papajondro  Dołączył: 15 Lis 2011
KP + Yongnuo niedoswietla sceny
Panowie, poradźcie co robię nie tak.
Mój zestaw testowy to: KP z błyskiem w trybie wireless, lampa otwarta :D, tryb M; lampa youngnuo yn-560 IV w trybie slave S1.

Po naciśnięciu spustu aparatu zdjęcie czarne jak noc. Lampa sterującą w aparacie pali, lampa slave pali, a zdjęcie czarne.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Wyłącz tryb wireless, nie jest przeznaczony dla tej lampy. YN ustaw na S2 i daj znać co tam.
 
papajondro  Dołączył: 15 Lis 2011
Baterie w lampie umarły :( wrzuciłem je do ładowania.

Ale zastanawia mnie jak ten tryb wireless może nie działać z tą lampą skoro w konfiguracji z KR działa.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
W trybie wireless lampa wbudowana w aparat za pomocą błysków dogaduje się z lampą zewnętrzną co do siły błysku, jest wysyłana seria impulsów. Prosta YN 560 nie rozumie tych błysków i nie ma ttl'a. S1 wyzwala na pierwszy błysk lampy wbudowanej, S2 na drugi. Lampa wbudowana ma pttl, pierwszym błyskiem mierzy ilość światła, drugim naświetla zdjęcie i ten drugi powinien odpalić YN.
 
papajondro  Dołączył: 15 Lis 2011
Ja wiem ze to lampa manualna i dlatego pentax nie ma co z nią próbować rozmawiać, więc powinien jej wysłać wyłącznie sygnał że robi zdjęcie. W trybie wireless ten błysk jest tak słaby ze w żaden sposób nie jest w stanie oświetlić sceny, ale na tyle mocny ze lampa zewnętrzna się z nim synchronizuje. Przynajmniej ja tak to rozumiałem. Jak już napisałem wcześniej z KR działa to w taki sposób właśnie.

Popstrykałem wg. twoich wskazówek i działa. Jedynie co mi przeszkadza to, że mimo ustawienia błysku aparatu na - 2ev jest on widoczny w scenie. Trzeba będzie jakiegoś radiowego wyzwalacza dopaść.

Spokoju mi nie daje że dla KR moje ustawienia działały. Ktoś wie czemu tak może być?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Daj jakieś sreberko żeby od wbudowanej szło w sufit albo jakiś inny softbox. Fotocela w YN załapie...
 
Vertidonar  Dołączył: 06 Lis 2015
Coś mi się kojarzy, że w MENU aparatu można ustawić czy błysk ma być widoczny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach