Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
DamianF napisał/a:
ampa nagle zaczyna błyskać niczym stroboskop


Tumaxy z K-5 tak mają... niestety.
 
Jons  Dołączył: 17 Kwi 2013
Witam Wszystkich.
Jestem tu nowy. Więc jeszcze raz dzień dobry.

Jestem szczęsliwym posiadaczem K-r. Ze względów finansowych zamówiłem w Foto - Tip lampę Tumax DSL883AFZ. Lampka przyszła w czoraj i tu mam problem. Lampa strzela pełnym błyskiem ale tylko po przestawieniu na 2 kurtynę, na 1 mam efekt stroboskopu. wiem że był ten problem opisywany ale dla k-5 i nikt nie pisał o k-r. Jeszcze jedno. lampa nie świeci zieloną diodą (auto ok). próbowałem wszystkich sposobów poruszonych w tym wątku ale nic nie pomogło.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Jons - rozwiazanie problemu: zwrot lampy do sprzedawcy i kupno czegos uzywanego z automatyka wlasna.
 
Jons  Dołączył: 17 Kwi 2013
No Na prawdę dzięki ;-) a nie ma jakiejś innej alternatywy ? Bo jak napisałem wcześniej to kupiłem tą lampę z powodów finansowych a jakoś nie widzę nigdzie na aukcjach używanych z własną automatyką za tą samą kasę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jons napisał/a:
jakoś nie widzę nigdzie na aukcjach używanych z własną automatyką za tą samą kasę

Są za to za niższą kasę - przed momentem sprawdziłem ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Jons napisał/a:
nie widzę nigdzie na aukcjach używanych z własną automatyką za tą samą kasę.
Słabo patrzysz... trochę cierpliwości i do 200zl masz nikosia SB-24 - lampa z obracanym/podnoszonym palnikiem, bardzo dobrze naświetlająca.
Jak wspomniał plwk, są tez tańsze rozwiązania...
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Witam.
Tumax 883 i K-5, pali zdjęcia no i ten stroboskop
Pisałem kiedyś że omijałem problem wybierając programowanie X. Lampy używam od czasu do czasu więc kłopotu nie było ale zadra siedziała. Na forum amerykańskim użytkownik nowej K-5 i lampy Pentaxa poirytowany problemami stroboskopowania i paleniem zdjęć posłał w ramach gwarancji aparat i lampę do producenta. Trzymali cztery miesiące i odesłali z opinią że wszystko jest ok. Uruchomił sprzęt i miał jak poprzednio. Uparciuch sam doszedł istoty problemu, lampa już działa normalnie. Pisze że aparat musi "nauczyć" się działania lampy. Opisał cały proces, postąpiłem podobnie i zdjęcia nie są popalone choć jest to prosty Tumax. Wygląda to tak. Palnik ustawiam na 28mm ogniskową na 85 manualnie, robię zdjęcie a pojawiające sie strobo usuwam przyciskiem na lampie. Kolejny krok, lampa35 ogniskowa 50 zdjęcie, dalej, lampa 50 ogniskowa 35, dalej lampa 80 ogniskowa 28. Zrestartowałem aparat i strobo brak.
P - mam kontrolę przysłony ale muszę chwilkę poczekać aż aparat znajdzie lampę wtedy mam synchro 90-60
Av - jak wyżej
Tv - nie dziala
M - normalnie, jest kontrola długich czasów i przysłony, z ograniczeniami szybkości migawki.
Stroboskopowania brak, pojawia się czasem kiedy lampa nie jest naładowana dostatecznie.
Może ktoś z Was spróbuje, ciekawy jestem efektów, u mnie zadziałało.
Pozdrawiam
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Otrzymalem dzis przesylke z lampa Tumax 586 AFZ-P-
Zrobilem pare fotek. Nie bylem z nich zadowolony. Ale zanim moglem sie przekonac, co jest nie tak, zorientowalem sie, ze lampa przestala dzialac. Blyska tak dla co 30 zdjecia. Nie dziala tez przycisk test.

Mial ktos podoby przypadek?
Wymienic na nowa, czy zadac zwrotu pieniedzy?

Samsung GX-20 i Pentax K-01.

Cos jest z zasilaniem palnika. Lampa czasem blyska, ale nie jest w stanie zadzialac juz poprawnie, gdy przedblysk jest wymagany (redukcja czerwonych oczu), znaczy przedblyskiem blysnie, potem juz nie.

Zoom i wyswietlacz dzialaja.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W ciągu roku padły mi trzy sztuki, ostatnią zamieniłem z dopłatą na Metza.
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Wiec brac forse, czy dac szanse sprzedawcy - co radzisz?

Samo urzadzenie sprawia wrazenie solidnego. Zoom dziala fajnie. Podstawowa funkcja niestety zawodzi.
To jest o tyle irytujace, ze dostarczal mi to Hermes, ten potrzebowal 6 dni.

[ Dodano: 2013-10-15, 20:57 ]
plwk napisał/a:
W ciągu roku padły mi trzy sztuki, ostatnią zamieniłem z dopłatą na Metza.


Wymieniales z podobnych powodow?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak, nie działała podstawowa funkcja czyli błyskanie ;-)
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
A juz sie napalilem.
Nie planowalem zakupu lampy, ale ta oferta wydala mi sie atrakcyjna bez specjalnego ociazania budzetu.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
oddaj to cudo puki możesz, szkoda zdrowia...
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
U mnie to samo było (model 386) - pierwsza naprawa na gwarancji, drugi raz padała już po gwarancji ale naprawił mi ją elektronik - po prostu urwały się przewody idące do palnika...


Ale i tak wymieniłem na Metza :mrgreen:
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Naprawde nikt nie ma pozytywnych doswiadczen?

Jestem milym czlowiekiem, dalem szanse sprzedawcy, obiecal wymienic.
Troche zaluje tej decyzji. Mimo, ze szczegolowo mu wszystko opisalem, odpisal najpierw, ze na 95% to wina baterii.

W razie czego to moge lampe odeslac na koszt sprzedawcy.

Dopiero teraz doczytalem o niemilych doswiadczeniach ludzkosci z produktami Tumax. Zaskoczony jestem troche. Myslalem, ze mam pecha, bo gracik poza tym, ze nie dzialal to wydawal sie wykonany dosc porzadnie, lekki, nieduzy, specyfikacja obiecuje wiele.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Oddaj jak możesz, weź np. Metza 44 :-)
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
To jak kolejnym razem dzialac nie bedzie :-)

Jak Tumax nie wypali (taki dzialajacy by mi starczyl), upatrzylem sobie drozszego (niestety) Metza 52 AF-1.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
dobra lampa, mam tego Metza...:-)
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Znalazlem te lampe jeszcze pod inna (nie tania) marka

http://web.doerrfoto.de/Produkte/index.html

Czy jest mozliwe, ze podczas produkcji dla innej marki, chinski szef mowi do pracownikow "robcie to porzadnie"?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mówi mu - "Nie pomyl loga".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach