seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
W Rosji ta niemiecka marka popularna chyba.

http://www.youtube.com/watch?v=xDMvKRlXATk
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
W Polsce była/bywa sprzedawana też pod nazwą "polaroid", co nie zmienia jej jakości.
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Poczekam ze swoja opinia az przyjdzie po wymianie.

[ Dodano: 2013-10-25, 18:14 ]
Niestety nie bedzie mi dane sie przekonac jak ten Tumax dziala.
Z uwagi na przedluzajaca sie wymiane poprosilem o zwrot pieniedzy.
METZ zamowiony wczoraj po poludniu juz dotarl.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Szukam lampy systemowej do K5 w cenie do 500pln z wł. automatyką i pomiarem światła odbitego. Na obecną chwilę mam sb-28 dobra, mocna lampa ale nie do końca współpracuje z body.Możecie pomóc w tym temacie? :oops:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Maxi 7, przy takim założeniu używana AF 360 (ograniczona ruchomość głowicy) albo Metz (też używka). Skoro tu jesteś, to już wiesz czemu nie tumax. ;-)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Z Metzem to problem, bo jedyny Metz z automatyką to 58 AF1/2 a tej w cenie do 500pln będzie ciężko znaleźć. Chyba skazany jesteś na AF360...
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Rozbiłem skarbonkę :mrgreen: uzbierało sie 800pln. Chodzi mi o to która z lamp robi pomiar światła odbitego
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Maxi 7 napisał/a:
Chodzi mi o to która z lamp robi pomiar światła odbitego

Wszystkie które obsługują P-TTL?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Te z trybem Auto chyba. ;-) W P-TTLu robi to aparat.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Gwiazdor, lub lampa za pośrednictwem aparatu a konkretnie obiektywu. W głównym wątku o lampach było, że podobnie działa tryb Auto w Metzach.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Tryb Auto w Metzach jedynie pobiera dane o przesłonie, iso i czasie(?). Ale mierzy sobie sama lampa.

Teraz myślę, że chyba trzeba poprosić autora o uściślenie pytania. Bo może nie o to mu chodziło co myślę/myślimy. :->
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Chodzi mi dokładnie o sytuacje kiedy przy foceniu palnik lampy kierują w sufit i od niego odbijam światło. Jak wtedy zachowuje się lampa? Robi "przedbłyski"?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
To, czy lampa robi "przedbłysk", czyli błysk pomiarowy przed właściwym (oświetlającym scenę w trakcie ekspozycji) nie zależy od odchylenia palnika a od trybu pracy.

W trybie Auto lampy zawsze pomiar jest w trakcie błysku.
W trybie P-TTL zawsze światło mierzy aparat i robi to w trakcie błysku pomiarowego.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Gwiazdor- dzięki za rozjaśnienie tematu :-B
 
Jacekzkl  Dołączył: 13 Wrz 2015
Mam lampe tumax pt 880p. Ma ona jedynie przełącznik kurtyny przód i tył. Bawię się nią od wczoraj i zauważyłem że jak się ładuje to piorunka brak, jak się naładuje to się on pokazuje w wizjerze. W trybie aparatu Tv migawkę można ustawić na 1/90 na którzy czas nie schodzi. W trybie aparaty Av robi na 1/100. Mam wrażenie że ona wali za każdym razem pełną mocą. Nie robi żadnego przed błysku. Czy może źle ustawiłem aparat? Próby robione na kit 18-55.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na pewno ma takie oznaczenie jak podałeś?
 
Jacekzkl  Dołączył: 13 Wrz 2015
DMF880-P pomyliłem się. Jest to zestaw z lampą macro. Z roku 2010.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy jakich przysłonach robiłeś próby? Robiąc przy krótkim czasie przedbłysku nie zauważysz. Czy zdjęcia są poprawnie naświetlone?
 
Jacekzkl  Dołączył: 13 Wrz 2015
Na ogniskowej 18 do 55 , całkowicie otwarta czyli 3.5 - przepalone, przy 5.6 lekko ciemne, palnik w sufit, nie było żadnej korekcji na plus z powodu palnika w sufit. Różne próby robiłem jak stałem - blisko do sufitu (2.65m) - przepalone, jak siedząc na podłodze - ciemne. Czy ta lampka auto ok powinna się palić czy mrygnać?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jacekzkl napisał/a:
Czy ta lampka auto ok powinna się palić czy mrygnać?

Mrugnąć.
Po włożeniu lampy w sanki, gdy jest włączona, cały czas w wizjerze powinna być widoczna błyskawica. Jeśli świeci się tylko czasami to jest problem z komunikacją. Prawdopodobnie jest luźna stopka i styki lampy nie kontaktują ze stykami w body. Miałem tak kiedyś w Tumaksie, którego oczywiście zwróciłem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach