zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Smartwach - monitorowanie tętna z wykrywaniem arytmii?
Na początek, wrzuciłem tu w wyszukiwarkę hasło smartwatch (polski słownik podpowiada smarkowatych :mrgreen: ) i nie znalazło...

Szukam dla mojej Mamy w ramach prezentu "mądrego zegarka" który będzie miał dwa podstawowe założenia: monitoring pulsu plus wykrywanie arytmii. Jakby był dodatkowo pulsoksymetr byłoby miło, jednak nie jest konieczne.

Chwilę pogrzebałem i na tę chwilę (odrzucając zgniłe jabłko, bo nie lubię i się nie polubię) trafiłem na XIAOMI Amazfit GTS.

I pytanie, jest coś jeszcze innego w podobnej do Xiaomi cenie (około 500-550PLN)?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ze swojego doświadczenia polecam Garminy, za 8 stów ( no niestety drożej masz fajnego forerunera, sportowy zegarek z funkcjami smartwatch, nie wiem czy do arytmii nie będzie Ci potrzebna opaska. Garmin
ma świetne oprogramowanie, Connect Garmin

[ Dodano: 2020-05-20, 11:09 ]
Będziesz mógł pożyczać od mamy ;-)
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
W przypadku Xiaomi ma sensory wbudowane wykrywające arytmię i czytając o nim wychodziło, że są dość dokładne (w którymś z testów wyszło, że puls to +/- 1 błędu odczytu w porównaniu do medycznego ciśnieniomierza).

Myślałem o Garmin'ie albo Polar'ze, ale jako że to dla mojej Mamy mającej już ponad 70 lat to nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią (po prostu większości funkcji nie użyje) a właśnie głównym celem jest stałe monitorowanie tętna i wykrywanie arytmii. Cała reszta to już dodatki, byłe by było to w miarę kształtu zegarka i miało tarczę zegarkową (dlatego odrzuciłem opaski) i działało choć 5-7 dni na jednym ładowaniu.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
zloty_2000 napisał/a:
W przypadku Xiaomi ma sensory wbudowane wykrywające arytmię i czytając o nim wychodziło, że są dość dokładne (w którymś z testów wyszło, że puls to +/- 1 błędu odczytu w porównaniu do medycznego ciśnieniomierza).

Ciekawe ile w tym prawdy. jeżeli jest dokładny to może faktycznie to dobra opcja. :) Pisząc o opaskach i arytmii miałem na myśli dokładność, i opaski zakładane na klatkę piersiową - nie korzystam wystarczy mi ten w zegarku
https://gpsdlaaktywnych.pl/2020/01/alert-nietypowego-tetna-w-zegarkach-garmin/
 
fylyken  Dołączył: 23 Lip 2020
Ja korzystam z Xiaomi Mi Band 4. Jest bardzo dobry i w bardzo dobrej cenie. Wizualnie bardzo ładny i ma fajną opcję która powoduje że zegarek wibruje w momencie kiedy ktoś dzwoni.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Załapałem się na Mi Band 5 w przedsprzedaży. Używam już ponad tydzień. Jestem bardzo zadowolony. Nie widzę opcji wykrywania arytmii, ale pomiar tętna wygląda sensownie. Robiłem sobie treningi biegowe i jazdę rowerem – wraz z GPSem iPhone'a bardzo precyzyjnie rejestruje mapę, czasy uzyskane na poszczególnych kilometrach, pokazuje chwilową prędkość na rowerze i wygląda to bez zastrzeżeń. Dużo danych. Wraz z wagą Xiaomi i pomiarami ciała to narzędzie byłoby pewnie jeszcze potężniejsze. Powłączałem wszystko, co możliwe, ekran jasność prawie na max, bateria wytrzyma ponad tydzień. Mnóstwo funkcji, ponad moje oczekiwania.

Gdyby wymyśleć jakieś zarzuty, to na siłę można mieć dwa:
1. Pomiar kroków jest nieprecyzyjny (jak pewnie na każdym urządzeniu trzymanym na ręce) – machanie ręką dolicza kroki.
2. Jest to opaska, nie smartwatch – nie ma super procesora i multitaskingu. Nie można więc np. sterować muzyką podczas treningu (jakkolwiek podczas treningu przychodzą notyfikacje i można odczytać SMS czy wiadomość z fb Messenger :-) )

Pojawiały się w sieci poglądy, że być może w tej wersji Mi Banda są także wbudowane pulsykometr i moduł NFC, które być może zostaną odblokowane w przyszłości przy aktualizacji software'u (chociaż jeśli chodzi o płatności NFC pewnie dużo większym problemem jest dla Xiaomi zbudowanie infrastruktury do tego, niż sama strona technologiczna). Polecam.
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
Amazfit Health Watch
Amazfit Smart Watch 2

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach