bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ricoh GR IIIx
Czołem.

Nowa wersja GR na horyzoncie: https://www.ricoh-imaging.eu/eu_en/ricoh-gr-iiix

Główna różnica: obiektyw 26.1 mm ≈ 40 mm dla małego obrazka.

Trochę sampli: http://www.ricoh-imaging....oducts/gr-3/ex/ Trzeba patrzeć na podpisy, niektóre są ze „starego” GR III.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ciekawe czy przy okazji coś pogrzebali w tym aparacie, czy wszelkie smaczki i innowacje zostawiają na GR IV, który pewnie będzie nie wiadomo kiedy, stawiam że najwcześniej w 2023.

Coś tam pisali o sofcie, co jest zrozumiałe.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ogniskowa mniut ;) żeby tylko czegoś nie zepsuli.
Jorge, tak późno? Mam nadzieję że szybciej, może za kilka lat kupię ;)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pszczołowaty napisał/a:
Jorge, tak późno?
Jakiś cwany typ na YT, ponoć z bliską relacją z insajderem rikohowym, mówił o tym, że nic świeżego nie da się spodziewać. Więc chyba TBA 2023. Do tego czasu pewnie mój GRII się ładnie przetrze i będę mógł się rozejrzeć za nowym.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A to Ci niespodzianka!
Premiera w starym stylu Pentax'a - z nienacx'a ;-)
Oczywiście nie mój "target", nie stać mnie, ale niech się dzieje :-B
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bakulik, Pentaksowi brakuje takich ambasadorów i entuzjasów, jak Samuel L.
Panowie z pierwszego filmiku coś narzekali na AF i to chyba mocno dotknęło obserwujących, co widać w komentarzach do filmiku.

Ciekawa ta 40-stka, mam nadzieję, że utrzymają tę linię 28 i 40 przy projektowaniu GR IV.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Panowie z pierwszego filmiku coś narzekali na AF i to chyba mocno dotknęło obserwujących, co widać w komentarzach do filmiku.

Patrząc na film pana Samuela, to jednak ten AF z wykrywaniem twarzy i oka za szybki nie jest. Co nie zmienia faktu, że fajną parę można sobie obstalować do fotografowania.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo napisał/a:
fajną parę można sobie obstalować do fotografowania.
Ja ostatnio robiłem sesję portretową do zastosowania profesjonalnego GRem. I crop do 35 czy 47 był pewnym kompromisem. Z 40mm to już żaden problem. Można zrobić materiał z apratami w obu tylnich kieszeniach dżinsów ... i plecakiem z zapasowymi bateriami.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tak sobie myślę, że ten X mógłby wyciągnąć GR z niszy. Bo jednak GR z 28-ką to jednak jest dla takich hardcorów. A 40mm to jednak takie bardziej zejście strzechy.

Tylko że podejrzewam, że na GRIIIx to nadal mogą się połąsić tylko miłośnicy tej linii, chyba że mocno przywalą marketingowo.

Niemniej przewiduję, że taki hajp to im nie jest potrzebny, a jedynie wierność miłośników, którzy mogliby się rozglądać na boki, np. romansując z takim x100v czy podobnymi.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Tak sobie myślę, że ten X mógłby wyciągnąć GR z niszy.

Nie sądzę. Stety/niestety punktem odniesienia są w tej chwili smartfony i wytłumaczenie potencjalnemu nabywcy, że to nie ma 4K, ale za to jeden obiektyw może być zadaniem trudnym. Zresztą z Fuji jest podobnie, o Sigmach nie wspominając.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo napisał/a:
punktem odniesienia są w tej chwili smartfony
No tak, pod jednym z filmików (powiem Wam że niezły wysyp tego na YT, czyli trochę jednak podziałał Ricoh, ale on ma kilku rozpoznawalnych ambasadorów, ci od Pentaxa pewnie siedzą gdzieś w lesie) połowa komentarzy na temat iPhone'a.

Ogólnie to jak już grzebią w sofcie, to mogliby napisać coś użytecznego do łatwego udostępniania fotek w sieci, bo to jest jedna z barier GR. Image Sync to shit jakich mało.

Gdyby zrobić kilka opcji szybkiego szerowania, na IG, FB, pinteresty, flickra itd, plus np. opcje chmurowe, to by trochę mogło konkurować z telefonami.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Gdyby zrobić kilka opcji szybkiego szerowania
do tej pory narzekałem na GR z powodu obiektywu. Skoro już zrobili w miarę mi pasujący, to przyłączam się do Jorge - musi być update softu I możliwość szerowania zdjęć od razu w ramę na ścianę z wydrukiem o wysokiej rozdzielczości w locie.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ja tego posunięcia Ricoha za bardzo nie rozumiem: mamy teraz dwa modele GRa o tej samej matrycy, tylko z innym obiektywem. Nie lepiej byłoby w końcu wypuścić bezlusterkowca?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja bym wolał GRa z obiektywem zmiennoogniskowym. Wbudowanym. Jednym. Żeby był taki fajny, dobry, zaawansowany kompakt, jak kiedyś bywały.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kytutr napisał/a:
Ja tego posunięcia Ricoha za bardzo nie rozumiem: mamy teraz dwa modele GRa o tej samej matrycy, tylko z innym obiektywem.
Pozazdrościli Sigmie Enzo i postanowili go do siebie przyciągnąć.

tref napisał/a:
Ja bym wolał GRa z obiektywem zmiennoogniskowym. Wbudowanym. Jednym. Żeby był taki fajny, dobry, zaawansowany kompakt, jak kiedyś bywały.
Z czegoś pewnie musieliby zrezygnować, albo z małości i kieszonkowości albo z jakości optycznej. Już np. GRIII ma jedną soczewkę mniej niż GRII, by się stabilizacja zmieściła. Ponoć widać mniejszy kontrast na foteczkach z GRIII przez to.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
Nie lepiej byłoby w końcu wypuścić bezlusterkowca?

Zniknie wówczas jedyny czynnik wyróżniający ten aparat - wielkość.

jorge.martinez napisał/a:
Pozazdrościli Sigmie Enzo i postanowili go do siebie przyciągnąć.

Czekam na kontrakty, autografy, wizyty w zakładach pracy. Póki co zęby sobie ostrzę na naleśnika 28/2,8 do Zetki.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
tref napisał/a:
Ja bym wolał GRa z obiektywem zmiennoogniskowym

Stanowcze i zdecydowane NIE. Wtedy to już nie będzie GR.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo napisał/a:
Czekam na kontrakty, autografy, wizyty w zakładach pracy.
A to nie na tym polega Twoja praca?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Enzo napisał/a:
Czekam na kontrakty, autografy, wizyty w zakładach pracy.
A to nie na tym polega Twoja praca?

Trochę tak, ale zamiast "ambasador" mówią o mnie "ten ch..".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach