jozwa  Dołączył: 22 Kwi 2021
  [obiektyw] HD 21 Limited - zapaćkane soczewki
Kupiłem używkę HD 21 Limited i chyba jest nawet super limited.

Tak to wygląda




Wiecie co to jest? To jakiś olej? Spotkaliście się z czymś taki kiedyś?
Na moje oko znajduje się to na wewnętrznej soczewce, nie na ostatniej, tylnej.
To chyba nie jest normalne? Żaden posiadany przeze mnie obiektyw nie ma takich rozmazanych tęczy. Mam zamiar go zwrócić, ale jeszcze wolę się upewnić, bo może czegoś nie wiem.

Wiecie, czy takie coś serwis byłby w stanie usunąć? Czy to niełatwa sztuka lub w ogóle?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja bym to zwrócił.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Zwracać bez wahania, bo potem sprzedawca powie, że to kupujący otwierał pudełko nad ubikacją i od razu go utopił.
Ja tak kupiłem używane DAL 18-50 z uszkodzonym AF i sprzedawca udawał, że AF zawsze tak działał (nie działał). Długo się upierał, ale po pół roku oddał wszystko, razem z kosztami przesyłki.
 
jozwa  Dołączył: 22 Kwi 2021
Sprzedający widząc zdjęcia stwierdził, że to nalot na powłokach, a nie maź. Okazało się też, że niby taki wrócił do niego z serwisu. A w opisie było, że szkła czyste, może mikro pyłki. I jeszcze stwierdził, że to nie ma wpływu na zdjęcia. A foty są zamglone. Napisał, że przyjmie zwrot. Zobaczymy.
Pytałem też w serwisie, kazali przysłać foty, ale bez odzewu coś. Może się przerazili.
 
jozwa  Dołączył: 22 Kwi 2021
Skoro jest początek historii to musi być też koniec. Zwróciłem obiektyw, sprzedający nie robił problemów ze zwrotem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach