dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jak tam bessa? Nadaje sie do czegos? :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Jak tam bessa? Nadaje sie do czegos?


Jak przyszla, to sie nadawala zeby ja o kant d*** rozbic. Dalmierz byl pojechany ooostro i w pionie i w poziomie... Pomyslalem - nic to, latwo sie kalibruje. Skalibrowalem na nieskonczonosc, testowa rolka - pyk - i co? I na nieskonczonosc OK, za to przy 1m ostrzy mi na 0,8m... :evil: :evil: :evil:

No to google. Okazuje sie, ze w wyzszych modelach owszem, ale w Rce nie da sie regulowac linearnosci dalmierza... Zalamka. Napisalem do goscia, a on mi ze kasy nie odda, bo przed wysylka byla OK i bedzie sie ubiegal o zwrot z ubezpieczenia na poczcie. Chrzanie, mysle, nie oddadza bo protokolu uszkodzenia nie spisalem... No to raz kozie smierc.

Otworzylem. Poogladalem. Rozebralem jeszcze troche. Poglowkowalem. Znalazlem jeszcze jedna srube z plaskim lebkiem w dalmierzu (takie zazwyczaj sa do kalibracji, mocujace zazwyczaj to krzyzaki), ktora nie byla opisana w zadnym opisie na sieci. 4 godziny krecenia wszystkimi trzema i ostrzy jak zloto :-D (tylko nieco podrapana na srubkach teraz i cos tam nadpeklo w obudowie ;-) )



A wrazenia z uzytkowania? Ekstra.

Wizjer praktycznie taki jak w Leice MP, tylko jedna ma wade, i to dosyc wkurzajaca - plamka dalmierza niknie, jesli nie trzymac oka dokladnie w centrum okularu. W leice tak nie ma. Ale i tak pracuje sie nieporownywalnie lepiej niz Contaxem czy - z drugiej strony - JAKIMKOLWIEK dalmierzem w stylu Hi-maticow...

Budowa - swietna. Pogloski o plastikowosci grubo przesadzone, chociaz rzeczywiscie jest z plastiku tu i owdzie ;-) Do leicy pod tym wzgledem niestety sie nie nie umywa... ale za to kosztuje 1/20 jej ceny ;-)

Glosna jest. I to troche mocno. Moze nie chodzi tu o decybele, ale taki metaliczny, wysoki stuk migawki... To najpowazniejsza wada.

Obiektyw? Male cudo mechanicznie, optycznie tez ok, ale do Zeissow mu jeszcze troche... ino roznicy i tak nikt nie zobaczy do 40x60, i to w bezposrednim porownaniu :-)

(Patrz ostatnie trzy zdjecia na padzie... :-) )
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Alkos spróbuj do tego J12 wkręcić. Bo chodzi za mną ten aparat J12 to moje ulubione szkiełko.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Alkos spróbuj do tego J12 wkręcić. Bo chodzi za mną ten aparat J12 to moje ulubione szkiełko.


Przyslij, to wkrece :-P
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No coz, bylem w komisie, obejrzalem sobie te besse, nie zamienie go za Contaksa. Jesli chodzi o wizjer, to fakt jest wiekszy, ale mozna nauczyc sie "ogladac" wizjer w Contaksie. Ja reguluje odleglosc od oka, za pomoca nosa. Nie przyklejam sie tak jak do Pentaksa DS, czy do innych aparatow, tylko poprostu trzymam w pewnej odleglosci od oka. Chyba mnie rozumiesz Alkos, o co mi chodzi?Wtedy wizjer w Contaksie jest duzy i wyrazny, a poza tym komfort auto i AF jest idealny w Contaksie, nie mowiac o tym ze jest cichy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
No coz, bylem w komisie, obejrzalem sobie te besse, nie zamienie go za Contaksa. Jesli chodzi o wizjer, to fakt jest wiekszy, ale mozna nauczyc sie "ogladac" wizjer w Contaksie. Ja reguluje odleglosc od oka, za pomoca nosa. Nie przyklejam sie tak jak do Pentaksa DS, czy do innych aparatow, tylko poprostu trzymam w pewnej odleglosci od oka. Chyba mnie rozumiesz Alkos, o co mi chodzi?Wtedy wizjer w Contaksie jest duzy i wyrazny, a poza tym komfort auto i AF jest idealny w Contaksie, nie mowiac o tym ze jest cichy.


Patrz na moją stopkę. Co widzisz? :-P
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ano rozumiem, ze wrociles na wlasciwa droge :mrgreen:

[ Dodano: 2007-07-06, 00:58 ]
kup sobie "90", fajne portrety wychodza.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
kup sobie "90"


Nie uzywam - mi i 28mm wychodza :-P

http://stefanski.one.pl/~...p?showimage=635
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nooo, ladne i sprytne ujecie. Jak tylko kupie skaner, to podrzuce Ci z "90" Niezle bokehy wychodza.

[ Dodano: 2007-07-06, 01:25 ]
Oczywiscie decyzja nalezy do Ciebie, co chcesz uzywac, ale "90" sa tanie i dobre szkla. :-P :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Patrz na moją stopkę. Co widzisz? :-P

Co zdecydowalo? Brak AF? Glosnosc?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Co zdecydowalo? Brak AF? Glosnosc?


Wszystko po trochu, a najbardziej brak kasy... :-/
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jak ktoś będzie chciał kupić aparat, to niech namawia alkosa. On kupuje, doprowadza go do stanu używalności i odsprzedaje :mrgreen:
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
i jeszcze uprzejmie przetestuje:)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja bede polecal, jesli chodzi o dalmierze, Contaksy. Maja jedne z najlepszych szkiel na swiecie, wiecej dowiecie sie z tego artykulu: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=711 :mrgreen:
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
Piotr OK
natomiast ciekawe czy poza Alkosem ktoś z uzytkowników forum miał doczynienia z Bessą np R2 -jestem bardzo ciekaw wrażeń (nie 2A-tylko Bessa R2) pełny manual -bateria do swiatłomierza itp -no , chyba że się mylę :-) :-/ Pozdrawiam

kwarc
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No dobra... to ja już chyba jestem spalony dla ludzkości :roll: Przez Was :!: :evil:
Tylko jeden dylemat został: Bessa czy Contax? :-P
Jakieś porównanie syntetyczne wad i zalet? Plizzzz.... ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matb napisał/a:
akieś porównanie syntetyczne wad i zalet?

MF vs. AF... milego koncypowania :evilsmile: :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
MF vs. AF... milego koncypowania :evilsmile: :-P


Oczywiscie ze AF.
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
matb napisał/a:
No dobra... to ja już chyba jestem spalony dla ludzkości :roll: Przez Was :!: :evil:
Tylko jeden dylemat został: Bessa czy Contax? :-P
Jakieś porównanie syntetyczne wad i zalet? Plizzzz.... ;-)



CLE. Mniejsze, wizjer super, cichsze ood bessy, bagnet M, preselekcja przysłon, plamka dalmierza nie znika
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
CLE napisał/a:
CLE. Mniejsze, wizjer super, cichsze ood bessy, bagnet M, preselekcja przysłon, plamka dalmierza nie znika


A w bessie ci znika? Miales ja w reku?

CLE - awaryjne, nie do naprawienia, mala precyzja dalmierza...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach