campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
KP lub K3ii lub nowy flagowiec i tylko jedno pytanie
Cześć. Noszę się z zamiarem zakupu nowego korpusu. Będzie to KP lub K3ii lub nowy flagowiec.
Skłaniam się ku KP, bo mi dobrze leży i ma "to coś". Znalazłem gdzieś na forum wypowiedź plwk, który napisał, że w KP do sterowania przysłoną jest silnik (i w domyśle dla mnie jest to "everything gonna be alright"), ale chwile wcześniej ktoś inny napisał, że "użytkownicy skarżą się w KP na przypadłość awarii solenoidu". Nie znalazłem w Internecie nic, co mogłoby zaprzeczyć zdaniu Piotrka. Czy spotkaliście się z solenoidem w KP oraz awariami z nim związanymi?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
campanelli, o ile mnie pamięć nie myli Pentax w KP zrobił coś pośredniego, co jest lepsze od K-70, ale nie do końca jest tak bezawaryjne jak w K-3. Jak nie będziesz nim orał, to powinien dać radę, do roboty wolałbym jednak K-3II.
 
Pietrek  Dołączył: 19 Lut 2018
Mam kp drugi rok. Przejechane 15 tys, wiec niezbyt mocno ale chodzi bez zarzutu i żadnych problemów. Czasem jest eksploatowany intensywnie (wakacje, wyjazdy) a czasami leży 3 miesiące. Chodzi cichutko i mięciutko
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Wchodź od razu w K-1.
Poszukaj Sigmy A 35mm 1/4 jako podstawowy obiektyw. Dołóż do tego 50kę i Samynaga 12mm /2.8 dla szerokości i zestaw na lata masz jak ze snów.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
To może 645Z? Nie słyszałem, żeby padł w nim selenoid.

Blesso napisał/a:
zestaw na lata masz jak ze snów.

Jak z celnością zestawu K-1 + Sigma A ? Serio pytam, bo Nikoniarze wolą 35-tkę Tamrona z tego względu.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
O celności się nie wypowiem. Ale znajomy użytkownik tego zestawu nie ma kłopotów z trafieniem w oko tudzież rzęsę.
35mm + 50mm + coś szerokiego to optymalny zestaw pod większość zastosowań.
Chyba, że komuś wystarcza zoom Sigmy to wtedy jak najbardziej APS-C niech zostanie w torbie na wieki.
Tamrona (niebrandowanego) w Pentaxie brak więc wyboru to raczej nie ma oprócz ma się rozumieć odświeżonego FA 35.
Dla mnie optymalną ogniskową na FF jest 28mm jako zastępstwo wszystkiego co było do tej pory (17-50mm z K-5). Ale podstawowym obiektywem do tego co focę jest Samyang 12mm/2.8.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Blesso napisał/a:

Dla mnie optymalną ogniskową na FF jest 28mm jako zastępstwo wszystkiego co było do tej pory (17-50mm z K-5).

Mam tak samo jak Ty. Dlatego coraz większy dylemat pt. zapasowe body, czy GR?

Co do Sigm to jest problem z powtarzalnością AF. Bo jak już trafi, to jest ok. Zresztą sam to z K5II przerabiałem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
campanelli, nie słyszałem o ano jednym przypadku awarii tego typu w KP.

[ Dodano: 2020-08-10, 13:21 ]
Cytat
Skłaniam się ku KP, bo mi dobrze leży i ma "to coś".
Mnie również urzekł i jak tylko się pokazał kupiłem, mam i działa jak trzeba. Poza tym od K-1 jest duuuzo mniejszy.
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
tref napisał/a:
campanelli, nie słyszałem o ano jednym przypadku awarii tego typu w KP.

Enzo jak widać słyszał.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Sęk w tym, że oficjalnie nie powiedzieli co jest w KP. Były jakieś mgliste informacje producenta o budowie tego mechanizmu. To coś, o czym pisze Enzo. Ale nie napisał, że słyszał o awarii. Tego nie widzę.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
campanelli napisał/a:
tref napisał/a:
campanelli, nie słyszałem o ano jednym przypadku awarii tego typu w KP.

Enzo jak widać słyszał.

Nie słyszał, ale pamiętam jak na PentaxForum dorzucono ten model do listy awaryjnych K-30/50/70. Czy słusznie, czy nie - nie wiadomo, bo producent nabrał wody w usta - o tym zresztą pisze tref.
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Blesso napisał/a:
O celności się nie wypowiem. Ale znajomy użytkownik tego zestawu nie ma kłopotów z trafieniem w oko tudzież rzęsę.
35mm + 50mm + coś szerokiego to optymalny zestaw pod większość zastosowań.
Chyba, że komuś wystarcza zoom Sigmy to wtedy jak najbardziej APS-C niech zostanie w torbie na wieki.
Tamrona (niebrandowanego) w Pentaxie brak więc wyboru to raczej nie ma oprócz ma się rozumieć odświeżonego FA 35.
Dla mnie optymalną ogniskową na FF jest 28mm jako zastępstwo wszystkiego co było do tej pory (17-50mm z K-5). Ale podstawowym obiektywem do tego co focę jest Samyang 12mm/2.8.


Zastanawiam się na Fish-Eye`m do K-1 i mam pytanie jak to się sprawuje na FF?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach