piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Test E-510
Na fotopolis się pojawił:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6030
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Bardzo fajnie prezentuje się ten aparat. Olympus powoli, powoli staje się craz lepszy i pozbywa się swoich słabych punktów. Dla mnie w nowej konstrukcji najciekawsze rzeczy to funkcje: stabilizacja matrycy, braketing balansu bieli, mozliwość ręcznego ustawienia WB, rozbudowane możliwości redukcji szumu te rzeczy przydałby się w Pentaxie (rozbudowane opcje WB w olku o nie nowość takie możliwości miał nawet mójc7070 i w k100d mi ich brakuje, może to nie problem dla osoby używającej RAW ale ja często korzystam z jpg).
Jak dla mnie największą bolączką Olka to wielkość wizjera.
Przy okazji w nowym Foto kurierze jest porównanie K10D, GX-10 i e510 ciekawy artykuł.
podprawiam
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
awakqwq napisał/a:
największą bolączką Olka to wielkość wizjera.

można dokupić muszę oczną ME-1 (mnożnik 1.2, cena 32 f).
niestety nie mam gdzie pomacać E-510, potrzymać, zobaczyć co i jak, przyłożyć oko do wizjera i zdecydować o ewentualnym zakupie
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
A ja jeszcze niedawno korzystałem z E-500.
Ogólnie może być, chociaż strasznie kruchy (rozumiem, że 510 jest taki sam...), zaś co do wizjera to w ogóle brak mi słów krytyki. Żadne x1,2 nie załatwia sprawy!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
można dokupić muszę oczną ME-1 (mnożnik 1.2, cena 32 f).

Do wszystkiego można - do Pentaxa też, ale to nie załatwia sprawy. Gdyby tak było, producenci aparatów wstawiali by w wizjery lupy 7x i sprawa załatwiona. Cropa nie da się obejść.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Poproszę o konkluzję tego porównanie E-510 z Penaxem bom ciekaw, a do kiosku daleko. :-?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
Poproszę o konkluzję tego porównanie E-510 z Penaxem bom ciekaw, a do kiosku daleko.
- kup olympusa
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Nie da rady, na jednym ramieniu noszę torbę, na drugim pentaxa - na olka nie ma miejsca. :-P
Ciekaw jestem jak ten aparat im wyszedł, bo system całkiem ciekawy i w końcu posiadacze będą mieli sie na co przesiąść. :mrgreen:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
mcgyver napisał/a:
na olka nie ma miejsca

A tam nie ma miejsca, jest jeszcze szyja. A zawodowcy to znają jeszcze jakieś tajne "miejsca", bo niekiedy to oprócz torby i 3 aparaty im dyndają ;-) .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Stachu, mnie tam najczęście właśnie 3 aparaty dyndają...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Konkluzj taka że wszystkie trzy bardzo dobre. Raz jeden raz drugi lepszy. Najciekawsze, że tester stwierdził że GX-10 jest lepszy od K10d między innymi w kwesti szybkości zapisu i precyzji pomiary światła
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
siedziałem w systemie olympusa rok z moim byłym E300 miałem double kita m42+pentacona 50mm grip muszle powiększającą i mimo to zdecydowałem się przejść na inny system i trafiła na pentaxa. konkluzja olympus (mimo wielu zalet) nie myśli o studentach. :evilsmile:
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Być może nie wszyscy wiedzą ( ale są zainteresowani ) , to bardzo ciekawy test olympusa e510 znajduje się na stronie cameralabs .com ( adres > http://www.cameralabs.com...a_14-50mm.shtml ) . Do olka został podpięty obiektyw Leica D 14-50mm , czyli praktycznie otrzymaliśmy sprzęt z podwójną stabilizacją . Na stronie są przykładowe zdjęcia wraz z nagranym kilkuminutowym filmem , który bardzo ładnie pokazuje na ekranie LCD kilkukrotne powiększenia kadrowanych ujęć .
Znalazłem taką stronkę na której jest spis innych testów lustrzanki (www.fotoview.pl/testy/olympus/olympus_dslr.php) , wszystkie niestety po angielsku . ( ale dla chcącego podobno , niemożliwe nie istnieje :) )
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Stabilizacja matrycy.

Czy to jest pomysł Pentaxa? Jeśli tak, to pewnie po Sony i Olympusie swoje propozycje zademonstrują inni producenci. I okaże się, że to koleja przełomowa technologia, którą stworzył/wymyślił Pentax. I jak tu wtedy wybierać inny system?

Chyba, że to nie Pentax wymyślił...
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
lipalipski napisał/a:
Stabilizacja matrycy.
Czy to jest pomysł Pentaxa? Jeśli tak, to pewnie po Sony i Olympusie swoje propozycje zademonstrują inni producenci. I okaże się, że to koleja przełomowa technologia, którą stworzył/wymyślił Pentax. I jak tu wtedy wybierać inny system?
Chyba, że to nie Pentax wymyślił...


Raczej nieważne kto wymyślił, istotne kto ma na to patent i komu ewentualnie może go sprzedać bądź udzielić licencji ;-)
Czytałem - nie wiem ile w tym prawdy - że Pentax itd. dlatego nie mają stabilizowanych obiektywów, bo "inni producenci" mają patenty i bez ich naruszenia ani rusz.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Stabilizacja matrycy.
Pierwsza wprowadziła to Minolcia. Choć podobno przy wprowadzaniu do Kasetki, dział marketingu Pentaksa zdobył się na heroiczną wypowiedź, jakoby pracowali nad stabilizacją od 20 lat, więc chcieli stabilizować już filmy. Ile w tym wszystkim prawdy? Porucznik Borewicz raczy wiedzieć...
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
Michu napisał/a:
jakoby pracowali nad stabilizacją od 20 lat, więc chcieli stabilizować już filmy


w sumie dało by się... Ruchoma kaseta na film i już :)
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
outi napisał/a:
Michu napisał/a:
jakoby pracowali nad stabilizacją od 20 lat, więc chcieli stabilizować już filmy


w sumie dało by się... Ruchoma kaseta na film i już :)


W sumie, prawie już było, t.j. pomysł z ruchomym filmem. Porównaj Contaxa AX, puszkę AF do manuali systemu Y/C. Tam zdaje się aparat był w stanie wykonać ruch wpieriod i nazad około 10mm. Ale wyobraź sobie jeszcze do tego ruch "swobodny" układu stabilizacji filmu - jaka byłaby bezwładność i niska skuteczność, jakie rozmiary, jakie mechaniczne skomplikowanie układu i jaka zawodność, no i koszty produkcji byłyby kilerskie dla największych producentów. No chyba że aparat sam by ciął film na pojedyncze klatki, stabilizował taki pojedynczy obrazek, po czym wywoływał i wyrzucał oprawiony slajd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach