestracyjny. Pani postukała w komputer, po czym upewniła się, czy samochód należy do, dajmy na to Anny Kowalskiej (nie, nie podawałem jej wcześniej nazwiska koleżanki, tylko numer rejestracyjny). A jak już kupiłem abonament, to na wydruku potwierdzenia dostałem jeszcze adres. :)
Ale to było kilka lat temu - może już przeszkolili personel...
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
PiotrR napisał/a:
Akurat im nie chodzi o Ślązaków

Wiem, ale jak już sam napisałeś, może być tak, że ktoś ma tablice z SO, a mieszka w Krakowie, czy jak ja jeździłem służbowym z EZD, KWA a mieszkałem w...Dąbrowie Górniczej wtedy. I mnie już nie o same różnice między Zagłębiakami a Ślązakami chodzi, tylko, że ktoś w cale nie musi mieć kontakt, mieszkać w miejscu najbardziej dotkniętym. Ale dobrze to nazwałeś. Prymitywy.

Co do samych wakacji i urlopów. Ja w tym roku dziękuje rodakom za możliwość odbicia im się od dna i na wakacje nigdzie nie pojadę, w sensie na kwaterę, na szczęście teściowa ma dom w górach. Znajoma ma kontakt w Chorwacji i ludzie odwołują i za grosze można mieć tam kwaterę. Ale to za daleko i moja żona się obawia jeszcze tego wirusa. A za daleko dla córki, ta nie chcę słyszeć o podróży autem do Chorwacji. Bo 40-50 euro za apartament na 4 osoby to fajna cena.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach